Pražskou Slavii povedou tři osoby. Klub o tom informoval na tiskové konferenci po valné hromadě akcionářů. Dosud bylo představenstvo klubu tvořeno pouze dvěma muži. K předsedovi představenstva Tomáši Rosenovi a generálnímu řediteli Petru Doležalovi přibyl Roman Vik, generální ředitel letecké společnosti Travel Service. vik-roman-192x128.jpg

Vlastníci Slavie Praha odhaleni: Doležal a Rosen - čtěte ZDE

Rozhodující podíl klubových akcií drží právě Rosen s Doležalem, který koupili v květnu 2006 od britské společnosti Enic. Přesto oba tento nákup odtajnili až před dvěma týdny. "Není to žádné maskování, ale standardní postup. Že jsme něco tajili, říkáte vy. Jen jsme to nezveřejnili, protože jsme nestáli o nějaké mediální body. A to je zásadní rozdíl," prohlásil Rosen. Přesto však nevysvětlil, proč na četné otázky ohledně vlastníků dříve novinářům neodpovídal.

Vik pravděpodobně odkoupí podíl Enicu

Enic zůstává i nadále s 38 procenty akcií důležitým akcionářem. Rosen s Doležalem vlastní 61 procent akcií, zbylé cenné papíry jsou v držení drobných akcionářů. A právě podíl Enicu by mohl být odkoupen novým členem představenstva Vikem. "Mám zájem o každý zajímavý obchod. Musím se nejdřív seznámit s hospodařením," uvedl Vik.

Rosen a Doležal jsou také hlavními akcionáři společnosti E-Side Property, která zajišťuje výstavbu slávistického stadionu v Edenu. "E-side kopíruje akcionářskou strukturu Slavie," uvedl Rosen.

Na programu valné hromady bylo přijetí zprávy představenstva o podnikatelské činnosti společnosti a stavu jejího majetku za hospodářský rok 2006/2007, zprávy dozorčí rady o výsledcích kontrolní činnosti v rámci jejího působnosti za hospodářský rok 2006/2007 a schválení řádné účetní závěrky a vypořádání hospodářského výsledku za hospodářský rok 2006/2007.

"Jsem potěšen tím, že všechny předložené dokumenty byly valnou hromadou schváleny," uvedl generální ředitel Slavie Petr Doležal.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist