Ve fotbalové Lize mistrů jsou po osmifinálových soubojích ze hry oba loňští finalisté. Po úterním krachu šampionů z Barcelony v Liverpoolu dnes vypadl po duelu s Eindhovenem i Arsenal. "Kanonýři", kterým chyběl zraněný kapitán české reprezentace Tomáš Rosický, doma nesmazali jednobrankové manko z prvního utkání a po remíze 1:1 jsou ze hry venku.

Arsenal sice od 58. minuty vedl, když hostující Alex smolně zamířil do vlastní branky, ale sedm minut před koncem hlavou ten samý hráč vyrovnal a odčinil tak předchozí zaváhání.

Čtvrtfinálovou účast si vedle Eindhovenu zajistily i Bayern Mnichov s Manchesterem United. Po gólmanovi Chelsea Petru Čechovi se do čtvrtfinále podívá i Marek Jankulovski s AC Milán, který dnes vyřadil Celtic Glasgow s Jiřím Jarošíkem. Italský tým postoupil díky vítězství 1:0 po prodloužení, v obou zápasech za 90 minut branka nepadla.

Bayern porazil Real Madrid 2:1 a postoupil díky více brankám vstřeleným na hřišti soupeře. Mnichovskému celku výrazně pomohl Roy Makaay, který dal v jedenácté sekundě utkání nejrychlejší gól v historii soutěže.

Roli favorita potvrdil v souboji s Lille i lídr anglické ligy Manchester United. Svěřenci trenéra Alexe Fergusona nad francouzským sokem vyhráli díky brance veterána Henrika Larssona 1:0 a navázali na stejnou výhru z prvního klání.

AC Milán - Celtic Glasgow 1:0 v prodloužení
Branka: 93. Kaká
Rozhodčí: Plautz (Rak.). První zápas 0:0.

Arsenal - PSV Eindhoven 1:1 (0:0)
Branka: 58. vlastní Alex - 83. Alex. Rozhodčí: Hamer (Luc.). Diváci: 60.073. První zápas 0:1. Postupuje Eindhoven.

Manchester United - Lille 1:0 (0:0)
Branka: 72. Larsson. Rozhodčí: Medina Cantalejo (Šp.). Diváci: 75.182. První zápas 1:0. Postupuje Manchester United.

Bayern Mnichov - Real Madrid 2:1 (1:0)
Branky: 1. Makaay, 66. Lúcio - 83. Van Nistelrooij z pen. ČK: 82. Van Bommel - 82. Diarra. Rozhodčí: Micheľ (SR). Diváci: 66.000. První zápas 2:3. Postupuje Bayern.