Vážení čtenáři,

po řadě online rozhovorů s osobnostmi politického a kulturního života, s nimiž můžete na stránkách iHNed.cz diskutovat již několik let, vám nyní přinášíme unikátní příležitost udělat si ucelený přehled o fungování a pozici českých médií. Jaké nešvary jejich práci nejčastěji provází? Co charakterizuje domácí novináře v porovnání s jejich zahraničními protějšky? Jaké jsou přednosti i mínusy různých typů médií? Jak se od roku 1989 česká média změnila, a jaký trend lze očekávat v budoucnu?

V těchto dnech máte příležitost diskutovat s teoretiky mediální komunikace i představiteli předních sdělovacích prostředků. Na vaše dotazy odpoví lidé, které znáte z odborných televizních debat, rozhlasu i stránek novin. Ptát se můžete už nyní. Na vaše dotazy se těší:

DNES od 11 do 12 hodin:

pokorny_jan_192x128.jpgPtali jste se Jana Pokorného, dlouholetého moderátora a nového ředitele stanic Českého rozhlasu Radiožurnál a Rádio Česko.  


 

 

Jan Pokorný se narodil 3. listopadu 1960 v Praze. Vystudoval žurnalistiku na UK. V roce 1984 začal pracovat v Československém rozhlase. Po roce 1989 působil jako ranní moderátor a parlamentní zpravodaj ve Federálním shromáždění. Od roku 1994 působí na ČRo 1 - Radiožurnálu jako moderátor a vedoucí publicistiky. Od 1. března 2005 byl jmenován šéfredaktorem Radiožurnálu. Od května 2007 je pověřen výkonem funkce ředitele ČRo 1 - Radiožurnálu a ČRo - Rádia Česko. (zdroj: web ČRo-1)
 

 


Připravujeme:


Pondělí 16. 7. od 13 do 14 hodin

nemecek_tomas_117x72.jpgTomáš Němeček
, komentátor Hospodářských novin. Dříve působil mimo jiné jako reportér a ekonomický redaktor v týdeníku Respekt, kde byl posléze také šéfredaktorem.

Úterý 17. 7. od 11 do 12 hodin

cermak_milos_117x72.jpgMiloš Čermák
, novinář a odborník na trendy v českých i světových médiích. Působil v Lidových novinách i Respektu. Pro ČT připravoval pořady Zavináč a Bez obalu. Přednáší žurnalistiku na FSV UK.

Středa 18. 7. od 11.30 do 12.30

Zdenek_Samal_117x72.jpgZdeněk Šámal, ředitel zpravodajství České televize, dlouholetý novinář a televizní redaktor


Ptali jste se:

jirak_jan_117x72.jpgJana Jiráka, mediálního odborníka a proděkana Fakulty sociálních věd Karlovy univerzity. Téměř tři roky byl předsedou Rady České televize.

-

Online rozhovor

Online rozhovor byl ukončen. Již nelze položit nový dotaz.
Karel
Proč nemáte ve svém životopise uvedeno co jste dělal před rokem 1989? Angažovaný Televizní klub mladých? Je obdivuhodné, že za každého režimu jste v čele ( úměrně svému věku ). Takoví lidé jsou u nás solí této země!
Dobrý den, od roku 1984 jsem zaměstnancem tehdy Československého rozhlasu. TKM jsem moderoval tuším 2 roky. V KSČ jsem nebyl. Jsem-li teď v čele, je to funkce dočasné, vedení rozhlasu ví, že nechci být stálým ředitelem ČRo 1 a Radia Česko. Jakmile nastoupí nový ředitel, rád se vrátím k moderování pořadů. Pokud bude zájem.
Jan Pokorný
Občan ČR
Dobrý den. Ještě si Vás pamatuji jak jste před rokem 1989 servilně besedoval s tehdejším ředitel Československé televize panem Zelenkou. Jak Vám mám věřit jako komentátorovi nyní? Děkuji za případnou odpověď.
Vzpomínám, že dramaturg TKM tohle skutečně napsal do scénáře TKM. Tak jsem s ředitelem Zelenkou udělal rozhovor. Jak mi věřit - to fakt nechávám na vás. Hezký den.
Jan Pokorný
Aneta
Pěkný den pane Pokorný,Všimla jsem si,že vysíláte jenom to,co se vám líbí.Jsem samoživitelka s dítětem a bydlím v tržním nájmu.Boháči jako pán Křeček i ti další politici si klidně bydlí regulovaně za pár stovek a ještě nám přednáší o solidaritě.O takových věcech máte psát a vysílat.Řekla bych denně.Ale vy se opravdu TVRDÉ politice vyhybáte.
Dobrý den, kdybychom vysílali jenom o tom, co se nám líbí, asi bychom měli všechno jednodušší. Zkuste si, prosím, poslechnout třeba 20 minut M. Veselovského v 17:30. To bývají docela tvrdé, ale korektní rozhovry.
Jan Pokorný
Janeček
Dobrý den, rád poslouchám Radiožurnál, někdy ovšem pochybuji o smyslu zařazování zpráv typu " na Sibiři havaroval autobus, 6 zraněných". Samozřejmě je to nemilá věc, ale pokud tam nebyl žádný český občan, případně se nejednalo o teroristický útok, není podle mého názoru nutné o tom informovat na české rozhlasové stanici. Měl bych taky připomínku k sobotnímu magazínu pro spotřebitele. Nechápu, proč jeden z nejzajímavějších pořádů má tak krátkou stopáž. A dovolte ještě připomínku ke sportovnímu zpravodajství. V hokejové sezóně nás pilně zásobujete každé ráno výsledky z nočních zápasů NHL, nechápu ale, proč se jen občas dozvím, jak hrál třeba Bayern Mnichov, Arsenal, Lyon - vždyť tam také hrají čeští hráči, je to také populární sport... Děkuji.
Pokud se nám v relaci objeví výše uvedená zpráva, rozhodně to není na pochvalu. Při vší úctě k českým hráčům v Bundeslize, v NHL je jich mnohem víc. A pro naše ranní vysílání je toto zpravodajství zajímavé i kvůli časovému posunu. Přeji pěkný den.
Jan Pokorný
Antonín
Pane Pokorný,rád vás poslochám v pořadech radiožurnálu.Ale musím podotknout,že problémy jako je zneužíváni zdravotní péče,regulované nájmy,nepřízpůsobiví občané,neplatiči atd.tomu všemu se vyhýbáte ,seč můžete.Místo toho jsou "řešeny" zástupné problémy .Kdo vybírá struktůru programů?Je to na politickou obědnávku?
Dobrý den, děkuju. Politická objednávka na našich stanicích neexistuje. Nikdy jsem se s ničím takovým nesetkal. Program na Radiožurnálu vzniká podle aktuálního dění v ČR a ve světě. V publicistice se určitě věnujeme i Vámi citovaným tématům. Zkuste třeba Radiofórum od 18:00.
Jan Pokorný
asdf
Dobrý den, domnívám se, že patříte mezi hrobaře veřejnoprávního vysílání. Ztrácíte jednu věkovou generaci za druhou, a to především díky groteskní hudební nabídce. Nemohu se zbavit dojmu, že se snad jedná o záměr, a že hrajete do karet komerčním stanicím. Nikdo po vás nechce stejný hudební formát, ale to co předvádíte je opravdu tragické. Vám to nevadí?
Ztráta posluchačů nám vadí. A to, že nejsme jediné médium, jemuž poklesl počet poluchačů mě neuklidňuje. Hudba je doplňkem v našem vysílání. To je založeno na zpravodajství a publicistice. Ale dobrá....řekl bych, že se leta letoucí traduje klišé, že vysíláme špatnou hudbu. Proto od tohoto týdne najdete na našich webových stránkách například seznam 50 nejhranějších skladeb v tomto týdne. Od tohoto víkendu dáváme posluchačům na výběr z 30 písniček, 10 z nich pak uslyší v našem víkendovém vysílání. Ve všedníí dny od 06:00 do 17:00 zařazujeme vždy před celou hodinou léty prověřený evergrenn. Chceme transparentně ukázat, že se opravdu snažíme vybírat skladby pro všechny. Ale fakt nejsme hudební radio. Mějte se hezky.
Jan Pokorný
Jiří Novotný
Setkal jste se ve své rozhlasové praxi se snahou politiků ovlivňovat vysílání?
V pravém slova smyslu nikdy. To, že vám někdy říkají, na co byste se měl a neměl ptát patří k věčnému "souboji". A vyhrává ten, kdo řekne - tady se ptám já:-)
Jan Pokorný
Martin Krátký
ČRo bych i poslouchal, ale hlavním místem kde mám šanci slyšet rádio je auto. A ČRo se zrovna do auta hodí tak nějak minimálně. Plánujete nějakou změnu? Kdo je vůbec váš posluchač, respektive pro koho své vysílání tvoříte?
Modelové máme jistou cílovou skupinu, ale jako médium veřejné služby musíme vést v patrnosti všechny generace a socioprofesní skupiny. Což je trochu potíž při programování. Nevím, co byste rád v autě slyšel. Pokud informace uz dopravy, tak v tomto roce jsem zejména ráno počet relací Zelené vlny zdvojnásobili. Teď vysíláme ve 21:30 a 8:45 dopravní servis pro řidiče, kteří jedou do zahraničí. Máme specializovaný pořad i do auta - Motožurnál. Dopravní vysílání dostane od 15.7. nového šéfa. Snad budete spokojen. Hezký den.
Jan Pokorný
JZ
Dobrý den, vadí Vám, že ve Vašem představení je hned v první větě hrubá pravopisná chyba? A co Vaše členství v KSČ? Za přijatelnější postoj považuji uvést je a stydět či nestydět se, než mlčet a dělat jakoby nic. První téma mého dotazu je přidávání nálepky pravicovosti a levicovosti různým skupinám osob jak novináři, tak politology. Myslíte si, že uskupení s výrazně levicovými rysy (stádnost, neomylný vůdce, neúcta k individualitě, nerespektování soukromí atd.) se má označovat jako "pravicoví extremisté"? Druhé téma mého dotazu je glorifikace veřejně činných mužů, kteří se ve věku okolo padesátky zbaví své stařeny a představí světu novou neopotřebovanou mladici. Je to podle Vás příklad k následování, nebo odsouzeníhodné lidské selhání? Prosím, aby můj e-mail nebyl zveřejněn. S přátelským pozdravem JZ
V KSČ jsem nebyl. Pravopisné chyby mi vadí všeobecně. Snad jich v té rychlosti s jakou se snažím odpovídat bude co nejméně. Myslím, že dělení podle pravolevé osy je celkem dostatečně definované a legitimní, stejně jako myšlenka, zda se tento koncept v globalizovaném světě už nepřežil. Vidím, že máte definice vlastní, proč ne. Pokud máte na mysli nové partnerky pánů Paroubka a Topolánka, tak to jsou témata, jimiž se Radiožurnál nezabývá. A hodnotit rozchody a vztahy mi opravdu nepřísluší.
Jan Pokorný
Sláva
Co říkáte návrhu: Radiožurnál: o něco více hudby a krátkých zpráv (více i o dopravě) 24h. na VKV Radio Česko 6-18h. + ČRo6 18-24h. tedy analytická stanice komentovaná na DV 270 popř. částečná kombinace s SV s tím, že by mohly být zařazeny relace z ČRo7 v angličtině ČRo2 - Praha by mohla zůstat na SV i večer alespoň v některých lokalitách bez VKV. ČRo5 - Wave protlačit na BBC nebo zachovat stávající stav. Vím, že čtete diskuze na některých www stránkách, ale zdá se mi, že jste asi jediný a nikdo jiný z vedení ČRo o ně zájem nemá.
Dobrý den, z výše zmíněných diskusí znám i tento námět. Tohle je ale strategické rozhodnutí. DIskuse na toto téma zatím v rozhlase není. Debatujeme ale třeba o celoplošné stanici mluveného slova. Dík za zájem.
Jan Pokorný
Mazochová
Dobrý den, moje první otázka se týká výběru a řazení informací ve zpravodajství: podle jakých kritérií a z jakých zdrojů jsou zprávy vybírány a podle čeho jsou klasifikovány jako více či méně důležité (řazení, daný prostor atd.)? Druhá otázka je z oblasti popularizace vědy a výzkumu: Jaký je zájem Českého rozhlasu o informace z oblasti (české) vědy a výzkumu a jaký prostor je jí vymezen v programovém schématu? Chystají se v tomto směru nějaké změny? Děkuji.
Informace od redaktorů, z agentur a dalších zdrojů procházejí očima a ušima editora. Ten podle běžných žurnalistických zásad pro média veřejné služby zodpovídá i za to, jak bude relace řazena, co jsou priority, co je jen zajímovast na konec. Český rozhlas má speciální stanici Leonardo, která vysílá velice zajímavé pořady o vědě a technice. Radiožurnál, hlavně díky kolegovi Markovi Janáčovi přináší často zprávy z této oblasti. Chystáme pořad o vědě a technice s pracovním názvem Vědomosty. Hezký den
Jan Pokorný
Daniel Konczyna
Dobrý den pane Pokorný, Radiožurnál nosí VELMI mizerný hudební kabát. Vaše argumenty, které hudební složku brání, jsou přitom VELMI slabé. Prý vyhovuje cílové skupině posluchačů (KOMU konkrétně...?), prý vychází z adekvátních průzkumů. Zajímalo by mě, jestli Vaše průzkumy hudebního vkusu reflektují, že hrajete tytéž písničky od stejných muzikantů po několik let, které patří často mezi největší hudebními vydavatelstvími propagovaný popový mainstream, aniž byste se pokusili invenčně implementovat sbírku tisíce žánrově vyhraněnějších, přitom velmi kvalitních skladeb, které zná málo posluchačů, třeba i nikdo. Ptám se, proč se bojíte posluchačského vkusu a nezbavíte nás Boney M, Lucie Vondráčkové a Abby a nezkusíte pustit pár prima písniček třeba od vítězů Grammy za posledních deset patnáct let, od kapel, které hrají na světových festivalech, od českých méně známých kapel. Ony mají taky potenciální hity, ALE třeba veřejnoprávní rádia celorepublikového dosahu se jim vyhýbají jako čert kříži. PROČ proboha?
O hudbě jsem už psal. Dneska jsem například četl na Českým médiích a Britských listech článek hlavně o ČT. Kromě toho tam byla i zmínka o veřejnoprávním rozhlase. Autor psal "řes Vondráčkovou, Zagorovou až třeba po Michala Davida, jehož nepříjemně přidrzlý hlas slyším ve veřejnoprávním rozhlase dodnes...". Prosím, ať uvede tuto větu na pravou míru. Michala Davida nemáme v playlistu. To je právě to klišé - "vy tam hrajete ty Michaly Davidy". Zkusíme s tím trochu bojovat, ale některé skvrny nelze vyčistit bez porušení podstaty látky. Vítěze Grammy v playlistu máme. Zkuste si názor poopravit tím, že se občas podíváte na stránky http://www.rozhlas.cz/radiozurnal/about#playlist. Hezký den.
Jan Pokorný
jakub mikulášek
Vážený pane Pokorný, i já bych Vás chtěl upozornit, že Radiožurnál poslouchá spousta mých vrstevníků (31). Bez ohledu na naše vzdělání Vám potvrzuji, že nepatří do Vámi definované kategorie, pro kterou zmiňované Vondráčkové a Abby hrajete. Slíbíte nám datum, ke kterému se vaše ubohá hudební dramaturgie změní?? Díky za odpověď, JM
Naše hudební dramaturgie není ubohá. Hudba je doplňkem. Ano hrajem populární písničky, stajně jako obdobná radia v Evropě. Hudební lahůdky různých žánrů můžete slyšet na ČRo 3 - Vltava. Pro nás je dominantou aktuální zpravodajství. Občas je kvůli tomu nutné píšničku zkrátit. Méně to bolí u popu, než třeba u fokových balad. Zkuste mi, prosím, rozumět, děkuju.
Jan Pokorný
Petr
Jsem trvalý posluchač radiožurnálu a velice mne zklamal nový formát radiofora od 18 hod. Chybí mi jak bývalo zaměření na jedno určitá téma a přímé telefonáty s názory posluchačů. Myslím si, že se tímto vyhýbáte palčivým politickým problémům a jste tak poplatní současné vládě. Proč ještě nikdo na př. nevysvěllil tvrzení, že t.zv. reforma prospěje jen bohatým a ostatní okrade.Nebo jak dopadne důchodce v Julínkově reformá zdravotnictví? Jinak jako volič ODS vám sděluji, že se cítím maximálně oklamán a v životě už tuto stranu volit nebudu.
Mrzí mě, že se vám nový formát nelíbí. Důvody, které nás vedly ke změně už jsme mnohokrát zveřejnili, najdete je i na našem webu www.izurnal.cz. Opravdu nejsme poplatní současné vládě, ani minulé a nebudeme ani vládě budoucí. O reformě u nás diskutovali desítky odborníků a politiků. A to z koalice i opozice. Jedni říkali to, co vy, druzí zase opak. Hezký den.
Jan Pokorný
A.Matěchová
Dobrý den, můj dotaz zní: nebude možné v dohledné době koupit na CD rozhlasové adaptace románů J.Vernea z dílny pana režiséra Horčičky? Moc by se mi líbilo mít takto např. Patnáctiletého kapitána či Ocelové město! Máme je sice, ale na černých kotoučích. Děkuji za odpověď a přeji hezký den.
Neumím odpovědět, napište mi prosím na jan.pokorny@rozhlas.cz, zkusím pro vás sehnat informace. Hezký den.
Jan Pokorný
Sportovec
Dobrý den. Je opravdu veřejnoprávní "vyváženou" službou každý den vysílat mezi šestou a osmou hodinu večer hodinu sportu a hodinu publicistiky ? Co kultura? Regionální zpravodajství? Ekonomika, zahraniční zpravodajství, monitoring tisku, média...? Proč tohle není v hlavním vysílacím rozhlasovém čase?
Dobrý den, nechci vás rozhněvat a rozumím "veřejnoprávnosti" i takto: kvalita ve zpravodajství, kvalita v publicistice, zábavě i sportu. Sportžurnál vysíláme od 19:00 protože tou dobou končí nebo se právě odehrává řada utkání, soutěží. Publicistické Radiofórum od 18:00 refletkuje hlavní události končícího dne. A to i kulturní, regionální. Máme z našich médií nejhustší síť zahraničních zpravodajů a spolupracovníků, přehledy tisku vysíláme ráno 5x - a ráno je ve všech radiích hlavním vysílacím časem. Proč mluvit o novinách večer? To by bylo divné. Dík za pochopení.
Jan Pokorný
Marek Šedivý
Dobrý den. Rád bych se zeptal, zda se připravuje nějaká změna týkající se publikování dárců ve vysílání, kteří podporují neziskové organizace a veřejněprospěšné aktivity. Česká média, a Radiožurnál sem patří také, prakticky blokují rozvoj kultury dárcovství v ČR. Zprávy o dobročinných aktivitách jsou často pozměňovány, nejsou uváděny dárci, především firmy, které mohou jít příkladem ostatním. Proč média nechtějí podporovat rozvoj dárcovství a tím i celého neziskového sektoru?
Vím o tom problému. Několikrát jsme na toto téma například s Fórem dárců debatovali. Kolegyně Dostala loni Cenu Fóra dárců pro novináře za přínos k rozvoji filantropie v České republice. Ale máte pravdu, tohle téma není zdaleka vyřešené. Zkusíme v debatách pokračovat. Hezký den.
Jan Pokorný
krista
Vážený pane šéfredaktore, vím, že pan Alexande Pícha býval vaším nadřízeným. Když ale nyní mluví do rádia ( z USA), tak musím bohužel konstatovat, že má nejhorší dikci ze všech moderátorů a zpravodajů, co jsem kdy na vaší stanici slyšela. Možná uměl řídit, ale před odjezdem na lukrativní post jste ho nenaučili mluvit. Nemohl by mu někdo alespoň říci, že v češtině se dává důraz na předložku? Dělá to totiž zásadně obráceně. Děkuji.
Máte pravdu, že Alex Pícha uměl řídit. Na kultivaci jeho projevu průběžně pracujeme a myslím, že se to hodně zlepšilo. Ano se to na tu dálku těžko školí:-)). Ale novinář je to dobrý:-))).
Jan Pokorný
Otazka
Dobry den, mam na Vas tento dotaz jako na cloveka cinneho v mediich: "Dve nejzbezpecenejsi vyskove budovy sveta WTC byly zasazeny letadly. Kontrukteri budov tvrdi, ze projekt pocital s vice narazy velkych dopravnich letadel. Jedna budova byla zasazena v horni petine a pry diky pozaru se sesunula jako domecek z karet. Druha byla zasazena nize a take se dokonale sesunula k zemi. V ruinach se pry nasel neposkozeny pas Mohamada Atty, ktery pry ridil jedno z letadel. Cely svet tomu veri. Verite tomu take vy, pane Pokorny?" Dekuji za Vasi odpoved a preji hezky den
Jednou ze základních metod novinářské práce je nevěřit ničemu, co si reportér neověří. Já jsem si zatím konstrukci WTC neověřoval. Máte-li nějaké překvapivé poznatky, stanete se brzy jistě známým mužem:-)
Jan Pokorný
Groundy
Dobry den, Zajimalo by mne, zda si nemyslite, ze prichazite o posluchace vyberem hudby? Ja sam, ac mi jiz neni 20, povazuji kvalitu hudby v Radiozurnalu jaku jednu z nejhorsich, jaka je v nasich radiich mozna slyset. Vim ze tvrdite, ze se snazite byt univerzalnim radiem, ale jsem presvedcen, ze hudbou oslovujete velmi uzkou cilovou skupinu. Dekuji za odpoved
Dobrý den, omlouvám se, ale už jsem na to odpovídal. Hezký den.
Jan Pokorný
outsider
Dobrý den, zaslechl jsem, že generální ředitel rozhlasu Kasík chtěl, aby se ředitelkou Radiožurnálu stala dosavadní šéfka rádia Česko Hana Hikelová. Vy jste prý tuto změnu odmítl s argumentem, že v takovém případě nemůžete v Radiožurnálu zůstat. Je to pravda?
Nikdy jsem nic takového generálnímu řediteli neřekl. A to spolu občas debatujem nad možnými kandidáty na ředitele Radiožurnálu. Hezký den.
Jan Pokorný
Pan Zvědavý
Dobrý den, podle Vašeho mínění, jaké jsou klady a zápory Radiožurnálu? V čem by se opravdu měl ČRo1 změnit, a naopak, v čem je výjimečný? Zajímá mě celková vize stanice, vždycky všechno přece někam směřuje....
Radiožurnál je dlouhodobě nastaven tak, aby mohl poskytnout aktuální zpravodajství a publicistiku, plnil úkoly dané mu zákonem. V tom jsou jeho klady, ale i zápory, pokud je k nim možné přičíst menší zájem veřejnosti o věci veřejné. Vždy je co zlepšovat. Jsem přesvědčen, že máme dobrý zpravodajský a publicistický obsah. Ne vždy umíme dát našim pořadům a mluvnímu projevu atraktivní formu. To umí dokonale privátní konkurence. Radiožurnál je výjimečný tím, že má program tak elastický, že kdykoliv může na cokoliv aktuálního reagovat. A má šikovné reportéry a publicistici A hraje tak, že se to dá poslouchat:-)))
Jan Pokorný
Jan Pokorný
Dobrý den, Rádio Česko poslouchám každé ráno. Byl jste to Vy kdo dělal Černé ovce sem tam bílá ? Nemáte nějaké předky v Severních Čechách ?
To je dobře, dík. Ano, byl jsem to já. O předcích v severních Čechách nevím. Hezký den.
Jan Pokorný
Robert Kaprál
Dobrý den. Mám dotaz, zda lze dopravní zpravodajství vysílat celé, případně jej v zápětí opakovat. Ani reklama a ani písnička není důležitější než nedokončená věta v dopravním zpravodajství. Jinak bych chtěl říct, že se mi líbí jak moderujete i hudební režie Radiožurnálu mi přiměřeně vyhovuje. Přeji Vám radost z Vaší práce.
Jejda, tak to jste mě potěšil. Věty musejí být dokončené, to je úkol pro redaktory, kteří se musejí trefit do předem daného podkresu a znělky, která spouští RDS. A moc Vám děkuju.
Jan Pokorný
pajuch
Dobrý den, považuji Vás za nejlepšího českého moderátora a ČRo jako nejlepší médium v zemi. Děkuji za vaši práci. Taky jsem rád, že z Radiofóra zmizely dotazy posluchačů, které pro mě byly velmi rušivé, a že pracujete na zlepšení hudby na ČRo 1. Mohu-li se zeptat, jestli dostanou publicistické a analytické pořady na ČRo 1 další časový prostor?
Děkuju moc. Něco se rodí... Kromě dalšího potomka M. Veselovského:-))))
Jan Pokorný
Daniel Konczyna
K odpovědi na dotaz: Na uvedené stránce jsem nenašel nic o plylistu. Klišé o Michalu Davidovi možná může sedět, o stále se opakujících hitech z posledních třech dekád to ale klišé není. Navíc popíráte, že jste hudební rádio, přitom hudba je hlavní důvod, proč Vaše rádio přeladím, hraje mezi vstupy a někdy opravdu leze na nervy. Já nevím, posloucháte svoje rádio...?
Ano, poslouchám pořád. Omlouvám se, asi jsem se uklepl v adrese -http://www.rozhlas.cz/radiozurnal/portal/
Jan Pokorný
alena
Dobry den jak to bude s Vasim prenosem vysilani v internetove podobe zda se mi to trochu zastarale bude se do toho investovat vice zdokonalovat a modernizovat do budoucna...
Dál to musí být lepší. Investice do internetu jsou nutné. Hezký den.
Jan Pokorný
Daniel Konczyna
Musím přiznat, že když už jsem ten playlist našel, překvapil mě. Asi pozměním názor a znovu brzy přeladím... Příjemný den.
Děkuju. Těšíme se na vás:-)
Jan Pokorný
Jaroslav Kratochvíl
Dobrý den, 1/ výběr hudby - je na Radiožurnálu mizerný, není to klišé, ale pravda. Dát k dispozici třicet ohraných skladeb na víkend - a vyberte si, je možná mediálně chytrý tah, ale hudební profil vaší stanice to nemůže pozvednout 2/ formát zpráv - reportáž z války se střelbou v pozadí - pokaždé - reportáž z hradu se zvuky otvírných dveří v pozadí - pokaždé - to je dle mého soudu trochu zbytečné a možná i staromódní 3/ výběr zpráv - chápu, že o například o víkendu je zpráv méně a lidi není čím strašit (snad leda tím SMRTONOSNÝM virem ptačí chřipky), což ale není důvod abyste každou hodinu sdělovali lidem, že ve vesnici XY vysadili novou alej, nebo který naprosto neznámý fotbalista přestoupil do kterého naprosto nezajímavého českého klubu 4/ Radio Česko - moc bych se přimlouval za rozšíření vysílání. Přeji hodně odvahy ke změnám a držím palce.
Dík i za tu kritiku. Zatím pro Česko není dostatek volných kmitočtů. Hezký den.
Jan Pokorný
Martin Malý
Dobrý den, ještě k hudbě: Byl by velký problém zajistit, aby se posluchač dozvěděl jaká skladba právě hrála či bude hrát? Stačila by kratičká informace od hlasatele - v případě, že mě nějaká písnička zaujme, bych pak nemusel (často marně) pátrat po tom, kdo je autorem/interpretem a nemusel bych obtěžovat známé hudební kritiky s dotazy typu: "Zpívá se tam BLABLABLA a melodii to má NANA NA TÝDA TJAMTADÁ, nevíš co to je?" Děkuji.
Dobrý den, nejsme hudební rádio a mě se moc nelíbí, když moderátor říká - tak to byli legendární Beatles a teď se podíváme co schválili poslanci:-)
Jan Pokorný