"Otec mi předal hodně zkušeností – a teď už si s lyžováním poradím sama. Společně s lidmi, které jsem si sama vybrala," oznámila včera před startem sezony lyžařka, která má z MS zlato, stříbro i bronz.
Jak k té zásadní změně došlo?
Když jsme vyhodnocovali minulou sezonu, řekli jsme si, že teď tátova pomoc pomůže spíš mému bratru Petrovi. On se zaměřuje na rychlostní disciplíny, já na točivé. Táta se tedy víc bude věnovat jemu a já už se o sebe nějak postarám sama.
To jste takhle vyřešili na té schůzce, o níž jste mluvila, nebo šlo o výsledek delšího procesu?
Nebylo to rozhodnutí za deset minut, ale ani za čtvrt roku. Nemyslím si, že opouštím rodné hnízdo. Nemluvila bych ani o rozchodu s otcem, jsme pořád v kontaktu, stará se o moje sponzorské smlouvy, o vztahy k olympijskému výboru nebo k ministerstvu vnitra, které mě jako sportovce zaměstnává. Ale co se týče lyžování, půjdu si teď vlastní cestou. Společně se s svým týmem.
Tvoří ho úplně noví lidé?
Kdepak. Antonín Strach se o moji fyzickou přípravu staral už několik let, v poslední době jsem s ním už konzuultovala i techniku jízdy. Zůstává fyzioterapeutka Dita Schönfeldová. Miloš Machytka má na starosti lyže, tráví teď spoustu času u odborníků ve firmě Head. A Pavel Kubričan bude asistovat u tréninků.
Změnili jste přípravu?
Fyzické síly a dynamiky už jsem za ty roky nastřádala dost, takže jsme se víc zaměřovali na techniku jízdy. Abych mohla útočit na vítězství nejen ve slalomu, ale i v obřím slalomu.
Které disciplíny pojedete na olympiádě ve Vancouveru?
Ty dvě, které jsem jmenovala a také superobří slalom. Superkombinaci vynechám. Je na programu hned zkraje Her, to bych musela být ve Whistleru, kde se závody pojedou, celý měsíc -a to by pro mě nebylo optimální. Myslím, že tohoto rozhodnutí ani časem nebudu litovat. Kdyby se do kombinace jelo super G, možná by ještě mělo smysl o tom uvažovat. Ale je tam sjezd a to není moje doména.
Jaké zabezpečení budete mít na olympiádě? Je možné, že alespoň tam vám otec pomůže?
Doufám, že se do Kanady přesune celý můj podpůrný tým. V tom by snad neměl být problém. V průběhu sezony se s tátou budeme míjet, protože mužský a ženský program je ve Světovém poháru jiný. Na olympiádě se sice muži a ženy sejdou, ale brácha jezdí spíš rychlostní disciplíny, a ty budou zkraje Her. Takže se nejspíš mineme i v Kanadě.
Před ZOH v Turíně jste říkala, že olympiáda je pro vás vlastně jeden z mnoha závodů. Ještě to platí?
Tak on to takhle tenkrát říkal spíš táta. Olympiáda je výjimečná v tom, že když na ní získáte medaili, pamatují si to navždycky všichni. A to je na ní hezké.
Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.
- Veškerý obsah HN.cz
- Možnost kdykoliv zrušit
- Odemykejte obsah pro přátele
- Ukládejte si články na později
- Všechny články v audioverzi + playlist