Zločinná politika EU proti evropským telekomunikacím se stupňuje. Evropská komise přišla před rokem s cenovou regulací roamingových hovorů. Nyní se chystá k regulaci cen roamingových sms zpráv a dokonce mobilního internetu. Zatímco čeští politici se především soustředí na jalové diskuse o tom, zda ratifikovat mrtvou lisabonskou „euroústavu", a na přípravu nadcházejícího českého předsednictví EU, gang socialistů z Evropské komise neztrácí čas a vymýšlí další ničivé regulace. 

Termín gang používám zcela vážně. Označuje organizovanou skupinu lidí, kteří brání svým nevinným obětem svobodně jednat a hrozí jim násilnou fyzickou likvidací a uchvácením majetku. Je zcela nepodstatné, zda je takové jednání legální. Legalita nic na nemravnosti a nespravedlnosti jakéhokoli zločinu nezmění.

Komisařka Redingová má tu drzost vypustit z úst tvrzení, že „poplatky za roaming vysávají peněženky zákazníků". O jakém vysávání to mluví? Jde o normální platbu zákazníka firmě za službu, s jejíž cenou obě strany souhlasí. Jde o zcela dobrovolný obchod, výhodný pro obě (!) strany, jinak by ho neučinily. Nikdo nikoho nevysává, protože nikdo nikoho nenutí. Je absolutně nepodstatné, za jaké ceny operátor poskytuje služby. Je to jen jeho a výsostně jeho věc. On služby produkuje a dobrovolně nabízí. Nemá žádnou povinnost nabízet takové či jiné služby. Cokoli nabízí, je jeho věc, jeho právo. Jde o jeho majetek a jeho právo stanovit podmínky, za nichž s ním bude dobrovolně obchodovat. Kde paní Redingová bere tu nehoráznou troufalost něco operátorům nařizovat? 

Jestli paní komisařka neví, co je vysávání, nechť si připomene například obrovskou pokutu, kterou EU nařídila Microsoftu za to, že dobrovolně nabízel svůj produkt. Tato pokuta je doočíbijícím a nespravedlivým vysáváním nevinné oběti, trestem za úspěch.

Tato paní má velký zmatek v hlavě, pronese-li větu, že „občané EU mají právo zasílat v zahraničí textové zprávy, aniž by byli oškubáni". O žádném oškubání nemůže být řeč, když se jedná o dobrovolný obchod za předem dohodnutých podmínek a cen. Především však není pravda, že občané EU mají „právo" zasílat textové zprávy. Žádné právo na posílání sms ani na telefonování ani na žádnou jinou službu nebo zboží neexistuje. To jen komisařka Redingová (a zdaleka nejen ona) nechápe, co znamená pojem právo a překrucuje jeho význam k nepoznání. Zcela zničený pojem právo se pak stává nástrojem vysávání a zotročení všech, kdo něco vyrábějí a nabízejí, protože ostatní na jejich produkty mají údajně „právo". Nemají!

Právo mám pouze na to, co jsem poctivě vyrobil, nakoupil nebo jinak získal, nikoli na to, co nemám, a přál bych si to mít. Mám právo, aby mi to, co již mám, nikdo nevzal, nikoli aby mi někdo svůj produkt nabídl za podmínek, s nimiž nesouhlasí.  

Žádná telekomunikační služba neexistuje, dokud jí někdo nevyprodukuje a nenabídne. Nikdo na ní nemá žádné právo. Jak může někdo přijít s tak absurdní a nehoráznou myšlenkou, že výrobce služby, který ji za své vlastní peníze vyprodukuje a dobrovolně ji ze svého rozhodnutí ostatním nabízí, má být násilím donucen, aby ji nabízel za podmínek, které stanoví někdo jiný než on!?

Kdy už konečně všichni naši kritici EU pochopí, že klíčový problém EU nespočívá v žádném „deficitu demokracie" ani v žádných v „elitářských postojích" unijních politiků a byrokratů. Není rozhodující, zda nás svobody zbavuje instituce více či méně demokratická.  Důležité je právě sám fakt, že nás systematicky zbavuje svobody, a to v míře, která hrozivě narůstá. Důležité je, že to je kolektivistická organizace, která nevidí autonomní nezávislé jednotlivce a firmy, dobrovolně jednající, navzájem spolupracující a obchodující, mající své individuální cíle. EU vidí jednotlivce a firmy jako bezprávné podřízené buňky jediného velkého organismu, který chce řídit. Podnikatelé jsou pojímáni pouze jako užitečné nástroje, které mají přinášet prospěch zákazníkům a podle toho je potřeba je usměrňovat.

Problém EU nespočívá v žádných elitářských postojích lidí, kteří by se považovali za výlučně nadané pro ovládaní ostatních. Jde o ryzí kolektivismus, jako fundamentální postoj, který zavrhuje jednotlivce sledujícího vlastní zájem a zisk a vyzdvihuje takového jednotlivce, který své vlastní zájmy (a tedy život) obětuje celku, ostatním, společnosti, pro nesmyslný „veřejný prospěch". Je to právě tato filozofie, která ničí Evropu, a jejímž nejviditelnějším a nejškodlivějším ztělesněním je Evropská unie. 

Kdy se konečně ozvou mnohohlasné silné protesty proti zločinné podstatě EU, která čím dál více zotročuje naše životy a obludným způsobem pošlapává skutečná práva? Kdy už konečně většina lidí a média prohlédnou a uvědomí si, že EU je jedna velká státní plánovací komise, která (pod praporem zničeného pojmu „právo") celé Evropě diktuje, co se má produkovat, jak se to má produkovat a za jaké ceny? Je nejvyšší čas tuto hanebnou organizaci důrazně a veřejně morálně odsoudit a co nejdříve z ní vystoupit.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist