Vysoké teploty, které v posledních dnech panují na našem území, můžou zvýšit zátěž krevního oběhu a přivodit jiné zdravotní potíže u lidí s kardiovaskulárními chorobami. Teplé počasí má mnohdy na svědomí i vyšší psychický stres. Po duševní a tělesné námaze přichází rychlejší únava, hrozí i poruchy spánku. Lidé mají sklon k podrážděnosti, nervozitě a poruchám koncentrace.

Jednou z prevencí těchto komplikací je samozřejmě minimální pobyt na slunci. To se týká především osob citlivě reagujících na vyšší teploty, například lidí s onemocněním srdce a cévního systému. Další účinnou metodou je dodržování pitného režimu, na který mnozí často zapomínají. Na zvýšený příjem tekutin by měli dbát zejména starší lidé a děti.

Psychickou zátěž představují i bouřky

Nejen přílišné teplo je ale příčinou podráždění a nevolností. Například u citlivých lidí se můžou vyskytnout stavy nespokojenosti, úzkosti, nervozity a bušení srdce i při náhlých bouřkách. Jde většinou o subjektivní těžkosti, které po bouřce ustoupí.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist