Česko: Čechmánek - Židlický, Čáslava, Michálek, Barinka, Klesla, Hamr, Platil - P. Sýkora, Výborný, J. Hlinka - Tenkrát, Plekanec, Olesz - Irgl, Čajánek, Hubáček – Bednář, Marek, Rolinek - Novotný.
Slovensko: Križan - Jurčina, Stehlík, Podhradský, Chára, Starosta, Štrbák, Harant - Šatan, Kapuš, Uram - Radivojevič, Kukumberg, Somík - Hossa, Demitra, Gáborík - Melichárek, Podkonický, Surový - Kováčik.
3. min
Slováci si hned na úvod vynutili tlak, který vedl až našemu faulu. Vyloučen Barinka za držení.
18:18
3. min
Hned v prvních vteřinách našeho oslabení pálil nebezpečně od modré čáry slovenský obránce, ale Platil pádem do střely jeho šanci zmařil.
18:19
4. min
Hrajeme v plném počtu.
18:20
4. min
Oslabení bylo od našich velmi dobře zahrané. Kromě dvou střel jsme Slovensko k ničemu nepustili.
18:21
5. min
První vážný zákrok Križana, z dálky nebezpečně pálil Tenkrát.
18:23
6. min
Hossa nyní netrefil parádní nahrávku od Gáboríka, po které mohl zasunout do prázdné branky.
18:25
7. min
Náš první útok si nyní dobrým pohybem v útočném pásmu vynutil faul soupeře. Za držení vyloučen Podhradský.
18:27
8:02
1:0 - Tomáš Plekanec využívá naší první přesilovou hru střelou z levého kruhu mezi Križanovy betony. Pochvala patří i Janu Markovi za přesnou přihrávku.
18:29
10. min
Výborný nyní z dobré střelecké pozice netrefil branku. Na druhé straně zasáhl proti Melichárkově střele Čechmánek.
18:32
11. min
Olesz si najížděl na pravém křídle, ale střela bekhendem mu nesedla. Križan tak jen pro jistotu přikryl kutálející se kotouč.
18:36
12. min
Na hokejkách našich hráčů je patrná o poznání větší lehkost než u soupeře. Další prudká střela Hlinky končí na betonech slovenského gólmana.
18:37
14. min
Drobný háček Marka Urama na Davida Výborného neunikl pozornosti rozhodčích a tak si zahrajeme další přesilovou hru.
18:38
16. min
Opět parádně zahraná přesilovka s velkým počtem střel. Hlinkova závěrečná střela dokonce vypadla Křižanovi z náručí, ale Slováci se stihli zorientovat dříve než naši. Hraje se 5 na 5.
18:41
18. min
Naši hráči nyní nešťastně střídali a před Chárou se otevřel střelecký prostor. Jeho prudkou dělovku naštěstí náš brankář pohotovým vyjetím zneškodnil.
18:44
19. min
Čechmánkovo nešťastné vyjetí z branky Slováci naštěstí nepotrestali.
18:46
konec 1. třetiny
Zasloužené vedení našeho týmu po první dvacetiminutovce. Druhá část začne asi v 19:00.
18:47
21. min
Začíná druhá třetina.
19:00
23. min
1:1 - Nenápadná akce, Demitrovo posunutí puku na Čechmánka a branka. Náš gólman nyní nemá úplně čisté svědomí.
19:05
23. min
Přesilová hra Česka. Za držení potrestán Podkonický.
19:06
25. min
Židlický trefil jen obránce a završil tak naší špatně odehranou přesilovou hru. Oba týmy hrají v plném počtu.
19:10
27. min
Po vyrovnávací brance Slováci evidentně pookřáli. Vážnější šance k vidění sice zatím nejsou, ale obraz hry se změnil.
19:11
28. min
Slovenskou rozehrávku ve středním pásmu vystihl Sýkora, vyměnil si puk s Výborným, ale ke střele se nikdo nedostal.
19:14
30. min
Čechmánek krásným zákrokem vykopl střílenou nahrávku na Gáboríka, odražený puk se ale přeci jen dostal ke slovenskému útočníkovi, který se naštěstí nedokázal zorientovat.
19:19
31. min
Podkonický dostal zpoza branky přesnou přihrávku mezi kruhy a Čechmánek předvedl své kvality!
19:19
31. min
1:2 - Logické vyústění tlaku soupeře. V signalizované výhodě Šatan našel Kapuše, který bekhendovou střelu namířil přesně.
19:22
32. min
Hrajeme přesilovou hru. Štrbák vyloučen za hákování.
19:23
34. min
Vyložené šance v našich přesilovkách chybí. Nyní sice podařeně tečovaný puk vyškrábl Križan betonem na tyč, ale víc jsme předvést nedokázali. Slovensko je v plném počtu.
19:25
35. min
Demitra se dostal k zakončení z úhlu, ale puk se přes ležícího Čechmánka překulil mimo branku.
19:27
38. min
Podařenou přihrávku z levé strany na Sýkoru srazil hokejkou Križan.
19:29
39. min
Gáborík z otočky pálil na Čechmánka, Hossa dorážel, ale puk se do branky nedostal.
19:32
40. min
Tenkrát vyslal dělovku od modré a Križan lapačkou puk jen s problémy vyrazil.
19:33
konec 2. třetiny
Sloveský obrat, útlum našich. Třetí část začne asi v 19:49.
19:34
41. min
Hraje se třetí část.
19:47
41. min
Průvan v sestavách našeho mužstva. S původním rozpisem souhlasí jen složení třetí řady.
19:48
41. min
Hned na úvod třetí části jsme měli obrovské štěstí, když se kotouč, opět jen náhodně nahozený, odrazil od Čechmánkovi helmy do břevna a tyčky.
19:52
45. min
Slovenská taktika vypadá jasně. Nepouštět naše do prostoru před Križana. Hra v rozích našim nic nepřináší.
19:55
46. min
Irgl se ocitl sám před Křižanem, dorážel Hubáček, ale stav se nemění. Naši ovšem po delší době vymysleli pěknou a hlavně nebezpečnou akci.
19:57
48. min
Jan Marek se individuální akcí dostal až ke střele, ale o pár centimetrů přestřelil.
19:59
49. min
V polovině třetí třetiny se výrazně zlepšuje pohyb našich - to by mohla být cesta k vyrovnání.
20:01
50. min
Čajánek, Irgl - krásné momenty před Slovenskou brankou, Křižan v ohni střel. Puk však za brankovou čárou neskončil.
20:03
50. min
Surový si chytře a jednoduše najel mezi kruhy a prudkou bekhendovou střelou trefil tyčku naší branky. S velkým štěstím prohráváme stále jen o branku.
20:05
51. min
Naši hráči už hrají s maximálním rizikem. Akce střídá akci, hraje se nahoru dolů. Okénka v naší obraně jsou ale logickým vyústěním naší hry. Nyní Slováci neproměnili nájezd dva na jednoho.
20:07
51. min
Kukumberg hákoval - hrajeme přesilovou hru.
20:08
53. min
Dobře zahraná přesilovka, Križan v ohni střel, ale nemáme štěstí. Slovensko je v plném počtu.
20:09
54. min
1:3 - Bleskový protiútok, skákavá nahrávka Šatana na Gáboríka, který trefil přesně.
20:12
55. min
2:3 - Plekanec vystřelil, Križan jen vyrazil. K dorážce se dostal Olezs, který také neuspěl, ale najíždějící Klesla už prázdnou branku trefil. Blesková odpověď.
20:13
56. min
Irgl najíždí sám na pravém křídle. Střela příklepem, Križan vyráží.
20:17
58. min
Skvělé tempo, skvělý hokej. Naši ukazují, že umí vygradovat tempo. Nyní je k vidění drobná potyčka před Križanem, ale nic vážného.
20:19
59. min
Židlický v nouzi parádně našel spoluhráče, ale střela nebyla dostatečně razantní.
20:20
60. min
Hrajeme bez brankáře. Křižan chytá nahozený puk a přerušuje hru. Oddechový čas.
20:21
60. min
Na buly stojí Čajánek a Demitra - prohráváme. Boj o puk. Slováci ho dostávají na čepele a ujíždějí na naší prázdnou branku. Barinka však užasným skluzem zachraňuje.
20:24
60. min
Vteřinu před koncem se ještě vhazuje před Križanem.
20:26
konec zápasu
Pěkný zápas s parádnim závěrem je u konce. Ani skvělá poslední desetiminutovka nezachránila našim remízu a zítra nás tedy čeká zápas o vše proti Kanadě. Děkuji za pozornost a přeji klidný večer.