Jaromír Jágr vstřelil v 35. minutě vítěznou branku při výhře Omsku v KHL nad mistrovskou Kazaní 3:1. V minulém týdnu zařídil Jágr hattrickem úspěšný výsledek 5:4 na ledě Dinama Riga.

Omsk se představil poprvé doma a fanoušci se hned mohli těšit na reprízu čtvrtfinále minulé sezony, v kterém Jestřábi prohráli s favorizovanou Kazaní po dramatické bitvě 2:3 na zápasy.

Domácí tým po první třetině sice prohrával po gólu Nika Kapanena, ale v 35. minutě rychle otočil výsledek.

Nejdříve se prosadil Igor Volkov a za 26 vteřin i Jágr, který z levého kruhu pro vhazování po přihrávce Jakuba Klepiše zápěstím prostřelil gólmana Stanislava Galimova.

Pro Jágra to byla čtvrtá trefa v ročníku a drží si průměr jednoho bodu na zápas. V závěru ještě v power play pojistil výhru Omsku Dmitrij Vlasenkov.

Kudrna rozhodl zápas v Jekatěrinburgu

Hlavní postavou zápasu Jekatěrinburg - Magnitogorsk byl hostující útočník Kudrna, který při vítězství Metallurgu 3:1 vstřelil dva góly.

Třiatřicetiletý Čech otevřel skóre minutu před koncem první třetiny a na začátku třetího dějství přidal po asistenci Tomáše Rolinka svou druhou trefu.

Další dva čeští střelci svým týmům k výhrám nepomohli. Zbyněk Irgl z Jaroslavle si připsal čtvrtý gól v sezoně v Balašiše, jež Lokomotiv porazila 4:2. Torpedo Nižnij Novgorod zase navzdory brance Jaroslava Bednáře prohrálo doma 3:5 s Dinamem Minsk.

Kontinentální hokejová liga:

Omsk - Kazaň 3:1 (za domácí Jágr 1+0, Klepiš 0+1), Barys Astana - Togliatti 2:1 po sam. nájezdech, Jekatěrinburg - Magnitogorsk 1:3 (Kudrna 2+0, Rolinek 0+1), Ufa - Nižněkamsk 7:2,

Nižnij Novgorod - Dinamo Minsk 3:5 (Bednář 1+0 - Ševc 0+1), Viťaz Čechov - Dinamo Riga 3:5, Balašicha - Jaroslavl 4:2 (za hosty Irgl 1+0), CSKA Moskva - Dynamo Moskva 5:4 po sam. nájezdech.