kostal3_w3.jpgV pořadu České televize Otázky Václava Moravce dnes manažer české fotbalové reprezentace Vlastimil Košťál uvedl, že požádal o zpracování analýzy k situaci v týmu, dění v hotelu Praha i ke stavu mužstva po sportovní stránce.

 

Pro případ, že by Brückner nakonec přece jen rezignoval, má Košťál připravenu krizovou variantu.

 

Košťál v diskusi obhajoval vedení národního týmu i hráče dosaženými výsledky. "Je to o faktech, ne o pocitech a dojmu ze hry. Hlavní je, že jsme nad Kyprem vyhráli. Nepatříme k první garnituře, naším cílem je postoupit z druhého místa. Dostali bychom se na mistrovství (Evropy) potřetí za sebou a to je úspěch," uvedl.

 

bruckner_trener2.jpgBrücknera, který má i nadále jeho podporu, požádal po utkáních s Německem (1:2) a Kyprem (1:0) o důkladnou analýzu. "Nebude se týkat jen sportovních věcí. Na základě té analýzy primárně změníme hotel a zřejmě bude i pevnější režim hráčů," prohlásil Košťál. Neočekává, že by mu příští týden na schůzce předložil kouč svoji rezignaci. "Nic takového nenaznačil, je sice pod velkým tlakem, ale sám chce pokračovat. V roli prezidenta Sparty jsem vyhodil za pět let šest trenérů v případě, že ztratili důvěru kabiny. Tu však trenér Brückner má," řekl Košťál s tím, že počítá i s možností koučova odchodu.

 

Pro fotbalový svaz by tato varianta neznamenala výrazné finanční zatížení, protože Brücknerova smlouva je prý výrazně nižší než při boji o světový šampionát v Německu. "Odstupné by byl marginální faktor, kterým se nezabýváme," uvedl Košťál. K řešení, jaké by navrhl při Brücknerově odchodu, nic bližšího neuvedl.