Havlát vstřelil gól, na další dva přihrál a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Blackhawks tak ukončili sérii pěti porážek.
"Zase byl k neudržení," rozplýval se trenér Denis Savard nad výkonem rodáka z Mladé Boleslavi, jenž rozšířil svou letošní bilanci na 49 bodů za 24 gólů a 25 asistencí. Přitom kvůli zranění vynechal 22 zápasů. "Je ho plný led, na jeho hru je radost pohledět. Navíc strhává ostatní hráče," dodal Savard.
Chicago s Havlátem v sestavě ukořistilo 17 ze svých 23 výher v sezoně, naděje týmu na postup do play off je však mizivá. "Ale do konce sezony zbývá ještě hodně zápasů, musíme se soustředit na každý další duel. Nic jiného nám nezbývá," uvedl Havlát.

Obránce Filip Kuba z Tampy Bay přispěl jedním gólem k porážce Pittsburghu 5:1. Lightning porazili Penguins podvanácté v řadě a kouč John Tortorella oslavil 200. vítězství na střídačce floridského týmu.
Tampa tak odčinila páteční debakl 2:6 s Bostonem a od Vánoc neprohrála dva zápasy za sebou. "Dnešní vítězství je nejlepší odpovědí na páteční porážku. Je ohromně důležité nezabřednout do problémů a umět se z prohry rychle oklepat. A o to nám dnes šlo," pochvaloval si Tortorella.

Sobotní porážku oplatili Washingtonu hráči New Jersey a odvetu v americké metropoli vyhráli 3:2. Rozhodující gól utkání vstřelil v 51. minutě Jamie Langenbrunner, jemuž nahrávali Brian Rafalski a český kapitán Patrik Eliáš.
V brance Devils dostal po více než dvou měsících znovu příležitost náhradní brankář Scott Clemmensen a poprvé v sezoně vychytal vítězství. "Nepředpokládal jsem, že se ho dočkám až v únoru, ale nedá se nic dělat," prohlásil Clemmensen, jehož týmová jednička Martin Brodeur do branky téměř nepouští.
Devětadvacetiletý gólman si v utkání připsal 23 zákroků, překonali ho pouze Brooks Laich a Alexandr Ovečkin, jenž v třetí třetině schoval svou střelu švihem za obránce a puk se odrazil do sítě od Clemmensenovy masky. "Už jsem dostal do masky několikrát, ale vždycky se puk odrazil přede mě. Nechápu, že tentokrát skončil v brance. Musela to být opravdu hodně prudká střela," divil se Clemmensen.

David Výborný přihrál na dva góly Columbusu v utkání s Nashvillem, v závěrečném rozstřelu ale neproměnil penaltu a Blue Jackets prohráli 3:4 po samostatných nájezdech. V dresu Predators, v jejichž brance místo Tomáše Vokouna tentokrát nastoupil Chris Mason, si jednu asistenci připsal Martin Erat.
Nashville vítězstvím potvrdil pozici nejlepšího týmu NHL, přestože v třetí třetině ztratil dvoubrankové vedení. "S výkonem v třetí třetině nejsem spokojený," konstatoval kouč Barry Trotz, jehož svěřence Columbus v třetí dvacetiminutovce přestřílel 16:7 a v prodloužení 5:0.

Třetí porážku za sebou a pátou z posledních šesti zápasů si připsali hokejisté Colorada, kteří podlehli Anaheimu 3:5. Další nezdar Avalanche neodvrátil ani Milan Hejduk, který vstřelil gól a na další přihrál.
"V minulém zápase jsme vedli o dva góly, a prohráli jsme. Dneska jsme pro změnu dvougólovou ztrátu dohnali, a zase jsme prohráli. Je to náš problém celou sezonu. Ale musíme se z toho nějak dostat a konečně zase najít cestu k vítězství," uvedl kapitán poražených Joe Sakic.
Colorado, dvojnásobný vítěz Stanley Cupu, v tabulce Západní konference ztrácí deset bodů na osmé Calgary. Reálně mu tak hrozí, že poprvé od přestěhování klubu z Quebeku v roce 1995 nepostoupí do play off.

Statistika nedělních zápasů NHL:

Washington - New Jersey 2:3 (1:0, 0:1, 1:2)
Branky: 17. Laich, 50. Ovečkin - 26. Parise, 42. Zajac, 51. Langenbrunner (Eliáš). Střely na branku: 25:29. Diváci: 14.585.

Minnesota - Edmonton 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Branky: 19. White, 39. Burns, 48. Gáborík, 60. Bouchard - 48. Pisani. Střely na branku: 27:20. Diváci: 18.568.

Chicago - St. Louis 5:1 (3:0, 1:1, 1:0)
Branky: 7. Keith, 9. Aucoin (Vrbata, Havlát), 14. Smolinski (Havlát), 39. Havlát, 57. Sharp - 39. Stempniak. Střely na branku: 17:23. Diváci: 14.144.

Anaheim - Colorado 5:3 (2:1, 1:1, 2:1)
Branky: 10. a 15. McDonald, 40. Selänne, 57. S. Niedermayer, 58. Pronger - 19. Rycroft, 26. Sakic (Hejduk), 55. Hejduk. Střely na branku: 41:26. Diváci: 17.174.

Tampa Bay - Pittsburgh 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)
Branky: 3. St. Louis, 4. Ranger, 25. Kuba, 42. Richards, 55. Lecavalier - 29. Gončar. Střely na branku: 24:18. Diváci: 21.119.

Columbus - Nashville 3:4 po sam. nájezdech (0:1, 1:2, 2:0 - 0:0)
Branky: 22. Modin (Výborný), 45. Shelley, 51. Hainsey (Výborný) - 7. P. Kariya (Erat), 23. Dumont, 25. Fiddler, rozhodující sam. nájezd Radulov. Střely na branku: 34:25. Diváci: 16.220.

Dallas - Vancouver 2:1 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 60. Boucher, 65. Lehtinen - 31. Pyatt. Střely na branku: 36:18. Diváci: 17.712.