Nesmiřitelní rivalové Real s Barcelonou v lize zatím drtí všechny soupeře a splným počtem bodů vedou tabulku.

Souboj dvou gigantů letos nabral novou dimenzi. Tento rok už spolu nebudou soupeřit dva kvalitní španělské týmy, ale výběry snů. Ostatní můžou komparzovat.

Real, který přes prázdniny až nekřesťansky utrácel si nemůže dovolit skončit hůř než první, Barcelona zase obhajuje pozici nejlepšího evropského mužstva. V jedné lize se sešli dva "nejlepší".

Ronaldo, Kaká a spol. si bílém dresu oproti mnohým prognózám zvykli velmi rychle. Nejdražší fotbalista světa dokonce ve středu ´vytvořil nový rekord soutěže: coby nově příchozí se v prvních čtyřech utkáních pokaždé trefil!

Naposledy ve Villarealu mu k zásahu stačily pouhé dvě minuty hry, když si popostrčil míč podél velkého brankoviště, aby mohl přesnou dělovkou k tyči otevřít skóre. V 73. minutě se z penalty poprvé trefila i další star Kaká.

Po čtyřech kolech mají fotbalisté Madridu vedle dvanácti bodů i úctyhodné skóre 13:2. Skvělé, řekli byste? Ano, jenže na první příčku to stejně nestačí.

Zlatan IbrahimovičTu totiž po výsledcích 3:0, 2:0, 5:2 a 4:1 díky většímu počtu vstřelených branek drží Barcelona.

A její poslední vizitka? Vítězství 4:1 na půdě Getafe. Do půl hodiny bylo rozhodnuto, hosté totiž tou dobou vedli 3:0. A její individuality? Messi je s pěti brankami nejlepší střelec soutěže, hvězdný Ibrahimovič se prosadil zatím "jen" čtyřikrát.

"Ano, hrajeme velmi dobře, ale bylo by nebezpečné si myslet, že jsme neporazitelní," nehledal po posledním zápase žádná zbytečná slova kouč katalánského klubu Pepe Guardiola.

Fotbal vypadá v podání jeho svěřenců jako tanec. V Getafe jim prý tleskali i ohromení domácí fanoušci.

Při představě, že si to Barcelona s Realem rozdají v listopadu mezi sebou, až mrazí. Očekávejte nadfotbal.