V českém basketbalovém Utkání hvězd se po třech letech radoval z výhry výběr nejlepších českých ligových hráčů, který dnes v Děčíně porazil elitní zahraniční posily 123:121. Uvolněný zápas rozhodl dvě vteřiny před koncem přesným trojkovým pokusem nymburský kapitán Ladislav Sokolovský a Češi se tak po dvou nezdarech proti svým rivalům dočkali úspěchu. V doprovodných anketách se stal nejlepším smečařem Pavel Englický z Nymburka, trojkařům vládl Lamar Butler z Prostějova.

Utkání hvězd, z nějž se na poslední chvíli kvůli zranění omluvil vítěz diváckého hlasování Petr Benda z A Plus Brno, se do Děčína vrátilo po dvou letech. Právě na severu Čech začala vítězná šňůra zahraničních hvězd. Exhibice také dnes nabídla divákům uvolněnou podívanou, ofenzivní smršť, řadu technických fines a především souboj, v němž prakticky neexistovaly obrany.

Výsledek:
Výběr "ČR" - Výběr "světa" 123:121 (41:28, 68:65, 92:92)
Nejvíce bodů: Slezák 21, Stuchlý a Prach po 16, Beneš 12, Kraus 11, Votroubek 10 - Williams 17, Washington 16, Rančík 15, Butler a Bryan po 14, Timberlake a Mulligan po 10. Rozhodčí: Šedivý, Vyklický, Lukeš. Diváci: 1030.
Dovednostní soutěže:
Trojky: 1. Butler (Prostějov) 15 bodů, 2. Votroubek (Nymburk) 8, vyřazení v semifinále: Ames (Pardubice), Alič (USK Praha), Prach (A Plus Brno), Miloš (Děčín).
Smeče: 1. Englický, 2. Rančík (oba Nymburk), vyřazení v semifinále: Washington (Nymburk), Timberlake (Mlékárna Kunín), P. Houška (Děčín), Kraus (Liberec).
Doprovodný zápas vozíčkářů: USK Praha - Brno 6:4.