TURECKO

Útočník Galatasaraye Istanbul Milan Baroš vstřelil první dva góly v novém ročníku turecké ligy a pomohl k vítězství svého týmu nad Kayserisporem 4:1. Istanbulský tým získal ze tří zápasů plný počet bodů a usadil se v čele tabulky.

Sedmadvacetiletý reprezentant ve 14. minutě otevřel skóre a v 89. dokonal debakl soupeře. Baroš skóroval potřetí během jednoho týdne.

Ve čtvrtek přispěl proměněnou penaltou k vysoké domácí výhře 5:0 nad Levadií Tallinn v úvodním zápase 4. předkola Evropské ligy.

Branku dnes zaznamenal i stoper Erich Brabec, jehož Ankaraspor remizoval 1:1 na hřišti Gaziantepsporu. Bývalý kapitán Slavie přišel do Ankarasporu v letním přestupovém období po vyhazovu z pražského klubu.

ANGLIE

Chelsea porazila v londýnském derby Fulham na jeho hřišti 2:0. Tottenham vyhrál v druhém utkání londýnských klubů na hřišti West Hamu United 2:1.

Čech zasahovat nemusel, tři body opět zařídil Drogba

Chelsea zažívá vydařený start do sezony, na vítězství na stadionu Craven Cottage se však příliš nenadřela. První čisté konto v sezoně si v brance "Blues" připsal Petr Čech, ale za celé utkání prakticky nemusel vážněji zasahovat.

První branku zařídil šest minut před koncem poločasu Drogba, který převzal na hranici ofsajdového postavení míč od kolegy z útoku Anelky a střelou podél domácího brankáře Schwarzera bezpečně skóroval.

Útočník Pobřeží slonoviny se v lize trefil už potřetí. V 76. minutě si ofenzivní duo Chelsea vyměnilo role. Po přesné Drogbově přihrávce za obranu přelstil Anelka domácího brankáře povedeným blafákem.

Kováčem prohru s Tottenhamem neodvrátil

Za West Ham odehrál prvních 20 minut v nové sezoně středopolař Radoslav Kováč, který na začátku srpna přestoupil ze Spartaku Moskva.

První branka padla v 49. minutě po dlouhém nákopu domácího gólmana Greena. Záložník Jimenez přiťukl míč spoluhráči Coleovi a nejlepší střelec "Kladivářů" z minulé sezony ho po elegantní otočce napálil do horního rohu branky.

Střelec West Hamu ale už o pět minut později nepovedenou zpětnou přihrávkou vyslal do zakončení soupeřova útočníka Defoea, který zblízka chladnokrevně zakončil. Čtvrtým ligovým gólem se tak vrátil do čela tabulky střelců.

Několik minut poté, co se na hřiště dostal Kováč, dokonal Tottenham obrat. Rychlonohý záložník Lennon se po souboji s obráncem se štěstím dostal k odraženému míči a přesnou křížnou střelou utkání rozhodl.

Evertonu výhra nad Olomoucí nepomohla

Everton prohrál v Burnley 0:1 a i ve svém druhém zápase sezony vyšel bodově naprázdno. Burnley naopak podruhé za sebou vyhrálo a po středečním skalpu Manchesteru United porazilo na svém stadionu Turf Moor stejným rozdílem i liverpoolský celek.

Jedinou branku vstřelil po půlhodině hry domácí záložník Elliott, jehož střelu nešťastně tečoval kapitán "Toffees" Phil Neville. Hosté měli velkou šanci na vyrovnání v 74. minutě z penalty, ale francouzský forvard Saha ani netrefil branku.

NĚMECKO

Hamburk vyhrál na hřišti mistra z Wolfsburgu

Fotbalisté Wolfsburgu utrpěli ve 3. kole německé ligy domácí porážku 2:4 od Hamburku a poprvé v sezoně ztratili body. Hosté měli perfektní úvod a už po šesti minutách vedli o dvě branky.

Při té první si po nešťastném odrazu od tyče srazil míč do brány gólman Benaglio, druhý dal zblízka záložník Elia. Nepříznivý stav znamenal důsledek pro obránce Jana Šimůnka, kterého trenér nahradil ještě před poločasem konkurentem Madlungem.

V druhém poločase domácí zabrali a během pěti minut vyrovnali ofenzivní fotbalisté Misimovič a střídající Martins.

Vedení na stranu hostů ale vrátil v 74. minutě chorvatský útočník Petrič, výhru pojistil minutu před koncem střídající Nizozemec Castelen. Celý zápas odehráli v dresu HSV záložník David Jarolím a stoper David Rozehnal.

Brémy poprvé bodovaly, Drobného Hertha prohrála

Poprvé v sezoně bodovaly Brémy, které doma porazily Mönchengladbach přesvědčivě 3:0. Dvakrát se trefil peruánský útočník Pizzaro, který do Werderu nedávno přestoupil z londýnské Chelsea.

Hertha Berlín prohrála na hřišti Bochumi 0:1 a podruhé za sebou v domácí soutěži nebodovala. Porážce nezabránil ani český gólman Václav Drobný.

Gól mu dal krátce po přestávce alžírský stoper Yahia, který po přímém kopu propálil přízemní střelou špatně postavenou zeď.

Berlínský klub prožil neúspěšný týden. Prohrál totiž i ve čtvrtečním úvodním zápase Evropské ligy na hřišti Bröndby Kodaň.

ITÁLIE

Jediný gól Interu si připsal z penalty Eto´o

Fotbalisté Interu nedokázali dát gól ze hry a prosadili se jen v 56. minutě, kdy kanonýr Samuel Eto'o potrestal z pokutového kopu faul na kolegu z útoku Diega Milita.

Kamerunský útočník se tak zapsal mezi střelce hned v prvním ligovém utkání po příchodu z Barcelony. Eto'o, jenž přišel do Interu v létě výměnou za Zlatana Ibrahimoviče, mohl za několik okamžiků vedení pojistit, ale z vyložené šance minul.

Bari, které se vrátilo mezi elitu poprvé od roku 2001, vyrovnalo v 74. minutě. Běloruský forvard Kutuzov se dostal po akci spoluhráče před branku, kde měl dost času přesně zakončit.

Obrana Interu v čele s brazilskou posilou z Bayernu Lúciem zaspala a způsobila milánskému velkoklubu první ztrátu v cestě za pátým titulem za sebou.

Juventus odstartoval výhrou

Juventus zahájil sezonu domácí výhrou. Jedinou branku Chievu vstřelil v 11. minutě útočník Iaquinta, který si naskočil na volný přímý kop záložníka Diega a hlavou suverénně zavěsil.

Právě asistující Brazilec, který přišel před sezonou jako velká hvězda z Werderu Brémy, by měl v dresu "Staré dámy" nahradit Pavla Nedvěda.

Český fotbalista loni skončil v Juventusu po osmi sezonách a ještě není jisté, jestli bude v profesionální kariéře pokračovat jinde. Nedvědův bývalý spoluhráč Zdeněk Grygera odehrál na kraji obrany Juventusu celý zápas.

Janov otočil zápas s AS Řím

Pět gólů během jednoho poločasu viděli diváci na stadionu v Janově, kde místní FC porazil AS Řím 3:2. První branku vstřelil ve 49. minutě domácí obránce Criscito.

Hosté však během devíti minut otočili skóre po trefách brazilského záložníka Taddeie a kapitána Tottiho. Poslední slovo však patřilo pátému celku z minulé sezony.

Nejdřív vyrovnala letní posila ze španělské Zaragozy Zapater, vítěznou branku vstřelil osm minut před koncem další obránce Biava.

Vítězně začal naopak druhý římský tým Lazio, který díky brance útočníka Rocchiho zdolal Atalantu.

FRANCIE

Fotbalisté úřadujícího mistra Girondins Bordeaux deklasovali ve třetím kole francouzské ligy hosty z Nice 4:0. Na prvním místě tabulky mají jako jediný celek plný počet bodů.

Skóre otevřel gólem do šatny forvard Jussie. V druhém poločase se dvakrát během 18 minut prosadil záložník Gourcuff, který se se čtyřmi ligovými trefami posunul do čela tabulky střelců.

Debakl hostů završil čtvrtým gólem Diarra. Středopolař Girondins Jaroslav Plašil nebyl ani na lavičce

Anglická fotbalová liga - 3. kolo:

West Ham United - Tottenham 1:2, Burnley - Everton 1:0 (34. Elliott), Fulham - Chelsea 0:2 (39. Drogba, 76. Anelka).