Skutečnost deflace spojené s retirement savings accounts možná způsobí, že vedoucí pracovníci na celém světě přehodnotí délku své pracovní kariéry. Poslední kvíz pro vedoucí pracovníky, vydán Institutem Korn/Ferry, odhaluje, že většina - 52 procent - pracovníků vedení plánuje odejít do důchodu ve věku 64 let nebo později. To je osmiprocentní nárůst oproti datům získaným v roce 2004, kdy Korn/Ferry u vedoucích pracovníků naposled průzkum podmínek odchodu do důchodu zkoumala.

I když pomineme věk odchodu do důchodu, výsledky průzkumu odhalují, že 63 procent vedoucích pracovníků má v plánu pracovat déle, než ještě před třemi lety očekávala. Jen 25 procent respondentů nezměnilo své předpoklady odchodu do důchodu. Na otázku, zdali jim jejich společnost poskytuje odpovídající výhody pro důchod, 53 procent odpovědělo ne, 39 procent řeklo ano a překvapivých 8 procent řeklo, že zcela neznají důchodový program své společnosti.

I když vedoucí pracovníci plánují odejít do důchodu později, výsledky také odhalily, že společnosti jsou stále více znepokojené ztrátou významných zkušeností, kterými disponují zaměstnanci narození v době "Baby Boomu". Na 48 procent respondentů odpovědělo, že jejich společnosti jsou buď velmi znepokojeny a nebo jen zběžně znepokojeny možnou ztrátou cenných zkušeností při odchodu zaměstnanců generace "Baby Boom" do důchodu. To je 7% růst oproti roku 2004.

"I když lidé generace "Baby Boom" plánují v zaměstnání zůstat déle, než původně předpokládali, stále je tu reálná, naléhavá potřeba společností těžit z jejich zkušeností a zajistit, že tyto zkušenosti budou předány mladší generaci vedoucích pracovníků," řekla Alice Punch z Korn/Ferry v Praze. "Zavedení programů k usnadnění nepřetržité výměny informací mezi starší a mladší generaci vedoucích pracovníků se stává stále kritičtějším tématem zasahujícím společnosti v celosvětovém měřítku."

Můžeme za příčinu změny plánů odchodu do důchodu určit ekonomickou situaci?

> 48 % řekla ano,

> 32 % pozdější odchod ze zaměstnání,

> 14 % změna ve strategii spoření,

> 2 % urychlený odchod do důchodu,

> 52 % věří, že ekonomika nemá přímý dopad na jejich plány o důchodu.

Metodologie

Kvíz pro vedoucí pracovníky společnosti Korn/Ferry International je založen na celosvětovém průzkumu mezi vedoucími pracovníky registrovanými ve firemním online Executive Center, ekornferry.com. Respondenti ze 70-ti zemí, představující širokou paletu průmyslových a provozních oblastí, se v dubnu a květnu roku 2009 podíleli na nejnovějším Quizu pro vedoucí pracovníky.

-FM-

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist