Pověst rakouských lyžařů na mistrovství světa v Aare zachránil Mario Matt, který vyhrál dnešní slalom. Po triumfu v roce 2001 ve Svatém Antonu tak vybojoval druhý slalomový titul.

Stříbro získal s odstupem 1,81 sekundy Ital Manfred Mölgg, třetí skončil Francouz Jean-Baptiste Grange. V závodě plném pádů a chyb lyžařů včetně řady favoritů byl klasifikován jediný český reprezentant Filip Trejbal, který obsadil 16. místo.

Matt zajistil alpské velmoci vytoužený mužský titul v posledním individuálním závodu na šampionátu. Sedmadvacetiletý lyžař z Tyrolska vyhrál první kolo s výraznou převahou více než jedné sekundy před Němcem Felixem Neureutherem, jehož vyhlídky na medaili ukončil ve druhé jízdě pád.

Matt byl nejrychlejší ze všech i ve druhém kole a zažehnal hrozbu, že rakouští muži poprvé od roku 1997 odjedou z mistrovství světa bez nejcennější medaile.

Slalom rozjeli Rakušané výborně a sahali po více medailích, ale nakonec uspěl pouze Matt.