člen České asociace MBA škol (CAMBAS)
připravuje kurzy
Master of Business Administration (MBA)
Studium MBA je zpravidla dvouleté. Obsah a cíle studia naleznete na internetových stránkách PIBS (www.pibs.cz).
distanční formou – moderní forma studia je určena všem, kteří si chtějí organizovat časový rozvrh studia sami a věnovat se mu v době pro ně nejvhodnější. Studium trvá 2-3 roky (podle intenzity studia).
rezidenční formou - výuka je organizována v týdenních (středa – sobota) či víkendových (pátek – neděle) blocích jedenkrát za měsíc.
rezidenční formou v Olomouci – výuka probíhá v Olomouci, obsah studia i organizace výuky je shodná s rezidenční formou.
rezidenční formou, zaměřené na management zdravotnictví - výuka probíhá jeden týden (úterý - pátek) v každém měsíci.
rezidenční se zaměřením na hotelnictví, gastronomii a cestovní ruch
mezinárodní MBA - ve spolupráci s ESCP – EAP Berlín a Paříž, probíhající v prvním roce na PIBS rezidenční formou a ve druhém v Berlíně.
Podmínky přijetí : ukončené studium VŠ (min. Bc.), dva roky praxe, úspěšné složení přijímacích zkoušek. Přihlášky do všech typů a forem studia lze podávat v sekretariátu školy nebo prostřednictvím internetu (www.pibs.cz).
Doctor of Business Administration (DBA)
Studium DBA je tříleté. Obsah a cíle studia naleznete na internetových stránkách PIBS (www.pibs.cz). Cílem přijímacího řízení je ověření předpokladů pro experimentální vědeckou práci.
Sekretariát PIBS – J.Martího 2, 162 00 Praha 6, tel.: 235 363 782, fax: 235 363 785 ,
e-mail : info@pibs.cz
Pražská mezinárodní manažerská škola při VŠE v Praze (PIBS) reaguje na současný vývoj ekonomické situace.
Krizová sociálně-ekonomická situace ve světě i v ČR vyžaduje, aby na ni včas a vhodným způsobem reagovaly i manažerské školy s výukou MBA. Výzvou je, aby studium MBA na-pomáhalo řešení vznikajících i očekávaných problémů.
Pozornost pedagogů i studentů MBA PIBS se nyní ve zvýšené míře orientuje na předměty, jež jsou nezbytné pro řešení úkolů spojených s propady zakázkové náplně, nedostatkem dis-ponibilních finančních zdrojů, poklesem hospodářských výsledků a rostoucím sociálním na-pětím v podnicích i v celé společnosti. Ve výuce se do popředí dostávají doporučení k řízení krizových změn, proaktivní metody strategického managementu a pružného taktického řízení, rozhodování v podmínkách rizika a neurčitosti, „lídrovské“ vedení spolupracovníků, řízení poruch v dodavatelských a odběratelských řetězcích, umění spolupráce s partnery.
Cílem úprav výuky je včas připravit studující i absolventy MBA PIBS jak na výzvy sou-časné krize, tak na budoucí práci v kvalitativně nových podnikatelských podmínkách pokri-zového období. V pedagogickém procesu se zejména osvědčily úpravy programů výuky dle přání posluchačů a zvyšování internacionalizace studia. Např. řízení rizik v rámci správy spo-lečností je vyučováno ve spolupráci s Manchester Metropolitan University, se kterou má PIBS dlouhodobé partnerství. Výuku řízení krizových změn doplňují poznatky z německé průmys-lové praxe, názory na změny stylů manažerské práce v krizovém řízení jsou porovnávány s poznatky kolegů z Keplerovy university v rakouském Linci apod. Podstatné je, že poslucha-či PIBS aktualizaci svého MBA studia kladně oceňují.
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.
Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.
- Veškerý obsah HN.cz
- Možnost kdykoliv zrušit
- Odemykejte obsah pro přátele
- Ukládejte si články na později
- Všechny články v audioverzi + playlist



