Bonifikaci projektů, které se ucházejí o podporu ze SF a byly připraveny v návaznosti na integrované plány rozvoje měst (IPRM), nadále prosazuje Svaz měst a obcí ČR. Téma IPRM proto bylo i na programu společného jednání vlády a vedení Svazu 18. července. Materiál k IPRM předložený ministerstvem pro místní rozvoj konkretizuje, že by bonifikace měla činit 15 % z bodového hodnocení, které projekt získal. Zdůrazňuje se přitom, že " bonifikace není zvýhodněním, ale oceněním přidané hodnoty, kterou přináší synergie a strategické plánování. Bonifikován není individuální projekt, nýbrž jeho strategické zaměření, vzájemné vazby a jejich synergický efekt". Vláda projednání IPRM přeložila na některé ze svých dalších zasedání.
(jh)
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.
Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit



