Ve Vašem případě bych nejprve bývalého zaměstnavatele písemně (zároveň i telefonicky) vyzval k úhradě výplat, které Vám dluží. Může se totiž stát, že se dopustil chyby a z jakéhokoliv důvodu Vám mzdu vyplatit opomněl. V případě, že bývalý zaměstnavatel odmítne uhradit dlužnou mzdu, podal bych na Vašem místě namísto konkursu žalobu na plnění u místně příslušného okresního (obvodního) soudu, ve kterém má Váš bývalý zaměstnavatel sídlo.
Pokud jste stále ještě v pracovněprávním poměru u tohoto zaměstnavatele, může být to, že Vám zaměstnavatel nevyplatil mzdu anebo jakoukoli její část do 15 dnů po uplynutí termínu splatnosti důvodem k okamžitému zrušení pracovního poměru v souladu s ustanovením § 56 písm. b) zákoníku práce č. 262/2006 Sb., ve znění pozdějších předpisů.
JUDr. Vít Svoboda, advokátní koncipient, AK Mašek a spol.
Přidejte si Hospodářské noviny mezi své oblíbené tituly na Google zprávách.
Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.
- Veškerý obsah HN.cz
- Možnost kdykoliv zrušit
- Odemykejte obsah pro přátele
- Ukládejte si články na později
- Všechny články v audioverzi + playlist