Kanada - Finsko

4:2

(2:0, 1:0, 1:2)

Branky: 7. Nash, 14. Staal, 30. Armstrong, 52. Kontiolov, 58. Miettinen, 59. Nash

On-line reportáž

On-line reportáž byla ukončena
17:36
Před začátkem utkání
Dobrý večer u sledování posledního zápasu letošního turnaje. Odpolední zápas mezi Ruskem a Švédskem rozhodl, že bronzové medaile patří domácím hokejistům a nyní již tedy zbývá odpovědět na jedinou otázku. Kdo se stane mistrem světa?
17:42
Zajímavost
Pro Kanadu bude mít utkání navíc zvláštní náboj, neboť může získat 24. mistrovský titul, čímž by se stala historicky nejúspěšnějším národem.
17:43
Předpokládané sestavy
Finsko: Lehtonen - Koistinen, Kukkonen, Laamanen, Saravo, Söderholm, Berg - Lehtinen, Viuhkola, Peltonen - T. Ruutu, M. Koivu, Kallio - Hentunen, Kapanen, Miettinen - Bergenheim, Pyörälä, J. Ruutu - Pärssinen, Kontiola.
Kanada: Ward - Brewer, Commodore, Weber, Hamhuis, Phaneuf, Schultz, Murphy, Jackman - Mayers, McClement, Chimera - Doan, Lombardi, Nash - Williams, E. Staal, Cammalleri - J. Staal, Toews, Armstrong.
18:12
1. min
Utkání začalo.
18:15
3. min
První vážnější zákrok předvedl Ward, kterému navíc vypadl puk z lapačky. Jeho spoluhráči ale byli na místě.
18:18
4. min
Další závar před kanadskou brankou a opět po nejistém zákroku brankáře.
18:19
Zajímavost
Seveřané mají na finále o motivaci víc, neboť souboj s Kanadou je posledním zápasem trenéra Westerlunda na střídačce finské reprezentace.
18:22
5. min
Kanaďan Nash se protáhl před branku, nahrál Phaneufovi, ale ten se zblízka neprosadil.
18:23
7. min
Po ukázkové přímočaré akci Kanady fauloval Söderholm. Hraje se první přesilová hra v utkání.
18:26
6:30
1:0 - Rick Nash si po patnácti vteřinách přesilové hry bleskově přehodil puk z bekhendu na forhend a přesně vypálil pod vyrážečku Lehtonena.
18:27
9. min
Kanaďané velmi nepříjemně napadají a Finsko má velké problémy již se samotnou rozehrávkou ve vlastním pásmu.
18:30
10. min
Nebezpečný protiútok Finů, situace tři na jednoho, ale prudkou Hentunenovu střelu od modré Ward vyráží.
18:31
11. min
Situace dva na jednoho na druhé straně, ale kanaďan Doan nedokázal přihrát.
18:33
12. min
Hraje se velmi jednoduchý hokej, s přechodem středního pásma si ani jeden z týmů neláme hlavu, převážně nahozené puky se daří útočníkům dojíždět.
18:34
13. min
Tuomo Ruutu nyní naprosto zbytečně, mimo hru, atakoval loktem do obličeje Armstronga a bude k vidění další přesilová hra.
18:37
13:48
2:0 - Také další početní výhodu dokázali Kanaďané využít. Sérii rychlých a trochu náhodných přihrávek ukončil Eric Staal.
18:41
15. min
Menší trest za hákování obdržel Kallio. Třetí oslabení Finska. Předchozí dvě skončily Kanadskou brankou...
18:42
17. min
Pohlednou kombinaci Lombardiho a Nashe ukončil zákrok Lehtonena.
18:43
17. min
Finové zvládli ubránit první kanadskou přesilovku.
18:44
18. min
Hru v pěti proti čtyřem si v závěru třetiny vyzkouší i Finsko. Vyloučen, za faul loktem, autor druhé branky Eric Staal.
18:46
19. min
Obě mužstva hrají v plném počtu. I přes ztrátu hole jednoho z Kanaďanů se Finům přesilovku využít nepodařilo.
18:48
20. min
Deset vteřin před koncem třetiny předvedl Lehtonen výstavní zákrok proti Nashovi, ale neuspěl. Akci předcházelo úžasné zrychlení Lombardiho, který se přehnal okolo svých strážců a přesně nahrál.
18:50
konec 1. třetiny
Druhá část začne asi v 19:05.
18:50
21. min
Začala druhá třetina.
19:04
22. min
Finové nastoupili do druhé části odvážně, ale propadají v obraně.
19:06
23. min
Další vyloučení na straně Finska. Dvě minuty za držení dostává Saravo.
19:09
24. min
Lombardi byl zahákován Bergem. Kanada bude hrát přesilovku pět na tři skoro minutu a půl.
19:11
25. min
První minutu Finsko ubránilo.
19:12
26. min
Dlouhá početní převaha dvou mužu ke třetí brance Kanadě nepomohla. Hraje se 5 na 4.
19:13
27. min
Situace se otáčí. Přesilová hra na druhé straně. Obránce Weber vyloučen za podražení.
19:14
29. min
Každá maličká chyba Finů stačí Kanadě k pohodlnému vyhození. Sebevědomí zámořských hokejistů je ukázkové. Oba týmy už hrají v plném počtu.
19:16
29:13
3:0 - Maximální efektivita. Běžná situace ve finském obranném pásmu, střela přes obránce Laamanena a radost Armstronga.
19:21
33. min
Po třetí brance dostává zápas nádech nudy. Finové jsou všude o krok později, snaží se, ale soupeř je v daleko větší pohodě.
19:26
34. min
Mayers dostal ideální přihrávku mezi kruhy, zamířil mezi betony, ale Lehtonen si prostor pohlídal.
19:28
36. min
Hned po sobě byly nyní na ledové ploše k vidění dva střety. Ukázkový bodyček Webera a faul Koistinena. Kanada hraje přesilovku.
19:31
38. min
Nash se opět ocitl sám před Lehtonenem, ale nezvedl puk dostatečně vysoko. Krátce poté na druhé straně vyslal tvrdou střelu na Warda Hentunen, ale ani on neuspěl.
19:34
38. min
Finové jsou v plném počtu.
19:35
konec 2. třetiny
Finům zachraňuje alespoň teoretickou možnost na zvrat brankář Lehtonen. Šance na zázrak jsou ale mizivé. Třetí část začne v 19:51.
19:38
41. min
Zřejmě poslední třetina šampionátu právě začala.
19:52
41. min
Aktivita Ricka Nashe je obdivuhodná. Hned první střela třetí části z jeho hokejky trefila Lehtonena tak prudce, že rozhodčí určitě zauvažoval i o přerušení hry.
19:54
42. min
Dvě minuty dostává Schultz - za nebezpečnou hru vysokou holí. Finsko hraje přesilovku.
19:55
43. min
Finové nyní předvedli dobrý přesilovkový signál, ale střela Peltonena byla sražena.
19:56
44. min
Kanada má i štěstí, díky kterému nyní ubránila další přesilovku. Lehtinen totiž při dorážce trefil jen tyčku.
19:59
47. min
Obraz hry se změnil. Finové sympaticky napadají, snaží se střílet. Na drama pro Kanadu to nevypadá, finále se ale alespoň dohrává důstojně.
20:02
47. min
Lombardi srazil hokejkou přilbu Koiva a je vyloučen. Kanada hraje další oslabení.
20:04
49. min
Další početní výhoda bez změny stavu. Hraje se pět na pět.
20:05
51:08
3:1 - Čestný úspěch Finska nakonec přišel. Nahrávka Lehtionena zpoza branky nakonec našla hůl Kontiolova a ten si nedělal se zakončením problém.
20:11
54. min
Branka na 3:1 změnila obraz hry. Finové jsou nyní o mnoho rychlejší a tlačí se do kontaktní branky.
20:16
57. min
Ani snaha Finů ale k šancím nevede. Zázrak se zřejmě nechystá…
20:19
57:47
3:2 - Finsko se dostává do kontaktu. Střela z levého kruhu se odrazila k Miettinenovi, který zakončil do prázdné branky.
20:21
58. min
Dvě minuty do konce zápasu.
20:22
58:55
4:2 - Úchvatné vyvrcholení se nechystá. Faulovaný Nash se nenechal v nájezdu odstavit a po bekhendovém blafáku zakončil k levé tyčce.