Švédsko: Backlund - Stralman, K. Jönsson, D. Tärnström, Akerman, Hallberg, Enström, M. Johansson - Martensson, J. Jönsson, Thörnberg - Warg, Wallin, Emvall - Hörnqvist, Davidsson, Bremberg - Steen, Bäckström, Hedström.
Kanada: Roloson - Commodore, Brewer, Webber, Hamhuis, C. Murphy, Jackman, Phaneuf, Schultz - Mayers, McClement, Chimera - Doan, Lombardi, R. Nash - Cammalleri, E. Staal, J. Staal - Armstrong, Toews, Justin Williams
1. minuta
Utkání začalo, Kanada v bílém, Švédové hrají v modrých dresech.
17:16
1. minuta
Po chybě v kanadské rozehrávce se do velké šance dostal Nash, ale švédského gólmana nepřekonal.
17:18
2. minuta
Ward odpálil puk do ochranné sítě a Kanada se bude bránit v oslabení.
17:20
4. minuta
Švédové sice uzamkli soupeře v jeho třetině, ale obléhání brány ke gólu nevedlo.
17:23
6. minuta
K protiútoku vyrazil J. Staal a kousek za modrou vypálil švihem, Backlund bez problému likviduje.
17:25
7. minuta
Při sebemenším náznaku kanadské agrese si Švédové ve vlastním brankovišti okamžitě zjednávají pořádek.
17:26
7. minuta
První přesilovka pro Kanadu, vyloučen Enstrom.
17:29
9. minuta
Ani Kanaďané se v přesilovce nijak nepředvedli, hraje se v plném počtu na obou stranách.
17:30
10. minuta
Thörnberg si pomohl v souboji loktem a jde si odpočinout na trestnou lavici.
17:32
11. minuta
Z těžké pozice vypálil Nash, k odraženému puku se nedostal žádný z jeho spoluhráčů.
17:34
12. minuta
1:0 - Cammaleri vystřelil zápěstím a puk za Backlundova záda tečoval Williams, Kanada využívá přesilovku.
17:36
13. minuta
2:0 - Švédové se ještě neoklepali z prvného gólu a inkasovali podruhé - v pádu překonal Backlunda blafákem Toews.
17:39
15. minuta
Hedström přitlačil jednoho ze soupeřů na mantinel a posílá svůj tým do třetího oslabení.
17:41
16. minuta
Za švédskou obranu si najížděl Doan, ale Backlund mu šanci včasným vyjetím zmařil.
17:45
18. minuta
Mladíci Toews s J. Staalem nadělali hodně starostí švédské defenzívě, Backlund se musel ukázat.
17:47
19. minuta
3:0 - Eric Staal se dostal do úniku, a ač tísněn jedním ze švédských soupeřů, dokázal krátkým blafákem zakončit mezi Backlundovy betony.
17:49
20. minuta
Commodore vyloučen za krosček.
17:49
Konec první třetiny
Není co řešit, Kanada zatím jasně lepší.
18:05
21. minuta
Zahájena druhá třetina.
18:08
22. minuta
Švédové ani svou druhou přesilovku nevyužili.
18:09
24. minuta
Cammalleri si při získávání puku pomohl nedovoleně a nabízí soupeři další přesilovku.
18:11
25. minuta
Tvrdou střelu Martenssona vyrazil Ward ramenem.
18:15
27. minuta
3:1 - Puk po Davidssonově střele tečoval mezi nohy Warda nešťastník Webber.
18:18
29. minuta
Chimerovo nahození po úniku po levé straně bez problémů ztlumil Backlund.
18:20
30. minuta
Toews nedotáhl svou akci do konce, naopak na druhé straně musel šanci Bäckströma likvidovat skvělým zákrokem Ward.
18:23
32. minuta
V této fázi hry jsou Švédové aktivnější a Kanada se osvobozuje jen za cenu zakázaného uvolnění.
18:26
34. minuta
Mansson při svém prvním střídání narazil soupeře na mantinel a jde za katr.
18:30
36. minuta
4:1 - I v oslabení vyrazili Švédové do útoku a to se jim nevyplatilo, nájezd dvou na jednoho zakončil Nash přesnou střelou mezi Backlundovy betony.
18:33
37. minuta
Další přečíslení Kanady, v nájezdu Williams s Cammalerim, ale tentokrát úspěšnější švédský gólman.
18:34
38. minuta
Proti Nashově střele si Backlund vyjel daleko z brány a tuto šanci zneškodnil.
18:35
40. minuta
Švédové jsou úplně bezradní, Kanada si dělá v útočnám pásmu co chce.
18:36
Konec druhé třetiny
Tříbrankový rozdíl zůstává, herní převaha Kanady je ještě zřetelnější.
18:54
41. minuta
Švédové mají posledních dvacet minut na to, aby udělali něco s nepříznivým výsledkem.
18:55
42. minuta
Backlund se vytáhl proti šanci kanadského kapitána Doana.
18:57
44. minuta
Kanada si bez problémů drží náskok, Švédy aktivní hrou nepouští do šancí.
19:00
45. minuta
Hörnqvistovu střelu z úhlu vyrazil Ward do ochranné sítě.
19:02
47. minuta
Na hře Kanady už je patrná podvědomá snaha ušetřit síly na zítřejší finále, navíc zatim bezchybně chytá brankář Ward.
19:04
49. minuta
Nash přesprintoval Johanssona a řítil se sám na Backlunda, nestihl zakončit přesně.
19:05
49. minuta
Švédské nadějě pomalu mizí v propadlišti, na trestnou lavici usedá Tärnström.
19:07
50. minuta
Williams fauluje a síly na ledě se srovnávají.
19:11
51. minuta
Commodore trefil hokejkou jednoho ze Švédů do obličeje a způsobil mu krvavé zranení, na trestné lavici pobude 4 minuty.
19:13
53. minuta
Za polovinu přesilovky si Švédové nevytvořili větší šanci, naopak Kanada hrozí z brejků.