Plavec Michael Phelps vybojoval jako první sportovec v historii na jedné olympiádě osm zlatých medailí.
Svou úchvatnou bilanci navíc ozdobil sedmi světovými rekordy, ten poslední pomohl vytvořit jako člen americké štafety v polohovém závodu na 4x100 metrů, který završil osmidenní program v pekingském bazénu.
Američané potvrdili dominanci v této disciplíně, kterou v olympijské historii nikdo jiný nevyhrál. Phelps už za vyrovnání Spitzovy bilance si vysloužil od svého sponzora prémii jeden milion dolarů.
Phelps o setinu zvítězil a sedmým zlatem vyrovnal rekord Spitze
Phelps má další dvě zlata a je nejlepší olympionik všech dob
Phelps získal nejvíce zlatých v historii, nejlepším sportovcem ale není
Phelps: Mám v hlavě spoustu emocí
"Vůbec nevím, jak bych se teď měl cítit. Mám v hlavě spoustu emocí," prohlásil bezprostředně po závodu.
"Ale je jasné, že bez pomoci kamarádů bych to nedokázal. Chtěl jsem dokázat něco, co nikdo nikdy nedokázal, ale bez kluků by to nešlo," poděkoval kolegům ze štafety a především Jasonu Lezakovi, který skvěle finišoval v závodu na 4x100 metrů volný způsob a dohnal ztrátu v posledním úseku.
V sobotu si Phelps prožil ještě jeden krizový moment, když jen o setinu díky senzačnímu finiši porazil v závodu na 100 metrů motýlek Milorada Čaviče. Srbové sice podali protest, ale ten byl zamítnut. Neřešila se ani případná Phelpsova porážka, ale možnost, zda nebudou uděleny dvě zlaté medaile.
Třiadvacetiletý fenomén má se šesti aténskými triumfy na kontě celkem čtrnáct zlatých olympijských medailí. Před čtyřmi lety získal navíc dvakrát bronz a se šestnácti cennými kovy předstihl i v čele pořadí podle počtu medailí někdejšího sovětského gymnastu Nikolaje Andrianova, který v letech 1972 až 1980 získal sedm zlatých, pět stříbrných a tři bronzové.
"Přálo mi i štěstí, děkuji klukům ze štafet"
V závěrečné disciplíně celého plaveckého programu triumfovali Američané v čase 3:29,34 minuty, kterým zlepšili vlastní světový rekord z minulých her o sekundu a 34 setin. Phelps překonal světový rekord v sedmi svých závodech v pekingském bazénu.
Tentokrát nebyl průběh štafety tak dramatický jako v závodu na 4x100 metrů volný způsob, kdy Phelpsův plán málem překazili Francouzi.
Hrdina letošních her přebíral po úvodních úsecích Aarona Peirsola a Brendana Hansena štafetu na třetím místě za Japonskem a Austrálií a na motýlkářské stovce posunul svůj tým do čela. Jason Lezak tentokrát bez problémů uhájil první místo o sedm desetin před Australany.
"Nemám slov, kluci byli skvělí a umožnili mi získat osm medailí," velebil Phelps své kolegy. "Byla to týmová práce, je to paráda být jedním z nich," uvedl. Připustil, že mu v Pekingu přálo i štěstí. "Nic není nemožné. Nikdy na to nezapomenu," dodal.
S plaváním Phelps ve 23 letech rozhodně končit nehodlá a je hodně pravděpodobné, že vydrží i do dalších her v Londýně za čtyři roky a svou úchvatnou sbírku ještě rozšíří. "Teď si ale lehnu a ani se nehnu," řekl s úsměvem. V hlavě už má ale plán co dál. "Zkusím další disciplíny, změním trochu trénink, budu si užívat, bude to zábava," řekl.
Ve vodním centru padlo 25 světových rekordů
V plaveckém komplexu Vodní kostka padlo celkem 25 světových rekordů. Další dnes ještě před Američany přidaly australské plavkyně, které obhájily zlato v polohové štafetě na 4x100 metrů.
Druhé skončily plavkyně USA s finišmankou Darrou Torresovou. Jednačtyřicetiletá účastnice pátých olympijských her krátce předtím doplavala druhá i v kraulařském sprintu na 50 metrů. Ve své sbírce má Torresová celkem dvanáct olympijských medailí, což se dosud žádné americké plavkyni nepovedlo.
Hackett potřetí v řadě 1500 metrů nevyhrál
Na padesátce nestačila čtyřnásobná olympijská vítězka ze štafet o jedinou setinu na Brittu Steffenovou a opět se nedočkala individuálního titulu.
Němka, která v Pekingu vyhrála také na stometrové trati, triumfovala v čase 24,06 a o sedm setin vylepšila olympijský rekord Nizozemky Inge de Bruijnové. Bronzovou medaili získala šestnáctiletá Australanka Cate Campbellová.
Australan Grant Hackett těsně prohrál boj o zlato v závodě na 1500 metrů volný způsob, který mohl ovládnout na třetích olympijských hrách za sebou. Žádný plavec zatím nevyhrál jednu disciplínu na třech různých olympiádách. V Pekingu se o to marně snažil i Nizozemec Pieter van den Hoogenband na kraulařské stovce.
Hackett ve finále nejdelšího bazénového závodu zaostal o 69 setin za Usámou Mellúlím, který získal první plavecké olympijské zlato pro Tunisko. Čtyřiadvacetiletý Afričan se postaral o podobné překvapení loni na mistrovství světa v Melbourne, kde vyhrál závod na 800 metrů volný způsob a na poloviční trati získal stříbro. Obě medaile musel později vrátit kvůli staršímu dopingovému nálezu a odpykal si osmnáctiměsíční zákaz činnosti.
Rumunské veslařce nevyšel boj o historické šesté zlato
Zhruba dvě sekundy dělily Rumunku Georgetu Andrunacheovou od toho, aby se stala historicky nejúspěšnější veslařkou v historii olympijských her. V závodě osmiveslic se její posádce nepodařilo obhájit triumfy ze Sydney a Atén a dvaatřicetiletá Andrunacheová zůstala "pouze" pětinásobnou zlatou medailistkou. S osmou dnes získala bronz.
Své zatím poslední zlato získala dvaatřicetiletá veslařka v sobotu na dvojce bez kormidelníka, na které obhájila prvenství ze Sydney a Atén. V osmě o totéž usilovala marně, takže nepřekonala dosavadní rekordmany - slavného Brita Steva Redgreavea a krajanku Elisabetu Lipaovou. Porážku nesla těžce, v slzách se zhroutila a odmítla se bavit s novináři.
Nejrychlejší osmiveslici měly světové šampionky Američanky, fotofiniš rozhodl o stříbru pro Nizozemsko. Královskou veslařskou disciplínu v závodě mužů vyhráli kanadští mistři světa před Brity a obhájci aténského prvenství Američany. Kanaďané se rehabilitovali za minulé hry, kde jako dvojnásobní mistři světa nepotvrdili roli favorita a skončili čtvrtí. Mistr světa vyhrál olympiádu poprvé po 35 letech.
Zlatou medaili získalo v Pekingu dvanáct různých zemí, dvakrát se radovaly jen Austrálie a Británie, která byla se dvěma stříbry a bronzy nejúspěšnější výpravou. Olympijského vítěze ale nemá poprvé od roku 1956 Německo, z kanálu Šun-i se někdejší velmoc vrátí jen s jedním stříbrem a jedním bronzem.
O ten se dnes postarala párová čtyřka žen, jež poprvé od zařazení disciplíny do programu her v roce 1988 nedokázala zvítězit. Z bronzové posádky oznámila konec kariéry Kathrin Boronová, jež má ve sbírce čtyři zlaté olympijské medaile a osm z mistrovství světa.
Němky vystřídala na trůnu Čína, pro niž to bylo historicky první veslařské zlato, druhé skončily světové šampionky Britky. Stejnou disciplínu mužů vyhráli s převahou mistři světa Poláci před Itálií a Francií, česká posádka Petr Vitásek, Milan Doleček, Jakub Hanák a David Jirka už v sobotním finále B obsadila čtvrté místo a celkově na aténské stříbro navázala desátým místem.
Čínské gymnasty v mužských soutěžích stále nikdo neporazil
Čínští gymnasté udrželi na domácí olympiádě neporazitelnost v mužských soutěžích, když po zlatu v družstvech a triumfu Jang Weje ve víceboji získali dvě zlaté medaile v dnešních finále na jednotlivých nářadích. Prostná vyhrál Cou Kchaj, na koni našíř byl nejlepší Siao Čchin.
Mezi ženami se ze zlatých medailí radovaly Rumunka Sandra Izbasaová v prostných a na přeskoku Hong Un-jong z KLDR, která získala pro svou zemi první medaili z ženských gymnastických soutěží.
Mužská prostná nabídla velmi dramatickou podívanou, v níž neuspěli úřadující mistr světa Diego Hypolito z Brazílie ani trojnásobný světový šampion Marian Dragulescu. Hypolito útočil na medaili, ale při poslední akrobatické řadě upadl a se slzami v očích jen kroutil hlavou nad svým selháním. Po pádu skončil bez medaile i rumunský favorit.
Na přeskoku mohla další zlato pro Čínu přidat Čcheng Fej, která v této disciplíně tři roky neprohrála. Za první skok dostala 16,075 bodu, což byla nejvyšší známka soutěže, ale při druhém dopadla na kolena a klesla na bronzovou pozici.
Dostala se před ni i třiatřicetiletá německá veteránka Oksana Čusovitinová, která je na pátých olympijských hrách. Rodačka z Uzbekistánu poprvé pod pěti kruhy reprezentuje Německo, pro které získala stříbro.
V prostných Izbasaová posledním cvičením soutěže odsunula na další medailové pozice americké duo Shawn Johnsonová, Nastia Liukinová. Ty tak k medailím z víceboje a soutěže družstev přidaly další cenné kovy.
Další medaile se na jednotlivých nářadích budou rozdělovat v pondělí a v úterý.
První jachtařské zlato her mají Britky
První jachtařskou medaili na olympijských hrách v Číně vybojovalo britské trio Sarah Aytonová, Sarah Webbová a Pippa Wilsonová. Evropské a světové šampionky dnes zvítězily v kategorii Yngling.
Na druhém místě skončily Nizozemky Mandy Mulderová, Annemieke Besová a Marrel Wittevenová, bronz získaly Řekyně Sofia Bekatoruová, Sofia Papadopulová a Virginia Kravariotiová. Aytonová s Webbovou zopakovaly triumf z her v Aténách, kde zvítězily spolu se Shirley Robertsonovou.
Britský jachtař Ainslie získal třetí olympijské zlato
Ve třídě Finn získal britský jachtař Ben Ainslie na olympijských hrách už třetí zlatou medaili, když uhájil vedení i po závěrečné rozjížďce. Obhájce zlata z Atén má ve sbírce také stříbro z Atlanty a nejcennější medaili ze Sydney, obě ještě ze třídy Laser.
Stříbro získal v Čching-tao pětinásobný mistr světa Zach Railey, bronz putuje zásluhou Guillaumeho Florenta do Francie. Český jachtař Michael Maier obsadil předposlední 25. příčku a do dnešní jízdy se nekvalifikoval.
Pouze jednu jízdu absolvovali jachtaři třídy Laser, kvůli trvalé nepřízni počasí tak mají na pondělí naplánovány hned čtyři jízdy. Martin Trčka dojel jako devatenáctý a posunul se o jedno místo na průběžnou 32. příčku.
Japonka Ičová obhájila zlato v zápase
Japonská zápasnice Kaori Ičová obhájila v kategorii do 63 kilogramů ve volném stylu olympijské zlato. V dnešním finále porazila Rusku Alenu Kartašovovou a napodobila svou starší sestru Čiharu, která v sobotu v Pekingu stejně jako před čtyřmi lety získala stříbro ve váze do 48 kilogramů.
Čtyřiadvacetiletá Kaori Ičová navázala na své triumfy na světových šampionátech, kde ve své váze kraluje od roku 2002.
Bronzové medaile získaly Američanka Randy Millerová a Jelena Šaliginová z Kazachstánu.
Překvapení se zrodilo ve váze od 72 kilogramů, kde Číňanka Wang Ťiao ve finále porazila úřadující dvojnásobnou světovou a evropskou šampionku Stanku Zlatevovou z Bulharska.
Domácí reprezentantka, která v Pekingu startovala jen díky zranění obhájkyně zlaté medaile z Atén Wang Sü, rozhodla o vítězství vteřinu před koncem zápasu.
Čínská nadvláda ve skocích do vody pokračuje i po pátém závodě
Domácí reprezentanti ve skocích do vody jsou na olympiádě v Pekingu stále neporazitelní. Ženské finále na třímetrovém prkně dnes ovládla Kuo Ťing-ťing a získala pro Čínu páté zlato z pěti možných.
Šestadvacetiletá Kuo Ťing-ťing už v Pekingu vyhrála i soutěž dvojic z třímetrového prkna, takže dnes přidala své druhé zlato. Zopakovala tak double z minulé olympiády v Aténách.
Čínský úspěch podtrhla ziskem bronzové medaile Wu Min-sia. Mezi čínské reprezentantky se vklínila Ukrajinka Julia Pachalinová, ale od vítězky ji dělilo bezmála sedmnáct bodů. Jen za první skok dostala stejnou známku jako čínská mistryně světa, od druhého už začala ztrácet.
Francouzští šavlisté obhájili aténské zlato
Družstvo francouzských šavlistů obhájilo olympijské zlato z Atén. V dnešním finále v Pekingu porazil tým kolem stříbrného medailisty ze soutěže jednotlivců Nicolase Lopeze překvapení turnaje tým USA 45:37.
Američané se cestou do utkání o zlato postarali o několik nečekaných výsledků, když vyřadili světové šampiony z Maďarska a mistry Evropy z Ruska, kteří nakonec prohráli 44:45 duel o bronz s Itálií.
Kazach Ilin vyhrál vzpěračskou kategorii do 94 kilogramů
Vzpěrač Ilja Ilin získal pro Kazachstán první zlatou medaili z Pekingu. V hmotnostní kategorii do 94 kilogramů zdvihl ve dvojboji celkem 406 kg.
Z olympijského stříbra se radoval Polák Szymon Kolecki, bronz získal Rus Chadžimurad Akkajev. Ten byl zařazen do výkonnostní skupiny B, ale jeho výkon 402 kg nakonec až na dvě výjimky stačil i na všechny elitní vzpěrače.
Teprve dvacetiletý Ilin je již dvojnásobným mistrem světa. V letech 2005 a 2006 vyhrál současně juniorské i seniorské šampionáty a byl vyhlášen nejlepším vzpěračem světa.
Britka Romerová brala první ženské zlato v dráhové cyklistice
Britská cyklistka Rebecca Romerová vyhrála stíhací závod na 3 kilometry, když ve finále zdolala svou krajanku Houvenaghelovou. Třetí dojela Ukrajinka Kalitovská. Česká cyklistka Lada Kozlíková byla vyřazena v sobotu ve čtvrtfinále a obsadila konečné deváté místo.
O čtyři tisíciny sekundy unikl dráhovému cyklistovi Adamu Ptáčníkovi postup do čtvrtfinále sprintu na olympijských hrách v Pekingu. Český reprezentant dosáhl v jízdě na 200 metrů s letmým startem času 10,569 a těsně zaostal za Rusem Denisem Dmitrijevem, který obsadil v kvalifikaci poslední postupové 18. místo.
Nejlepší čas zajel Brit Chris Hoy, který výkonem 9,815 sekundy překonal dvanáct let starý olympijský rekord Australana Garyho Neiwanda z Atlanty. Neiwandův čas pokořili ještě další čtyři jezdci. Hoy už v Pekingu vyhrál keirin a týmový sprint.
Velká smůla potkala nizozemského cyklistu Nikiho Terpstru, který měl cestou z olympijské vesnice na ovál na kole nehodu, při níž si zlomil obě ruce. Ve stíhacím družstvu jej nahradil Jens Mouris a nizozemské kvarteto postoupilo z šestého místa v kvalifikaci, kterou vyhráli Britové.
Výsledky:
Plavání - Muži:
1500 m vz. p.: 1. Mellúlí (Tun.) 14:40,84, 2. Hackett (Austr.) 14:41,53, 3. Cochrane (Kan.) 14:42,69, 4. Prilukov (Rus.) 14:43,21, 5. Jensen (USA) 14:48,16, 6. Davies (Brit.) 14:52,11, 7. Čang Lin 14:55,20, 8. Sun Jang (oba Čína) 15:05,12.
4x100 pol. záv.: 1. USA (Peirsol, Hansen, Phelps, Lezak) 3:29,34 - světový rekord, 2. Austrálie (Stoeckel, Rickard, Lauterstein, Sullivan) 3:30,04, 3. Japonsko (Mijašita, Kitadžima, Fudžii, Sató) 3:31,18, 4. Rusko 3:31,92, 5. N. Zéland 3:33,39, 6. Británie 3:33,69, 7. JAR 3:33,70, Itálie diskvalifikována.
Ženy:
50 m vz. p.: 1. Steffenová (Něm.) 24,06, 2. Torresová (USA) 24,07, 3. Campbellová 24,17, 4. Trickettová (obě Austr.) 24,25, 5. Veldhuisová (Niz.) 24,26, 6. Joyceová (USA) 24,63, 7. Schreuderová (Niz.) 24,65, 8. Gerasimenjová (Běl.) 24,77.
4x100 m pol. záv.: 1. Austrálie (Seebohmová, Jonesová, Schipperová, Trickettová) 3:52,69 - světový rekord, 2. USA (Coughlinová, Soniová, Magnusonová, Torresová) 3:53,30, 3. Čína (Čao Ťing, Sun Jie, Čou Ja-fej, Pchang Ťia-jing) 3:56,11, 4. Británie 3:57,50, 5. Rusko 3:57,84, 6. Japonsko 3:59,54, 7. Kanada 4:01,35, Švédsko diskvalifikováno.
Veslování - Muži:
Dvojskif lehkých vah: 1. Purchase, Hunter (Brit.) 6:10,99, 2. Mugios, Polymeros (Řec.) 6:11,72, 3. Rasmussen, Hansen (Dán.) 6:12,45, 4. Miani, Luini (It.) 6:16,15, 5. Čang Kuo-lin, Sun Ťie (Čína) 6:16,69, 6. Batista, Perez (Kuba) 6:19,96.
Čtyřka bez korm. lehkých vah: 1. Dánsko (Ebert, Jörgensen, Andersen, Ebbesen) 5:47,76, Polsko (Pawlowski, Pawelczak, Bernatajtys, Randa) 5:49,39, 3. Kanada (Brambell, Beare, Lewis, Parsons) 5:50,09, 4. Francie 5:51,22, 5. Británie 5:52,12, 6. Nizozemsko 5:54,06.
Párová čtyřka: 1. Polsko (Wasielewski, Kolbowicz, Jelinski, Korol) 5:41,33, 2. Itálie (Agamennoni, Venier, Galtarossa, Raineri) 5:43,57, 3. Francie (Coeffic, Peltier, Bahain, Berrest) 5:44,34, 4. Austrálie 5:44,68, 5. USA 5:47,64, 6. Německo 5:50,96.
Osma: 1. Kanada (Light, Rutledge, Byrnes, Wetzel, Howard, Seiterle, Kreek, Hamilton, Price) 5:23,89, 2. Británie (Partridge, Stallard, Lucy, Egington, West, Heathcote, Langridge, Smith, Nethercott) 5:25,11, 3. USA (Hoopman, Schnobrich, Boyd, Allen, Walsh, Coppola, Inman, Volpenhein, Mc Elhenney) 5:25,34, 4. Nizozemsko 5:29,26, 5. Polsko 5:31,42, 6. Austrálie 5:35,10.
Ženy:
Dvojskif lehkých vah: 1. Van der Kolková, Van Eupenová (Niz.) 6:54,74, 2. Stenová, Nieminenová (Fin.) 6:56,03, 3. Koková, Cameronová (Kan.) 6:56,68, 4. Carowová, Drägerová (Něm.) 6:56,72, 5. Sü Tung-siang, Jü Chua (Čína) 7:01,90, 6. Biskitzová, Tsiavuová (Řec.) 7:04,61.
Párová čtyřka: 1. Čína (Tchang Pin, Ťin C'-wej, Si Aj-chua, Čang Jang-jang) 6:16,06, 2. Británie (Vernonová, Floodová, Houghtonová, Graingerová) 6:17,37, 3. Německo (Oppeltová, Lutzeová, Boronová, Schillerová) 6:19,56, 4. Ukrajina 6:20,02, 5. USA 6:25,86, 6. Austrálie 6:30,05, ...10. ČR (Vitásek, Doleček, Hanák, Jirka).
Osma: 1. USA (Cafarová, Shoopová, Goodaleová, Loganová, Cumminsová, Franciaová, Lindová, Daviesová, Whippleová) 6:05,34, 2. Nizozemsko (Dekkerová, Smuldersová, Kingmaová, Repelaerová van Drielová, Van Rumptová, Tangerová, Siegelaarová, De Haanová, Workelová) 6:07,22, 3. Rumunsko (Burcicaová, Susanuová, Serbanová, Barabasová, Musatová, Papucová, Andrunacheová, Ignatová, Georgescuová) 6:07,25, 4. Kanada 6:08,04, 5. Británie 6:13,74, 6. Austrálie 6:14,22.
Sportovní gymnastika - Muži:
Prostná: 1. Cou Kchaj (Čína) 16,050 bodu, 2. Deferr (Šp.) 15,775, 3. Golocuckov (Rus.) 15,725, 4. Hambüchen (Niz.) 15,650, 5. Učimura (Jap.) 15,575, 6. Hypolito (Braz.) 15,200, 7. Dragulescu (Rum.) 14,850, 8. Šatilov (Izr.) 14,125.
Kůň našíř: 1. Siao Čchin (Čína) 15,875, 2. Ude (Chorv.) 15,725, 3. Smith (Brit.) 15,725, 4. Jang Wej (Čína) 15,450, 5. Tomita (Jap.) 15,375, 6. Kim Či-hoon (Korea) 15,175, 7. Artemev (USA) 14,975, 8. Fuentes Bustamante (Ven.) 14,650.
Ženy:
Prostná: 1. Izbasaová (Rum.) 15,650, 2. Johnsonová 15,500, 3. Liukinová (obě USA) 15,425, 4. Ťiang Jü-jüan (Čína) 15,350, 5. Kramarenková (Rus.) 15,025, 6. Santosová (Braz.) 14,975, 7. Čcheng Fej (Čína) 14,550, 8. Pavlovová (Rus.) 14,125.
Přeskok: 1. Hong Un-jong (KLDR) 15,650, 2. Čusovitinová (Něm.) 15,575, 3. Čcheng Fej (Čína) 15,562, 4. Sacramoneová (USA) 15,537, 5. Kaslinová (Švýc.) 15,050, 6. Giovanniniová (It.) 14,550, 7. Barbosaová (Braz.) 14,487, 8. Pavlovová (Rus.) 7,812.
Jachting - ženy - Yngling: 1. Británie (Aytonová, Webbová, Wilsonová) 24 bodů, 2. Nizozemsko 33, 3. Řecko 48, 4. Německo 56, 5. Austrálie 57, 6. Rusko 58, 7. Francie 62, 8. USA 63.
Muži - Finn: 1. Ainslie (Brit.) 23 bodů, 2. Railey (USA) 45, 3. Florent (Fr.) 58, 4. Birgmark (Švéd.) 58, 5. Cook (Kan.) 67, 6. Hoegh-Christensen (Dán.) 70, 7. Vincec (Slovin.) 72, 8. Kljakovič-Gaspič (Srb.) 76, ...25. Maier (ČR) 137.
Zápas - volný styl - ženy:
Do 63 kg:
Finále: K. Ičová (Jap.) - Kartašovová (Rus.) 3:0,
o 3. místo: Millerová (USA) - Dugrenierová (Kan.) 3:3 na body, Šaliginová (Kaz.) - Golliotová-Legrandová (Fr.) 8:2.
Konečné pořadí: 1. K. Ičová, 2. Kartašovová, 3. Millerová a Šaliginová, 5. Golliotová-Legrandová a Dugrenierová, 7. Vasevová (Bul.), 8. Michaliková (Pol.).
Do 72 kg:
Finále: Wang Ťiao (Čína) - Zlatevová (Bul.) 8:3,
o 3. místo: Wieszczeková (Pol.) - Undaová (Šp.) 3:1, Hamagučiová (Jap.) - Bernardová (USA) 6:1.
Konečné pořadí: 1. Wang Ťiao, 2. Zlatevová, 3. Wieszczeková a Hamagučiová, 5. Bernardová a Undaová, 7. Schätzleová (Něm.), 8. Conceicaová (Braz.).
Skoky do vody - Ženy:
Jednotlivkyně - 3 m prkno:
1. Kuo Ťing-ťing (Čína) 415,35 bodu, 2. Pachalinová (Ukr.) 398,60, 3. Wu Min-sia (Čína) 389,85, 4. Hartleyová (Kan.) 374,60, 5. Cagnottová (It.) 349,20, 6. Lindbergová (Švéd.) 342,15, 7. Strattonová (Austr.) 331,00, 8. Fosterová (USA) 316,70.
Šerm - muži:
Šavle - družstva:
Finále: Francie (Lopez, Anstett, Sanson, Pillet) - USA 45:37,
o 3. místo: Itálie - Rusko 45:44.
Další pořadí: 5. Bělorusko, 6. Čína, 7. Maďarsko, 8. Egypt.
Vzpírání - muži - do 94 kg:
1. Ilin (Kaz.) 406 (180+226), 2. Kolecki (Pol.) 403 (179+224), 3. Akkajev (Rus.) 402 (185+217), 4. Kasabijev (Gruz.) 399 (176+223), 5. Pašajev (Ázerb.) 396 (181+215), 6. Hernandez (Kuba) 393 (178+215), 7. Ibrahímí (Írán) 392 (180+212), 8. Konstantinov (Rus.) 387 (175+212).
Dráhová cyklistika - ženy:
Stíhací závod na 3 km:
Finále: Romerová 3:28,321 - Houvenaghelová (obě Brit.) 3:30,395, o 3. místo: Kalitovská (Ukr.) 3:31,413 - Shanksová (N. Zél.) 3:34,156.
Další pořadí: 5. Hammerová (USA), 6. Sereikateová (Lit.), 7. MacTierová (Austr.), 8. Kozlíková (ČR).
Přidejte si Hospodářské noviny mezi své oblíbené tituly na Google zprávách.
Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.
- Veškerý obsah HN.cz
- Možnost kdykoliv zrušit
- Odemykejte obsah pro přátele
- Ukládejte si články na později
- Všechny články v audioverzi + playlist