Velmi nadějnou remízu 0:0 si ze hřiště favorizovaného Sportingu Lisabon přivezlo nizozemské FC Twente.

A s šancemi druhého týmu Eredivisie to vypadalo skvěle i v úterní odvetě na domácí půdě. Už ve druhé minutě se totiž dostali Holaďané díky přesné hlavičce po rohovém kopu do vedení.

Výsledek 1:0, který překvapivému účastníkovi třetího předkola zaručoval postup do další fáze soutěže, drželo Twente až do samého závěru utkání. Jenže přišla 95. minuta zápasu a Portugalci kopali zřejmě svůj poslední roh.

Do brankoviště přiběhl přes celé hřiště na pomoc i brankář Rui Patrício a byl to právě on, kdo se dostal k centrovanému míči.

Jeho hlavičku usměrnil do vlastní sítě domácí bek Peter Wisgerhof. Do čtvrtého předkola tak po výsledku 1:1 díky gólu vstřelenému na hřišti soupeře postupuje Sporting.

Drama v Izraeli

Bez branek skončilo i první utkání dalšího předkola mezi kazašským FK Aktobe a izraelským Maccabi Haifa.

Domácí hráči Maccabi si zřejmě brousili zuby, jak s protivníkem, jehož koeficient je šestadvacetkrát nižší, v odvetě zatočí, jenže realita byla jiná.

Do patnácté minuty vedl outsider, na jehož vítězství některé sázkové kanceláře vypsaly kurz 10:1, už 3:0! Mohl si tak dovolit třikrát inkasovat a přesto postoupit. Diváci na stadionu Maccabi znechuceně pískali a několik desítek jich dokonce odešlo.

A vyčítat si to budou zřejmě do konce života. Izraelci náhle začali hrát jako vyměnění, na bránu soupeře posílali jednu střelu za druhou. Do poločasu se jim podařilo snížit na 2:3.

Po přestávce nápor pokračoval. Vyrovnání přinesla 59. minuta, postupový gól padl o tři minuty později. Fanoušci šíleli. Kazaši se už nezmohli vůbec na nic, naopak inkasovali ještě dvě tyčky.