Repka_Tomas_Sparta_kapitan_fotbal_172x111.jpgBřezen 1996 - Ve čtvrtfinálovém utkání ME hráčů do 21 let České republiky se Španělskem (1:2) dostal červenou kartu už po třech minutách od zahájení druhé půle. Po druhé čtvrtfinálové porážce Češi nepostoupili na OH v Atlantě a Řepka se kvůli následnému dvouzápasovému trestu připravil o nominaci na mistrovství Evropy 1996 v Anglii.

Březen 1999 - Po podzimním přestupu ze Sparty do italské Fiorentiny viděl svou první červenou kartu v italské nejvyšší soutěži v zápase proti Piacenze (2:1). Předčasně do kabin odešel zato, že po sporném verdiktu vyrukoval na hlavního rozhodčího.

Říjen 2000 - V 53. minutě kvalifikačního utkání o účast na MS 2002 na Maltě se ohnal po protihráči a byl vyloučen. Oslabený tým pouze remizoval (0:0) a i díky této bodové ztrátě nakonec zamířil z druhého místa do baráže.

Září 2001 - Zřejmě nejhorší Řepkovo období. Svůj nástup v prvoligovém anglickém West Hamu United, kam přestoupil o měsíc dříve, "ozdobil" vyloučením hned při vlastní premiéře v utkání na hřišti Middlesbrough (0:2). Z hřiště byl vykázán po druhé žluté kartě deset minut před koncem zápasu.

Říjen 2001 - Další červenou kartu obdržel ve svém třetím utkání. V zápase proti Blackburnu Rovers (1:7) putoval předčasně do sprch znovu po druhé žluté kartě, a to v 61. minutě hry.

Listopad 2001 - Řepkův nejznámější prohřešek. V prvním utkání baráže o MS s Belgií (0:1) opět neudržel nervy na uzdě a v závěru prvního poločasu udeřil jednoho z protihráčů loktem do obličeje. Oslabený tým už nedokázal vyrovnat a zklamal i v odvetě, před kterou Řepku kvůli jeho nevhodným výrokům trenér Jozef Chovanec z mužstva vyhostil. Za vyloučení dostal čtyřzápasový trest a reprezentační dres od té doby už neoblékl.

repka_tomas_sparta_fotbal_172x107.jpgBřezen 2003 - Vyhlášený bouřlivák se neovládl při druholigovém zápase West Hamu v Prestonu (1:2). Těsně před koncem první půle uviděl červenou kartu, protože podle rozhodčího udeřil hlavou jednoho z protivníků. Ve vyhrocené atmosféře se někteří fotbalisté v tunelu cestou do šaten poté poprali.

Květen 2006 - První Řepkův incident po návratu do české ligy, do níž se na začátku téhož roku v dresu pražské Sparty vrátil. V průběhu duelu v Jihlavě urážel domácího trenéra Karla Večeřu - nazval ho mimo jiné kreténem - a od disciplinární komise ČMFS odešel s pokutou 50.000 korun.

fotbal_Tep-Spa-repka-nervy-192.jpgZáří 2006 - Vulgární chování si notorický hříšník neodpustil ani v zápase v Teplicích, kdy v reakci na pokřiky domácích fandů ukázal směrem k tribunám vztyčený prostředník, což zachytily televizní kamery. Tentokrát musel zaplatit 80.000 korun.

Září 2007 - Také letošní zápas v Teplicích Řepka nezvládl. V nastaveném čase byl po hádce s rozhodčími a potyčce s domácím pořadatelem vyloučen. Při odchodu ze hřiště posléze vztekle praštil do kamery České televize, jež natáčela jeho odchod.