Na závěr prvního dne konference byl slavnostně vyhlášen vítěz HREA - Human Resources Excellence Award, dnes již tradiční soutěže, jejímž cílem je ocenit nejlepší projekty a profesionály v oblasti lidských zdrojů.

HREA - Excellence Award

"Počet přihlášených personalistů, manažerů a jiných odborníků z řad HR do soutěže HREA - Excellence Award byl vysoký,“ říká Zita Lara, výkonná ředitelka České společnosti pro rozvoj lidských zdrojů.

Na konferenci byly prezentovány finální projekty soutěže HREA - Excellence Award 2008, ocenění nejlepších projektů a profesionálů, kteří nejvíce prospěli k rozvoji svého podniku, profese a společnosti. O konečném pořadí nominovaných projektů rozhodli účastníci konference. Vítězem se stala firma BOSCH DIESEL s.r.o. Jihlava s projektem "Školící středisko“. Tato společnost zaznamenala v roce 2008 velký nárůst zaměstnanců a nedostatek odborníků na technických pozicích. Problém se pokusila vyřešit spoluprací s odbornými školami a podporou technického vzdělávání pracovníků v podobě vybudování odborného školícího střediska v Jihlavě. "Rozhodli jsme podporovat následující: škola bude učit teorii a na praxi budou studenti docházet do společnosti Bosch,“ řekla Ing. Marie Dušková, vedoucí skupiny personálního oddělení. "Tato spolupráce se nám více než osvědčila. Nyní dochází na praxi cca 200 učňů a studentů. Firma tak významně podporuje technickou vzdělanost v regionu a zároveň dotuje technické školství. Spojili jsme dospělé s dětmi a výuka má zcela jiný charakter,“ dodává Ing. Marie Dušková.

Druhé místo získala společnost SAP Business Centre Europe, s.r.o. s projektem HomeRun, který představila Kamila Štěpánková, HR manažerka společnosti. Projekt byl reakcí na vysokou fluktuaci zaměstnanců a připravil zaměstnancům vzdělávací programy, sportovní vyžití, týmovou spolupráci a ocenění svých spolupracovníků, kteří působí ve společnosti již delší dobu. Tímto způsobem se fluktuace snížila o 7%.

Na třetím místě se umístila Zdravotnická záchranná služba Libereckého kraje s projektem PULZ, který uvedli MUDr. Zdeněk Kubr a Kristýna Fejfarová, specialistka na kvalitu a rozvoj PNP. Jeho cílem bylo rozvíjet zaměstnance v oblasti komunikace a usnadnit jim práci pod stresem. Důležitou součástí programu byl i výběr vhodných kandidátů na pozici dispečera a manažera. Bylo vybráno 17 nejvhodnějších operátorek a 11 manažerů: prošli školením ve všech oblastech dispečinku a řízení lidských zdrojů. Výsledkem bylo zkrácení doby krizového volání o 23 vteřin a urychlení záchrany lidských životů.

Na čtvrtém místě se umístil projekt výrobního závodu společnosti Impress ve Skřivanech, který prezentovali personalista Martin Novák, DiS. a výrobní ředitel Ing. Jiří Švadlenka. Projekt nesl název "Jak vrátit řemeslu "Zlaté dno“ aneb oboustranně výhodný business“. Cílem bylo vytvořit týmy trénovaných a trenérů do tandemů, zefektivnit výrobu a zamezit vysoké fluktuaci, s níž se společnost potýkala. Projekt se stal standardní součástí procesu vzdělávání ve firmě a běžnou praxí u nových zaměstnanců.

Cenu odborné poroty HREA 2008 získal projekt Lighthouse, který vznikl ve spolupráci IBM a brněnské Masarykovy univerzity. Byl zaměřen na identifikaci pracovních pozic v IBM IDC Brno pro zrakově postižené IT specialisty.

HREA.jpg

Zleva: Představitelé Zdravotnické záchranné služby Liberec, představitelka skupiny Bosh, představitel Spol. Impress Skřivany, Rostya Gordon Smith, členka představenstva České společnost pro rozvoj lidských zdrojů, představitel Impress Skřivany, představitelé spol. IBM, představitelky spol. SAP

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist