Atletické soutěže jsou zatím ozdobou her. K dosavadním dvěma světovým rekordům přidala dnes třetí fenomenální ruská tyčkařka Jelena Isinbajevová. Nejdříve zdolala na třetí pokus maximum olympijské 495 cm a stejným způsobem vzápětí uspěla i o deset cm výše. Ve finále se objevili i Češí - diskařka Cechlová byla pátá, dálkař Novotný osmý.

Svůj závod už za sebou mají i triatlonistky, vyhrála Australanka Snowsillová. Vendula Frintová skončila na 23. místě, druhá z Češek Lenka Zemanová závod nedokončila a bezprostředně po něm ukončila kariéru.

Podívejte se na výsledky ženského triatlonu

Jachtařky Lenka Šmídová a Lenka Mrzílková útočily do poslední rozjížďky na medaili, nakonec skončily sedmé.

Britští dráhoví cyklisté vyhráli stíhačku ve světovém rekordu, Ladě Kozlíkové se na oválu příliš nedařilo. Nové gymnastické pravidlo připravilo Američanku Liukinovou o zlato, raduje se domácí závodnice.

Finále fotbalového turnaje bude mít atraktivní obsazení Brazílie - USA. Známy jsou i další dvojice pro vyřazovací část v ostatních kolektivních sportech.

Česká republika na svou šestou medaili z olympijských her v Pekingu stále čeká a v medailovém pořadí zemí klesla o dvě příčky na 19. místo. V čele je suverénní Čína, která má již 39 zlatých, 14 stříbrných a stejný počet bronzových medailí.