Fanoušci fotbalistů Dinama Záhřeb. Zřejmě opilý příznivec hostujícího celku podle agentury ANSA spadl ze zhruba desetimetrové výšky na mobilní toaletu. Se zraněním hlavy a zlomeninou nosu byl převezen do nemocnice.

Dalších dvanáct chorvatských příznivců, kteří dorazili na zápas skupiny D, skončilo ve vazbě kvůli výtržnostem na dálničním odpočívadle na cestě do italského města.

Samotný zápas vyhráli 2:1 fotbalisté Udine, kteří tak naplno bodovali i ve svém třetím zápasem a zajistili si účast v jarní fázi poháru.

Barošova penalta zajistila Galatasarayi postup

Český fotbalista Milan Baroš překonal z penalty svého reprezentačního kolegu Jaroslava Drobného z Herthy Berlín a zajistil tak Galatasarayi Istanbul postup do jarní fáze Poháru UEFA.

Milan Baroš slaví na kolenou vstřelení branky Galatasaraye.Galatasarayi se v posledních zápasech herně tolik nedařilo, i kvůli tomu se začalo spekulovat o budoucnosti trenéra Michaela Skibbeho. Turecký celek však od začátku obraně Herthy zatápěl.

Již po dvanácti minutách hry se aktivní Baroš ocitl ve velké šanci, ovšem obklíčen obránci a brankářem Drobným se zamotal do kliček a nedostal se ani ke střele. O chvíli později pak Lincolnovu střelu zpoza vápna Drobný skvěle vyrazil.

Reprezentační brankář si pak stejně dobře vedl v duelu s Barošem, když si bez problémů poradil s ranou z 25 metrů a v závěru první půle lapil svému reprezentačnímu kolegovi nebezpečnou ránu k tyči.

Po změně stran však již další český souboj skončil triumfem Baroše. Kewell vybojoval pokutový kop, míč si vzal Baroš a nedal Drobnému šanci.

Zaznamenal tak svou čtvrtou branku v letošním Poháru UEFA a mezi střelci se posunul hned za pětigólové Gomeze ze Stuttgartu, Vágnera Loveho z CSKA Moskva a Zé Meyonga z Bragy.

Když Baroš v 84. minutě střídal, sklidil od početné skupinky tureckých fanoušků vřelý potlesk za aktivní výkon. Galatasaray již náskok udržel a zajistil si minimálně druhé místo ve skupině.

Naopak Hertha, jejímž nejlepším hráčem byl Drobný, musí v posledním duelu porazil řecký Olympiakos, který dnes brankou tři minuty před koncem prohrál s Metalistem Charkov. Ukrajinci se stali druhým postupujícím ze skupiny B.

Dál postupuje i Enschede, Lutych a Charkov

Ve skupině A se k již postupujícímu Manchesteru City přidalo nizozemské Twente Enschede, které doma vyhrálo nad Schalke.

Favorizovaní Němci tak ve svých čtyřech zápasech získali překvapivě jen čtyři body a postup již nemají ve svých rukou. Již totiž nemohou získat žádné body a musejí tak doufat, že Santander v posledním duelu nevyhraje nad Manchesterem či Paris St. Germain nad Twente.

Stoprocentně úspěšní zůstávají hráči belgického šampiona Standardu Lutych, kteří i ve svém třetím zápase bodovali naplno, když doma porazili italskou Sampdorii Janov 3:0. Všechny tři branky zaznamenali v první půli a po výhře se přiblížili prvenství ve skupině a jasný postup.

Blízko k postupu měl i moskevský Spartak, v závěru zápasu s Nijmegenem však dvakrát inkasoval a po porážce 1:2 bude muset bodovat v závěrečném zápase skupiny na hřišti anglického Tottenhamu, aby měl naději na účast ve 3. kole.

Spartak měl povedený vstup do zápasu, už po sto sekundách hry se z gólu radoval Kovalčuk. Svěřenci trenéra Michaela Laudrupa pak svůj náskok bránili, což se jim dlouho i bez distancovaného českého reprezentanta Radoslava Kováče dařilo.

Jenže šest minut před koncem obrana dirigovaná jiným českým obráncem Martinem Jiránkem neuhlídala střídajícího Van Beukeringa, který srovnal a sebral tak Spartaku postupovou jistotu.

Za další tři minuty navíc Schöne přidal druhý gól Nijmegenu a vrátil nizozemský tým do boje o postup. Nijmegen i Spartak mají po třech odehraných zápasech shodně tři body a o třetí postupové příčce rozhodnou až závěrečné duely ve skupině.

V nich Nijmegen přivítá již jistého účastníka jarních bojů Udine a Spartak zavítá na hřiště Tottenhamu, kterému k postupu stačí bod.

Twente - Schalke 2:1 (1:0)

Branky: 3. Wielaert, 55. Perez - 77. Asamoah. Rozhodčí: Cahir (Tur.).

Hertha Berlín - Galatasaray 0:1 (0:0)

Branka: 69. Baroš z pen. Rozhodčí: Rizzoli (It.).

Metalist Charkov - Olympiakos Pireus 1:0 (0:0)

Branka: 87. Edmar. Rozhodčí: Collum (Skot.).

Skupina C:

1.  Lutych 5:0
2.  FC Sevilla  5:1
3.  Stuttgart 3:3
4.  Sampdoria 3:5
5.  Partizan  4 1:8

Standard Lutych - Sampdoria Janov 3:0 (3:0)

Branky: 23. De Camargo, 35. Onyewu, 43. Jovanovič. Rozhodčí: Chapron (Fr.).

FC Sevilla - Partizan Bělehrad 3:0 (1:0)

Branky: 32. z pen. a 73. Fabiano, 46. Renato. Rozhodčí: Hriňák (SR).

Udine - Dinamo Záhřeb 2:1 (1:0)

Branky: 5. Quagliarella, 79. Obodo - 90.+3 Biščan. Rozhodčí: Yefet (Izr.).

Spartak Moskva - Nijmegen 1:2 (1:0)

Branky: 2. Kovalčuk - 84. Van Beukering, 87. Schöne. Rozhodčí: Vollquartz (Dán.).