Průcha si svým výkonem vysloužil následné zvolení druhou hvězdou zápasu. Vedle něho se do střelecké listiny zapsal jednou trefou i jeho krajan Michal Rozsíval, forvard Martin Straka zaznamenal bod za nahrávku.
Průchův první gól, kterým otevřel skóre, padl s notnou dávkou štěstí. Asi v polovině první třetiny přihrál zpoza branky bostonského gólmana Tima Thomase a puk se odrazil od brusle domácího útočníka Patrice Bergerona přímo mezi Thomasovy betony. Bergeron sice vzápětí vyrovnal na 1:1 při přesilovce, ale to bylo ze strany Bruins všechno. Pak už zase úřadoval Průcha. Nejprve našel Rozsívala, který strhl vedení opět na stranu Rangers, a poté svým druhým gólem v druhé části vyhnal Thomase z bostonské branky. Toho nahradil Hannu Toivonen a hned první střela, které musel čelit, skončila za jeho zády. Šťastným střelcem se stal ve vlastním oslabení Matt Cullen.
Další góly přidali v poslední třetině Brendan Shanahan z trestného střílení a Michael Nylander po asistenci Martina Straky. "Byla to zdrcující porážka. Zkusíme se vzpamatovat a připravit se na zítřejší zápas," povzdechl si kouč domácího celku Dave Lewis, nyní čeká Boston zápas s Buffalem. "Uvidíme, co bude. Nic nekončí, nikdy nic nevzdávám předem," dodal. Boston neuspěl již ve třetím utkání za sebou.
Rangers si naopak po týdenní přestávce vyplněné Utkáním hvězd připsali již druhé vítězství a úspěšně odstartovali závěrečný boj o play off. "Možná si hráči uvědomili, že na tom nejsme moc dobře a jak moc důležitý je pro nás každý zápas," prohlásil po utkání Shanahan, který je s pětadvaceti góly nejlepším střelcem Jezdců. Nedařilo se útočné formaci Jaromír Jágra, která dosáha v utkání pouze jediný bod. "Vždycky, když není tlak pouze na nich, je to daleko lepší," kosntatoval Jed Ortmeyer, který si připsal také tři body do kanadského bodování.

Pondělní večer se vydařil rovněž Tomáši Plekancovi. Český útočník Montrealu uzavřel skóre zápasu proti Ottawě na 3:1 a po utkání byl vyhlášen nejlepším hráčem. Canadiens díky své výhře Senátory vystřídali na druhé příčce tabulky Severovýchodní divize.
Utkání v Montrealu předcházelo slavnostní vyvěšení dresu s číslem 29 bývalého gólmana Canadiens Kena Drydena pod střechu haly Bell Centre. Vyprodanou arénu sice zmrazil již po několika okamžicích hostující obránce Chris Phillips, jehož nahozený puk skončil za zády Davida Aebischera, domácí gólman si vše ale vynahradil ve zbytku utkání, kdy již zůstal nepřekonán. "Nechcete dostat branku vůbec a začátek zápasu je ten nejhorší možný okamžik. Ale stalo se. Tým se z toho rychle oklepal, celých 60 minut jsme hráli skvěle a dva body jsme si zasloužili," komentoval průběh duelu Aebischer.
Rozhodující okamžiky přišly ve druhé části, kdy Canadiens během necelých tří minut dokázali otočit skóre z 0:1 na 3:1. Nejprve využil početní výhodu zadák Sheldon Souray, krátce nato strhl vedení na stranu Montrealu Mark Streit, který při protiútoku zasunul puk mezi betony ottawského gólmana Raye Emeryho a vzápětí se při vlastním oslabení trefil Plekanec.
"Poslední dobou hrají (Senators) opravdu skvěle, proto má pro nás dnešní triumf velkou cenu," prohlásil po utkání kladenský rodák. "Hráli jsme přesně svoji hru. Někdy to nemuselo být příliš atraktivní, ale účel světil prostředky," řekl novinářům jiný úspěšný střelec Souray. "Když se držíme do puntíku stanovených úkolů, tvoříme opravdu dobrý tým. Navíc jsme dnes hráli proti týmu, který byl v poslední době ve formě," dodal.

Statistika pondělních zápasů NHL:

Montreal - Ottawa 3:1 (0:1, 3:0, 0:0)
Branky: 31. Souray, 33. Streit, 34. Plekanec - 1. Phillips. Střely na branku: 28:27. Diváci: 21.273.

Boston - New York Rangers 1:6 (1:2, 0:2, 0:2)
Branky: 11. P. Bergeron - 10. a 27. Průcha, 19. Rozsíval (Průcha), 30. Matt Cullen, 47. Shanahan z trestného střílení, 48. Nylander (Straka). Střely na branku: 30:29. Diváci: 13.367.