Pokud by skutečně do týmu přišel slavný navrátilec do pelotonu Lance Armstrong, aktuální vítěz Vuelty by vážně zvažoval odchod.

Španělský cyklista Alberto Contador."Myslím, že jsem si zasloužil, abych byl jedničkou týmu, aniž bych o tuhle pozici musel bojovat.

S Armstrongem by mohlo dojít ke složitým situacím, které by mi mohly uškodit," řekl deníku AS pětadvacetiletý Španěl, jenž letos vedle Vuelty triumfoval i na Giru d'Italia.

Loni ještě v barvách Armstrongovy bývalé stáje Discovery Channel dosáhl životního úspěchu v podobě vítězství na Tour de France.

Contador hodlá s dalšími vyjádřeními počkat na středu, kdy by měl sedmatřicetiletý Armstrong na tiskové konferenci oznámit detaily svého návratu, který na svém webu ohlásil před dvěma týdny.

"Mé další rozhodnutí bude záviset na tom, co (Armstrong) řekne. Chci v Astaně zůstat, protože tam mám smlouvu do roku 2010. Ale dostal jsem i jiné zajímavé nabídky," dodal Španěl.

Čtěte také:

Sedminásobný vítěz Tour Armstrong má právě do Astany podle názorů expertů namířeno proto, že manažerem týmu je jeho bývalý šéf z US Postal a Discovery Channel Johan Bruyneel.

Ten se nedávno vyjádřil, že si nedovede představit, že by jeho někdejší klenot jezdil po svém návratu za konkurenční stáj.