Hokejisté Komety Brno sahali na ledě Slavie po první výhře v sezoně, ale nakonec odjíždějí z Prahy s prázdnou. Rychlé vedení 3:0 i náskok 4:2 ještě na začátku 51. minuty nováček neudržel a po porážce 4:6 zůstal s jediným bodem po osmi kolech poslední. Slavia Kometu sestřelila pěti góly v závěrečné třetině a vyprovodila jimi na smutnou cestu domů téměř pět tisíc fanoušků Brna.

"Prohráli jsme si to sami. Nemůže se stát, že vedeme 4:2 a za posledních deset minut inkasujeme čtyři branky," řekl po utkání novinářům obránce Komety Radim Bičánek.

V 36. minutě sice Brno dostalo puk po nahození Radka Procházky do branky a mohlo tak zvýšit na 4:1, ale sudí pro posunutí branky gól neuznali, přestože televizní záběry prokázali jeho regulérnost. "K rozhodčím se nemůžu vyjadřovat. Byl jsem na střídačce a my hráči nejsme od toho, abychom koukali na video," doplnil Bičánek.

Střídačka Komety se porady u videorozhodčího dožadovala marně. "Ve druhé třetině asi video nefungovalo, ve třetí už ano," prohlásil na tiskové konferenci po utkání asistent trenéra Brna Václav Baďouček v narážce na to, že situaci Slavie si sudí prověřili, přestože puk v brance nebyl. Videorozhodčí Petr Bolina situaci také nepostřehl, aby dal kolegům na ledě vědět.

Podporu v hledišti měli hosté

Kvůli náporu brněnských fanoušků bylo v O2 Areně otevřeno i horní patro a Kometu po úterním prvním bodovém zisku za porážku v nastavení ve Vítkovicích hnaly za pokusem o dalšími body asi dvě třetiny z dnešní návštěvy 7683 příznivců. Do Prahy se vypravilo z Brna a okolí šestnáct autobusů a další fanoušci putovali do metropole po vlastní ose.

Věrní fanoušci Komety se prezentovali chorály a skandováním, které se vystupňovalo po skvělém vstupu Brňanů do utkání. S postupem zápasu se ale objevily i potyčky několika fanoušků Komety v hledišti s pořadatelskou službou, na led přilétla i plastová láhev. "Občas na led někdy něco přilétne, při zápase jsou emoce," řekl Baďouček.

V povědomí jeho i asistenta Slavie Jiřího Čelanského však přesto zůstala především skvělá atmosféra zápasu. "Je to reklama na hokej. Brno znám i ze svého působení v Havlíčkově Brodu. Co se týká atmosféry, kterou vytvoří, tak je nádherná," podotkl Čelanský. "Jsme na takovou atmosféru zvyklí doma z Ronda. Fanoušci byli skvělí, jen nás mrzí, že jsme jim dnes neudělali radost výsledkem," dodal Baďouček.