krupickova_LW.jpgPokud se budete procházet Prahou a uvidíte vysokou blond ženu, která se najednou zastaví a zadívá se kolem sebe, možná byste měli udělat to samé, protože to může být zrovna česká malířka Martina Krupičková, která právě hledá inspiraci pro svá nová díla.
Martina Krupičková pochází z Vysočiny ze Světlé nad Sázavou. Vystudovala prestižní Střední průmyslovou školu textilní v Brně, obor textilní výtvarnictví se specializací na pletené zboží. Po škole žila v Anglii a v USA.
Má za sebou několik úspěšných tuzemských výstav a na oline galerii (www.gallerykrupickova.com) se můžete seznámit s jejím stylem novoimpresionismem, který můžete také zařadit do stylu nové malířské generace. Její barevné olejové malby jsou charakteristické výraznými barvami a silnými tahy špachtlí na černém pozadí. Nepoužívá štětec a pracuje s takovými valéry, aby vyjádřila hloubku mezi světlem a stínem. Zachycení světla v pravém okamžiku je pro ni tím nejdůležitějším.
Svět nám představuje široké pole nádherných zákoutí a mnohá z nich jsou přehlížena. Pro mnoho z nás žijících rušným životem je zde někdo, kdo si najde čas nám ukázat, co mnohdy nevidíme.


Malířské motto:

"Na načernění plátna postačí štětec, ale působivé barvy vytváří špachtle."