ANGLIE

Manchester City prochází soutěží bez zaváhání

Záložník, jehož dlouhou pauzu zavinilo zranění podkolenní šlachy, nastoupil na hřiště v 53. minutě a v závěru pouze zmírnil prohru 2:4 s Manchesterem City na soupeřově hřišti.

Rosického vyslal do zakončení povedeným "dloubáčkem" Fábregas a brzy devětadvacetiletý středopolař zblízka zkušeně prostřelil vyběhnuvšího brankáře Givena.

Rosický, jenž ve středu při návratu do reprezentačního dresu pomohl k výhře nad San Marinem, navíc už po několika minutách na hřišti přihrál Van Persiemu na vyrovnávací branku.

Domácí si však rozhodující náskok vybudovali během vydařené desetiminutovky v závěru zápasu, kdy zaskočenému londýnskému celku nasázeli tři branku.

Mezi střelce City se zapsal i bývalý útočník Arsenalu Adebayor, který svůj padesátý gól v Premier League běžel slavit k fanouškům "Kanonýrů".

Chelsea zařídil výhru až ve 4. minutě nastavení Malouda

Chelsea vyhrála i v pátém ligovém zápase v sezoně. Vítězství 2:1 na hřišti Stoke, které senzačně vedlo, zachránil až ve čtvrté minutě nastaveného času francouzský záložník Malouda.

Skóre otevřel ve 33. minutě nikým nehlídaný domácí stoper Faye, který po vysokém míči přesnou hlavičkou potrestal z hranice velkého vápna nejisté vyběhnutí Petra Čecha.

Senegalský kapitán domácích ale v nastavení první půle zaváhal při souboji s Drogbou a nejlepší střelec "Blues" vyrovnal svým čtvrtým zásahem v sezoně.

Rozhodující ránu zasadil londýnský klub domácích znovu v nastavení. V jednom z mnoha závarů před brankou Stoke rozhodl přesnou ranou k tyči Malouda.

"Hrnčíři" dopadli podobně jako v minulé sezoně, kdy na stadionu Stamford Bridge přišli o všechny body až v závěrečných minutách.

První body ztratil Tottenham, který podlehl doma ManUnited

První body v sezoně ztratil Tottenham, který doma prohrál 1:3 s Manchesterem United. "Kohouty" poslal na White Hart Lane do vedení už ve 48. sekundě útočník Defoe, který se pátým gólem posunul do čela tabulky střelců.

Další branky ale stříleli už jen fotbalisté úřadujícího mistra. Už do poločasu otočili skóre záložníci Giggs a Anderson, v 78. minutě zpečetil čtvrté ligové vítězství "Rudých ďáblů" Rooney a vyrovnal se pátou trefou v sezoně Defoeovi.

Liverpool především díky hattricku izraelského středopolaře Benajuna deklasoval 4:0 nováčka Burnley. To čeká i po pátém kole na body ze hřiště soupeře. Liverpool rozhodl zápas už v první půli, kdy se poprvé v sezoně trefili Benajun a Kuit.

Souboj dvou nejhorších celků tabulky mezi domácím Portsmouthem a Boltonem skončil lépe pro hosty, kteří si po výhře 3:2 připsali první body. "Pompeys" zůstávají jediným celkem s nulou na kontě.

ŠPANĚLSKO

Barcelona vyhrála i podruhé, Ibrahimovic opět skóroval

Fotbalisté FC Barcelony porazili ve 2. kole španělské ligy Getafe na jeho hřišti 2:0 a připsali si druhé vítězství. Znovu se trefil útočník Zlatan Ibrahimovic, který navíc asistoval i u druhé branky Messiho.

Trenér Guardiola nasadil do základní sestavy španělského mistra mladé útočníky Pedra a Jeffrena, kteří ale nepřesvědčili a po hodině hry je současně vystřídali Iniesta a Messi.

Úvodní branka padla až v 66. minutě, kdy Abidalovu přízemní nahrávku tečoval šťastně do branky Ibrahimovic. Vysoký švédský reprezentant byl i u druhého gólu, když přesným centrem našel hlavu Lionela Messiho.

Premiéru si v obraně hostů odbyl stoper Dmitrij Čigrinskij, který do týmu vítěze Ligy mistrů přestoupil na konci srpna ze Šachťaru Doněck.

Real vyhrál na Espanyolu, Atlético znovu nevyhrálo

Real Madrid zvítězil rozdílem třídy na stadionu Espaňolu Bracelona 3:0, když skóre uzavřel v nastaveném čase Cristiano Ronaldo.

Ani v druhém zápase v sezoně nevyhrálo Atlético Madrid. Po výprasku 0:3 z úvodního kola v Málaze doma remizovalo 1:1 se Santanderem.

Skóre otevřel těsně před poločasem madridský záložník Jurado, ale hned v první minutě po přestávce vyrovnal Serrano.

Atlético, v jehož obraně odehrál celý zápas Tomáš Ujfaluši, nedokázalo vstřelit vítězný gól, přestože odehrálo po vyloučení hostujícího obránce Crespa prakticky celý druhý poločas v početní výhodě.

ITÁLIE

Juventus porazil i Lazio a vede italskou ligu

Fotbalisté Juventusu Turín porazili ve 3. kole italské ligy Lazio Řím na jeho hřišti 2:0 a i ve třetím zápase v sezoně dokázali zvítězit.

Tři body zařídili "Staré dámě" uruguayský obránce Cáceres, který v Juventusu hostuje z Barcelony, a francozský útočník Trezeguet. Na kraji obrany hostů chyběl Zdeněk Grygera, kterého nahradila nová posila z Lyonu Grosso. Český reprezentant nebyl ani na lavičce.

Podruhé za sebou nedokázal vyhrát AC Milán, který remizoval na půdě Livorna 0:0. Po debaklu 0:4, který utrpěl tým trenéra Leonarda v minulém kole v derby s Interem, se "Rossoneri" opět střelecky neprosadili.

NĚMECKO

Dortmund dostal doma výprask od Bayernu

Fotbalisté mnichovského Bayernu v 5. kole bundesligy zazářili. Na stadionu Dortmundu sice prohrávali, ale poté se do soupeře obuli a góly padaly jen do domácí sítě. Konečné skóre 5:1 pro Bayern!
Diváci na stadionu Signal Iduna Park se radovali už v 10. minutě, kdy se prosadil záložník Hummels. Pak se ale trefovali už jen hosté.

Do poločasu vyrovnal svou třetí ligovou trefou v sezoně útočník Gómez. Během patnácti minut druhé půle otočili vývoj zápasu prvními brankami v tomto ročníku záložníci Schweinsteiger a Ribéry.

Debakl dokonal dvěma zásahy v závěrečných dvaceti minutách střídající útočník Müller.

Wolfsburg prohrál i s Leverkusenem

Úřadující mistr Wolfsburg prohrál s Leverkusenem na domácí půdě 1:3 a potřetí za sebou v domácí soutěži nebodoval. Domácí přišli už ve 22. minutě o brankáře Benaglia, který byl vyloučen po sporném souboji s hostujícím útočníkem Derdiyokem.

Leverkusen si vypracoval tříbrankové vedení, když se dvakrát prosadil středopolař Rolfes a jednou útočník Kiessling. Před třetím gólem hostů vyrovnal počet hráčů na hřišti Derdiyok, který musel opustit trávník po druhé žluté kartě.

Wolfsburg se vzpamatoval až v závěru, kdy během čtyř minut snížili na rozdíl jediného gólu Misimovič a Grafite.

V zápase se neobjevil ani jeden z českých obránců. Hostující Michal Kadlec se vrátil z reprezentačního srazu s bolavým kotníkem a zůstal na lavičce. Domácí Jan Šimůnek dnes nebyl ani mezi náhradníky.

Hertha nebodovala už počtvrté za sebou

Špatný vstup do sezony zažívá berlínská Hertha, který prohrála na hřišti Mohuče 1:2 a už počtvrté za sebou nebodovala. Týmu českého brankáře Jaroslava Drobného patří až předposlední místo.

Hamburk porazil Stuttgart 3:1 a počtvrté za sebou zvítězil. Branky zařídili útočník Petrič a záložníci Elia se Zé Robertem.

Kapitán Hamburku David Jarolím asistoval Eliovi u druhého gólu, v dresu vítězů odehrál celé utkání i David Rozehnal. Naopak Jan Šimák nebyl ani na lavičce Stuttgartu.

FRANCIE

Fotbalisté Lyonu i Bordeaux vyhráli 1:0

Fotbalisté Lyonu porazili v 5. kole francouzské ligy Lorient 1:0 a počtvrté za sebou v domácí soutěži zvítězili. Proti Lorientu se dlouho trápili, tři body zajistil svěřencům trenéra Puela až v 72. minutě brazilský záložník Bastos.

Počtvrté v sezoně se z vítězství radoval i úřadující mistr Bordeaux, který zdolal stejně těsným výsledkem poslední Grenoble, a díky lepšímu skóre mu patří první pozice před Lyonem.

Jedinou branku vstřelil v 17. minutě záložník Gouffran po asistenci Jaroslava Plašila. Reprezentační středopolař odehrál v dresu Girondins 60 minut.

Vítěznou premiéru zažil v dresu Marseille záložník Lucho González, jehož tým porazil Le Mans 2:1.

Argentinský fotbalista, který se po letním přestupu z portugalského Porta stal nejdražší posilou francouzského klubu v historii, nestihl úvod sezony kvůli zranění. Branky loňského vicemistra dnes zařídili útočníci Niang a Brandao.

Svěrkošovo Sochaux nestačilo na Lille

Poprvé od prvního kola zvítězilo Lille, které porazilo Sochaux na svém stadionu těsně 1:0. Jedinou branku zápasu zařídil v 69. minutě střídající Frau. Na straně hostů se neprosadil útočník Václav Svěrkoš, který odehrál celý zápas.

Lille, které se střetne v základní sestavě Evropské ligy s pražskou Slavií, nastoupilo v sestavě: Butelle - Beria, Rami, Deduchy, Balmont - Obraniak (71. Vittek), Chedjou, Mavuba, Hazard (59. Aubameyang), De Melo (45. Frau), Gervinho.

NIZOZEMSKO

PSV Eindhoven vyhrál v generálce na Spartu 3:0

Fotbalisté Eindhovenu, kteří se v čtvrtek utkají v Evropské lize s pražskou Spartou, porazili v 6. kole nizozemské ligy Rodu Kerkrade 3:0. Počtvrté za sebou v soutěži zvítězili a díky lepšímu skóre se posunuli do čela tabulky před Twente Enschede.

Úvodní branku vstřelil už v 6. minutě maďarský záložník Dzsudzsák, druhou trefu přidal šest minut po přestávce Bulhar Manolev a na 3:0 uzavřel v 90. minutě další středopolař Bakkal.

Eindhoven, který se v úvodním zápase základní skupiny Evropské ligy představí na Letné, dnes nastoupil v sestavě: Isaksson - Pieters, Oojier, Simons - Engelaar, Affelay (36. Toivonen), Dzsudzsak (85. Reis), Manolev - Lazovič, Koevermans (83. Wuytens), Bakkal .

Anglická fotbalová liga - 5. kolo:

Blackburn - Wolverhampton 3:1 (19. Diouf, 56. Roberts, 64. Dunn - 88. Maierhofer), Liverpool - Burnley 4:0 (27., 41. a 61. Benajun, 41. Kuijt), Manchester City - Arsenal 4:2 (20. vlastní Almunia, 74. Bellamy, 80. Adebayor, 84. Wright-Phillips - 63. Van Persie, 88. Rosický), Portsmouth - Bolton 2:3 (25. Kaboul, 63. Boateng - 13. Cohen, 41. Taylor z pen., 89. Cahill), Stoke - Chelsea 1:2 (33. Diagne-Faye - 45.+3 Drogba, 90.+4 Malouda), Sunderland - Hull 4:1 (13. z pen. a 66. Bent, 49. Reid, 75. vlastní Zayatte - 44. Zayatte), Wigan - West Ham United 1:0 (56. Rodallega), Tottenham - Manchester United 1:3 (1. Defoe - 25. Giggs, 41. Anderson, 78. Rooney).