Český obránce Columbusu Rostislav Klesla vstřelil v pátečním utkání NHL na ledě hokejistů Calgary jednu branku, ale ta vysokou porážku Blue Jackets 2:6 neodvrátila. Na led se poprvé v kariéře v utkání NHL dostal i Kleslův krajan jednadvacetiletý Tomáš Pöpperle, který v druhé polovině zápasu vystřídal v brance hostí Tye Conklina. Pöpperle čelil osmi střelám, z nichž jedna skončila za jeho zády.

Flames tak potvrdili, že si na ně před jejich vlastním publikem jen tak někdo nepřijde. Na vlastním ledě body zpravidla neztrácejí ani hokejisté Detroitu. To potvrdili i proti diviznímu sokovi ze St. Louis a výhrou 5:3 si připsali již desáté domácí vítězství za sebou. K tomu jim pomohl čtyřiadvaceti úspěšnými zákroky i český gólman Dominik Hašek.

Red Wings se tak vydařila odveta za porážku 1:2 v prodloužení, kterou utrpěli na ledě Blues před týdnem.

Zápas se přitom pro domácí celek nevyvíjel úplně jednoznačně. Třikrát šel Detroit do vedení a hosté dokázali třikrát srovnat krok. Šest minut před koncem řádné hrací doby ale skóroval při vlastním oslabení Kris Draper a na jeho trefu již Blues odpovědět nestačili. Do prázdné branky pak v poslední minutě uzavřel skóre Daniel Cleary.

Rozhodující gól vsítil Draper tak, že za záda gólmana Mannyho Legace doklepl tečovanou nahrávku obránce Nicklase Lidströma. "Na střídačce jsem si potom z Nicka dělal legraci. Ptal jsem se ho, jestli si myslí, že by to byl gól, kdybych to tam nedoklepl. Řekl mi na to, že je to úplně jedno, že jsem musel pojistit, aby puk skončil v brance," řekl po utkání Draper.

Hašek ovšem upozornil na to, že přes výhru nepodali Red Wings nejlepší výkon a často ve svém obranném pásmu ztráceli kotouč. "Nakonec jsme vyhráli, a to je podstatné. Ale myslím, že jsme dělali zbytečně mnoho chyb," řekl novinářům pardubický odchovanec.

Útočníkovi St. Louis Billu Guerinovi tak jeho 1000. zápas v NHL příliš nevyšel. Gólman Blues Legace ovšem našel přes porážku na hře svého týmu i pozitiva. "Odehráli jsme dobrý zápas. Od začátku do konce. Padla spousta šťastných branek," uvedl Legace.