Sigma Olomouc jen remizovala s islandským týmem FRAM Reykjavík 1:1, když vyrovnávací branku vstřelil až v 89. minutě olomoucký obránce Daniel Silva Rossi.

"Utkání probíhalo, jak jsme předpokládali, tedy dobýváním branky FRAMu. Neočekával jsem ale, že na tom budeme tak špatně technicky, centry se nám nedařily," řekl domácí trenér Zdeněk Psotka.

Co Hanákům chybělo? "V první půli jsme byli v koncovce málo důrazní, ve druhém poločase už hrála roli psychika. Živá voda v posledních třech minutách už nám byla k ničemu. Přesto věřím, že postoupíme," pokračoval Psotka.

Otázkou před zápasem byl rovněž divácký zájem, když přijel neatraktivní soupeř z Islandu. Na Sigmu po čtyřech letech v evropských pohárech ale přišlo 5710 diváků.

"Když jsem viděl na začátku tu atmosféru, byla to pro mě satisfakce, že jsme se dostali do pohárů. Hráčům jsem to také o přestávce říkal, aby do hry dali více srdíčka. Je mi líto, že jsme se jim neodměnili vítězstvím," pronesl domácí kouč.

"Je to jeden z nejlepších výsledků islandských týmů"

Naopak jeho protějšek Öreygson Thorvaldur byl spokojený, remíza je pro islandský tým nadplán. "Je to jeden z vůbec nejlepších výsledků islandských týmů. Hráli jsme proti dobrému soupeři, pro nás byl velmi důležitý první gól.

Hráli jsme dobře, ale v domácí prostředí jsme schopni zahrát ještě lépe. Čeká nás teď dlouhá cesta domů, v neděli hrajeme důležité ligové utkání, ve čtvrtek pak odvetu. Je to náročný program, ale věřím, že ho zvládneme," prohlásil Thorvaldur.

Islandský tým je složený z amatérských hráčů, většinou studentů, pro něž je každý podobný zápas velkou školou. "Zápasy v Evropské lize jsou pro nás velmi důležité, mladí hráči získávají cenné zkušenosti," dodal Thorvaldur.

Otepka: Nedařily se nám finálovky

Premiéru v olomouckém dresu si ve středu zálohy odbyl zkušený Rudolf Otepka. Zaujal místo Melinha, který odešel na hostování do německé Koblenze.

"S výsledkem určitě nemůžeme být spokojeni, ale myslím si, že ten výkon nebyl špatný, měli jsme trochu smůlu v závěrečné fázi. Nedařily se nám finálovky a z toho to pramenilo.

Přesvědčili jsme se ale, že jsou hratelní, trošku nás zaskočili, hráli poctivě a zezadu, v tom to bylo těžké. Zaplaťpánbůh že jsme vyrovnali, věřím, že na Islandu to zlomíme a postoupíme. Pokud bychom přes ně nepostoupili, byla by to ostuda," řekl Otepka.

"Chyba byla v tom, že jsme to vždycky trošičku pozdrželi. Když jsme mohli jít do protiútoku, tak jsme si to kolikrát zbytečně nahráli dozadu.

Byli jsme na to připravení, chtěli jsme hru rychle otáčet, to se ale nám nedařilo," pokračoval muž, který přišel do Olomouce z ostravského Baníku.

Dreksa: Hráli jsme doma a chtěli jsem vzadu uhrát nulu

I jeho potěšila návštěva na Andrově stadionu. "Byl jsem překvapený, klobouk dolů. Atmosféra byla výborná, lidi fandili, škoda jen, že jsme je neodměnili vítězstvím," uvedl pětatřicetiletý záložník.

První utkání za A-tým Sigmy prožil stoper Pavel Dreksa. "Určitě to byl těžký první zápas, ale už jsem se na to připravoval dlouho a věřil jsem, že ta příležitost přijde.

Přišla a doufám, že jsem to zvládnul, i když škoda toho gólu, protože jsme hráli doma a chtěli jsem vzadu uhrát nulu," prohlásil Dreksa.