sparta_liberec1_192.jpgV brance Sparty se objevil uzdravený brankář Duba a domácí hned od úvodního vhazování dávali najevo obrovskou touhu po zkorigování nepříznivého stavu série. Severočeši se dostávali jen k občasným výpadům. Poprvé do kabin ale odcházely oba týmy za bezbrankového stavu.

Sparťané byli výrazně aktivnější také ve druhé dvacetiminutovce, ale naráželi na nepřekonatelnou hráz se jmenovkou Pinc na zádech. Oproti obrazu hry tak šli hosté ve 37. minutě do vedení. Sparta se vrátila do hry 59 vteřin před koncem druhé třetiny: Tabaček našel parádním pasem od vlastní branky na útočné modré čáře Sivka, který ukončil Pincovu neprůstřelnost čítající téměř 134 minut.

Snaha Sparty dostala velkou trhlinu ve 45. minutě, kdy nahodil puk na Dubu Čermák a projíždějící Jerofejevs tečoval puk do sítě. Uběhlo pouze 43 vteřin a Bílí Tygři jásali znovu. Nedorostův propagační pokus zapadl za Dubova záda a domácí lavička si vzala oddechový čas.

sparta_liberec2_192.jpgZaskočená Sparta se nevzdala, zmobilizovala zbytky sil a po šanci Langhammera hrála přesilovku, kterou v 55. minutě využil povedenou tečí Melichárkovy přihrávky Štrba a snížil na rozdíl jediné branky. Pražané dál tlačili, vytvořili několik závarů před Pincem, v čase 59:05 sáhli ke hře bez brankáře, ale na kýžený třetí gól už nedosáhli.

Ohlasy trenérů

Marian Jelínek (Sparta Praha): "Zápas se mi hodnotí velice těžce, protože mužstvu se toho moc vytknout nedá. Samozřejmě, že můžeme najít nějaké chyby, detaily, ale co se týká nasazení a srdíčka, tak myslím, že mužstvo odvedlo maximum. Nemám slova či dlouhé věty, já si prostě myslím, že nám hokejový bůh dnes nepřál."

Vladimír Čermák (Liberec): "Dnešní utkání pro nás bylo velice těžké, protože jsme věděli, že přijíždíme na horkou půdu a Spartě nezbývalo nic jiného, než se pokusit zvrátit sérii. Nastoupila také s velkou ofenzívou, my jsme se snažili hrát zajištěnou obranu, což se nám většinu zápasu dařilo, i když si soupeř vytvářel šance. Byli jsme šťastnější v koncovce a jsme rádi, že jsme vyhráli 3:2."

Litvínov v nájezdech přehrál Karlovy Vary

Až v deváté sérii samostatných nájezdů se rozhodlo třetí čtvrtfinálové utkání play off extraligy mezi Litvínovem a Karlovými Vary. Domácí byli v penaltové loterii šťastnějším týmem a díky výhře 3:2 snížili stav série na 1:2. Největší ovace vyprodaného stadionu Ivana Hlinky sklidili brankář Petr Franěk, který se do sestavy vrátil po zranění, a útočník Jakub Černý, překvapivý autor rozhodující branky.

"Že ho máme poslat, nám poradil náhradní brankář Jaroslav Hübl. Tak jsme na něj dali. Brankáři znají hráče z tréninků lépe než my," vysvětlil nasazení jedenadvacetiletého hráče kouč Litvínova Jaroslav Hübl starší. "Asi ho doma pochválím," pousmál se brankářův otec.

Černý zachoval chladnou hlavu a bekhendovým blafákem rozhodl. "Vůbec jsem to nečekal, že půjdu. Bylo to docela překvápko. Tenhle blafák mi docela jde, tak asi mysleli, že to vyjde i dnes."

Ústí nad Labem oddálilo výhrou v Pardubicích baráž

Hokejisté Ústí nad Labem v pátek zvítězili ve třetím kole skupiny o udržení extraligy v Pardubicích 2:1 a oddálili definitivu účasti v baráži. Devět zápasů před koncem však ztrácejí na předposlední Zlín stále 26 bodů a stoprocentní jistotu souboje s vítězem první ligy o účast v nejvyšší soutěži mohou mít už v neděli. Zabránit tomu může jen jejich domácí výhra nad Vítkovicemi a zároveň porážka Zlína s Pardubicemi.

Ve skupině o udržení Zlín přestřílel Vítkovice

Hokejisté Zlína porazili ve skupině o udržení Vítkovice 6:5, když se jim podařilo otočit nepříznivý stav 0:2. Hosté mohli výsledek v závěru rovněž zvrátit při dvojnásobné přesilovce, ale nejlepší extraligový kanonýr Balaštík v oslabení rozhodl tvrdou střelou o výhře Zlína.