Radek Štěpánek skončil na US Open v osmifinále a český tenis nebude mít v New Yorku zástupce ve čtvrtfinále dvouher. Štěpánek nestačil na Novaka Djokoviče ze Srbska a se světovou čtyřkou prohrál hladce 1:6 a dvakrát 3:6.

Před Štěpánkem nedokázala přes 4. kolo přejít Petra Kvitová, která prohrála s Belgičankou Yaninou Wickmayerovou 6:4, 4:6 a 5:7.

Pro daviscupového reprezentanta Štěpánka je osmifinále nejlepším výsledkem na US Open v kariéře.

K postupu do čtvrtfinále, čímž by vyrovnal své grandslamové maximum z Wimbledonu z roku 2006, měl ale třicetiletý karvinský rodák v duelu s Djokovičem daleko.

První set prohrál Štěpánek za třiadvacet minut. Ve druhém dokázal snížit z 1:4 na 3:4, ale pak opět dominoval Djokovič.

Štěpánek se snažil hrát útočně, ale na síti ho dokázal soupeř prohazovat. Třetí set rozhodla jediná ztráta Štěpánkova servisu v šesté hře.

Na centrkurtu Arthura Ashe Štěpánek zdržel Djokoviče hodinu a tři čtvrtě a zápas prohrál krátce před půlnocí amerického času.

V soutěžích na US Open už zůstává z českých zástupců pouze Lukáš Dlouhý, který je s společně Indem Leanderem Paesem ve čtvrtfinále čtyřhry, v kterém se střetnou s Jihoafričanem Wesleyem Moodiem a Dickem Normanem z Belgie.

Dvouhra - 4. kolo:

Muži: Djokovič (4-Srb.) - Štěpánek (15-ČR) 6:1, 6:3, 6:3, Verdasco (10-Šp.) - Isner (USA) 4:6, 6:4, 6:4, 6:4.

Ženy: Wozniacká (9-Dán.) - Kuzněcovová (6-Rus.) 2:6, 7:6 (7:5), 7:6 (7:3).