Oproti plzeňskému souboji s Portugalskem z minulé středy poslal kouč Martin Lipták do zápasu tři nové tváře - Hrstku, Požárka a Čípa.

Ti nahradili ve Sparta Areně na Podvinném Mlýně trojici Mráz, Sklenák a Říha. V brance tentokrát před Petrem Štochlem dostal přednost Galia.

Lotyši nedokázali čelit kombinační hře českých hráčů, neubránili střelbu spojek ze střední vzdálenosti ani rychlé protiútoky, při nichž hráli prim hráli Filip a Mičkal. Skóre rychle narůstalo a do poločasu si domácí vypracovali osmibrankový náskok.

I v úvodu druhého poločasu čeští hráči zvyšovali náskok, ale mezi 40. až 45 minutou ani jednou neskórovali a soupeř snížil na pět branek. To však Lipták poslal na hřiště i další hráče z lavičky. Po návratu k základní sestavě se opět český brankostroj rozjel.

O výhře Čechů nebylo ani chvíli pochyb, otázkou byl jen rozdíl ve skóre. V závěru se rozstřílel Zdráhala, tři branky v rychlém sledu přidali Hrstka a Juříček, takže nakonec bylo vyslyšeno přání publika a domácí házenkáři nastříleli v současné době málo vídaných 41 branek.

Kvalifikace na ME:

Česko - Lotyšsko 41:29 (22:14)
Sestavy a branky ČR: Galia, P. Štochl - Mičkal 4, J. Hrstka 3, Zdráhala 7, Kubeš 1, Číp 1, Jícha 8, Filip 8/1, Hynek, Stehlík, Juříček 4, P. Horák 5, Požárek.
Nejvíce branek Lotyšska: Jurdžs 8, Borodovskis 6/2, Valkovskis 4, Kušners 3. Rozhodčí: Bašev, Dobrev (oba Bul.). Sedmimetrové hody: 4/1 - 3/2. Vyloučení: 4:1. Diváci: 1200.

Francie - Portugalsko 26:23