Útok na medaili v páteční štafetě na 4x10 kilometrů komplikují českým lyžařům na mistrovství světa v Sapporu nemoci a zranění. Při pádu ve skiatlonu si narazil žebra, bolest se stupňovala, takže lékaři získali podezření, že může mít jednu žeberní kost naštípnutou. Ale protože Dušan Kožíšek je nemocný a žádný další lyžař v českém týmu není, Magál poběží.


Závod bude rozbíhat Martin Koukal a na druhém klasickém úseku pojede Lukáš Bauer. V roli finišmana se objeví Milan Šperl.


Přesně v takovém složení se měla před rokem česká štafeta představit na olympijských hrách v Pragelatu. Po chybě manažera reprezentace Květoslava Žalčíka ale musel místo Šperla startovat omylem nahlášený Kožíšek. Český tým ztratil po třech úsecích slibnou třetí pozici a doběhl až devátý. Oproti mistrovství světa v Oberstdorfu 2005 si o jedno místo pohoršil.


"Nakonec nám z různých taktických možností zůstala pouze varianta s Koukalem a Bauerem na klasických úsecích. Důležité bude, abychom udrželi kontakt se soupeři," řekl trenér Miroslav Petrásek k sestavě, která v této sezoně obsadila třetí místo v závodě SP v Gällivare a čtvrté v Davosu.


Práci Petráskovi zkomplikovaly nemoci a zranění. Po viróze odcestoval předčasně domů Martin Jakš, nemocný je i bronzový medailista ze sprintu dvojic Kožíšek. V sobotním skiatlonu si narazil rameno Koukal, který dva dny netrénoval a středeční běh na 15 kilometrů absolvoval se zatejpovaným ramenem a práškem proti bolesti.


Titul ve štafetě obhajují Norové, ale startovní čísla určilo pořadí z olympijských her v Turíně. S jedničkou tak pojedou Italové, kteří budou mít stejnou sestavu jako loni na třech úsecích, kde se představí Giorgio di Centa, Pietro Piller Cottrer a Cristian Zorzi. Pouze na prvním úseku Fulvia Valbusu nahradí Roland Clara.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist