K výhře výrazně pomohl i český brankář Dominik Hašek, který si připsal 26 úspěšných zákroků a byl vyhlášen druhou hvězdou divizního derby. Detroit díky výhře vystřídal v čele tabulky Západní konference celek Nashvillu.
Haškovi se utkání vydařilo, svými zákroky podržel Red Wings především v průběhu prvních dvou třetin. V první části na něho mířilo hned 16 střel hostů, ale cestu za jeho záda si našla jediná. Autorem úvodního gólu se stal v šesté minutě český útočník Radim Vrbata.
"Dom se opravdu vytáhl, udržel nás svým výkonem ve hře," pochválil svého brankáře útočník Detroitu Henrik Zetterberg. "Hráli jsme s týmem, který je 20 bodů za námi. Taková mužstva musíme porážet," prohlásil po utkání Hašek. "Nedokázali jsme dostat puk do branky, narozdíl od domácích. Mají velmi zkušený tým a dokáží toho ve hře využít, tak aby se udrželi ve hře," prohlásil kouč Chicaga Denis Savard.
Vyrovnání zařídil v průběhu druhé třetiny Kris Draper, rozhodnutí přišlo až v závěrečné části. Svým 100. gólem v NHL nejprve zvýšil na 2:1 pro domácí Pavel Dacjuk, skóre ale dokázal zásahem v přesilovce srovnat Bryan Smolinski. Na Zetterbergovu trefu už však Blackhawks odpovědět nedokázali, tentýž hráč pak uzavřel gólový účet zápasu střelou do prázdné branky. Švédský útočník tak v posledních zápasech nastřílel 13 gólů.
Trenéru Red Wings Miku Babcockovi se vyplatil prosincový tah, kdy dal dohromady údernou formaci Zetterberg, Dacjuk, Tomas Holmström. "Musíte si to užívat a snažit se hrát co nejlépe. Když se takhle daří jednomu útoku, tak to pomáhá celému týmu," komentoval formu této trojice Zetterberg. Jeho zlepšení oproti úvodu sezony uvítal i kouč Babcock. "Daří se mu, dává góly. Předvádí úplně něco jiného než na začátku ročníku, to nehrál moc dobře," řekl Babcock novinářům.

V druhém středečním zápase se na ledě Washingtonu představili hokejisté San Jose; střetly se tak týmy, jimž se poslední dobou příliš nedařilo. Capitals, kteří se musejí obejít bez zraněného brankáře Olafa Kölziga, se rychle dostali do dvoubrankového vedení, Sharks ale nezpanikařili a srovnali s domácím týmem krok. Výhru 3:2 pak hostům zajistil lépe zvládnutý penaltový rozstřel. Žraloci si tak ve vzájemných zápasech připsali již desáté vítězství za sebou.
Nadále pokračuje střelecké trápení nejlepšího nováčka minulého ročníku Alexandra Ovečkina. Ten v posledních devíti střetnutích skóroval jen jednou a i tentokrát pro něho zůstala branka soupeře zakletá. Na gólmana Sharks Jevgenije Nabokova nevyzrál ani při nájezdech, nezdálo se však, že by ho to překvapilo. "Zná mě. Zkoušel jsem ho rozpohybovat, ale vyjel si a hokejkou mi sebral puk," konstatoval Ovečkin.

Statistika středečních zápasů NHL:

Detroit - Chicago 4:2 (0:1, 1:0, 3:1)
Branky: 54. a 60. Zetterberg, 27. Draper, 50. Dacjuk - 7. Vrbata, 51. Smolinski. Dominik Hašek odchytal za Detroit 59 minut, z 28 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 92,9 procenta. Střely na branku: 35:28. Diváci: 20.066.

Washington - San Jose 2:3 po sam. nájezdech (2:1, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 10. Morrisonn, 11. Sutherby - 18. Rissmiller, 46. Matt Carle, rozhodující sam. nájezd Cheechoo. Střely na branku: 26:35. Diváci: 13.622.