Před pár dny mi jeden z poradců Jiřího Paroubka řekl: "ODS se před volbami ještě o něco pokusí."
Snažím se, ale Dalíka, Šloufa ani Kubiceho v tom nějak najít nemůžu.
Bohumír Ďuričko měl v noci na dnešek po křtu knihy Jiřího Paroubka "Česko, Evropa a svět očima sociálního demokrata" zastřelit v restauraci Monarch Václava Kočku jr.
No. A co teď na to říct, aby se člověk necítil jako hyena?
Jen pár otázek: Proč chodí přátelé JP s nabitou bouchačkou? Preventivně? Nebo to prostě patří v některých kruzích tak nějak k věci? Jdeme na křest knížky, tak pořádně nabijeme ostrými?
Co Jiřího Paroubka tak strašně táhne k tomuhle typu lidí? Ďuričko je jeho dávný přítel, v roce 2005 ještě jako premiér chtěl na Ďuričkově jachtě trávit dovolenou. Pak mu naštěstí došlo, že pohostinství bývalého agenta StB se pro premiéra úplně nehodí. Staré přátelství ale zůstalo - rozumím, mezi zralými muži to tak bývá. Ale co je vlastně spojovalo?
A co je to za výjimečný vztah mezi bývalým i budoucím premiérem a rodinou kolotočáře Kočky? Proč se jména Kočkových synů objevují v obchodním rejstříku v jedné firmě s jistým Andrejem Korpljakovem, mužem, kterého už od roku 2002 nikdo neviděl, který po sobě na Smíchově nechal dům jak hrad a kterého BIS už před pěti lety, v době, kdy o přátelství Paroubka s Kočkovými neměl nikdo ani páru, označila za jednoho z důležitých reprezentantů ruské mafie?
Jiřího Paroubka je mi teď úplně normálně líto. Ale svoje přátele si každý vybírá sám.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist