Jaroslav Bába medaili na mistrovství světa v Berlíně nezískal. Ve finále, které bylo kvůli dešti o hodinu a půl odloženo, skočil pouze 223 centimetrů a obsadil dělenou pátou pozici.

Čtyřiadvacetiletý Bába se postaral o druhý nejlepší výsledek české výpravy na šampionátu, ale do své sbírky dvou medailí z velkých závodů další cenný kov nepřidal.

"Mrzí to hodně, ale nějak mi v závěru docházely síly. Ne fyzické, ale spíš psychické. Nějak mi to hlava nebrala, dělal jsem chyby," uvedl český rekordman.

Bába byl poslední reálnou českou nadějí na rozšíření medailové sbírky, kterou zatím tvoří pouze stříbro oštěpařky Barbory Špotákové.

Felixová vyhrála na MS potřetí v řadě, Wariner ne

Obě běžecká finále vyhráli Američané. Allyson Felixová se stala potřetí za sebou mistryní světa na dvoustovce, když časem 22,02 sekundy suverénně o 33 setin porazila olympijskou vítězku Veroniku Campbellovou-Brownovou z Jamajky.

Hattrick se naopak nepodařilo završit Jeremymu Warinerovi, který stejně jako v Pekingu prohrál na trati 400 metrů se současnou jedničkou a krajanem LaShawnem Merritem. Ten se stal poprvé šampionem v nejlepším letošním čase 44,06.

Svůj druhý titul po Helsinkách 2005 vybojoval v chůzi na 50 kilometrů Rus Sergej Kirďapkin.

Nečekanou vítězkou dramatické a vyrovnané diskařské soutěže se stala jednadvacetiletá Australanka Dani Samuelsová. Osobním rekordem 65,44 vybojovala pro zelený kontinent vůbec první vrhačský titul v historii MS.

Frydrych postupil do finále oštěpařů, Veselý se nedočkal

Možnost postarat se o obrovské překvapení a napodobit ji bude mít v neděli poslední český reprezentant na startu Petr Frydrych, který na rozdíl od kolegy Vítězslava Veselého zvládl oštěpařskou kvalifikaci.

Svěřenec Jana Železného postoupil devátým nejlepším výkonem 79,57 metru. Finále se nechce jen zúčastnit, rád by přehodil 80 metrů.

"A kdyby to šlo, tak na hranici osobáku do osmičky," pomýšlel na výkon 81,37, který předvedl v letošní sezoně.

Usain Bolt bude mít možnost v sobotu zopakovat vítězný hattrick, který se mu povedl na loňské olympiádě v Pekingu.

Jamajští sprinteři totiž nebudou chybět v sobotním finále běhu na 4x100 metrů, kam se i bez své největší hvězdy, jež dnes oslavila 23. narozeniny, probojovali z rozběhů.