Hosty poslal ve 28. minutě do vedení Riste Naumov, favorit vyrovnal po pauze díky Davidu Navarrovi. V závěru byl nejdříve vyloučen Hocine Ragued a krátce po něm uzdravený kanonýr David Villa.

Slávistický kouč Karel Jarolím musel vinou zranění zamíchat se zálohou. Poprvé v sezoně nastoupil od začátku Slovák Grajciar, naopak jen na lavičce překvapivě zůstal Belaid.

Domácí trenér Unai Emery šetřil většinu svých hvězd na víkendové ligové utkání a postavil především hráče širšího kádru včetně náhradního gólmana. Uzdravený kanonýr Villa, který laboroval se stehenním svalem, začal mezi náhradníky.

Slavia mohla dát do půle tři branky

V 28. minutě spoře zaplněné tribuny Mestally ztichly. Hloušek přesprintoval po levé straně Miguela a jeho zpětnou přihrávku uklidnil do odkryté branky Naumov. Valencie inkasovala v evropských pohárech vůbec první gól od českého týmu.

Pap přišly chvíle Martina Vaniaka. Zkušený gólman nejprve vyrazil Madurovu ránu a v 38. minutě se štěstím udržel Míchelův pokus před brankovou čárou.

Slávisté mohli jít do kabin dokonce s vedením 2:0. Obrovskou šanci na zvýšení náskoku měli čtyři minuty před pauzou Naumov a Šenkeřík, které skvěle vychytal Moya.

Vzápětí Pražané pokazili únik dva na jednoho, i tak ale Valencii vyprovázel do kabin silný pískot nespokojených diváků.

Valencia vstřelila v závěru dvakrát tyč

Domácí kouč posílil po změně stan útok o Matu. Favorit sice obléhal slávistické vápno, ale k větším šancím se nedostával. Naopak po hodině hry mohli opět udeřit hosté.

Hloušek znovu pláchl po levé straně a Valencie děkovala při Šenkeříkově střele jen skvělému zákroku svého brankáře, který si poradil i s Grajciarovou dorážkou.

Pískající Mestallu uklidnila až 63. minuta. Na trávník za bouřlivých ovací vběhl uzdravený Villa a krátce nato vyrovnal po Pablově přímém kopu hlavičkující kapitán Navarro.

Slávistickými ambicemi zacloumala 76. minuta. Ragued srazil zezadu Baraju, a protože už měl jednu žlutou kartu, musel pod sprchy. Z následného přímého kopu trefil Villa tyč.

Nejlepší střelec loňského Eura však vydržel na trávníku jen 23 minut. V 85. minutě kopl faulujícího Vomáčku do rozkroku a rozhodčí mu ukázal červenou kartu. Když pak následný přímý kop otřel Pablo jen o břevno, mohli hosté slavit nečekaný bod.

Zápasy zákl. skupiny Evropské ligy - 3. kolo:

Skupina B:

Valencie CF - Slavia Praha 1:1 (0:1)

Branky: 63. Navarro - 28. Naumov. Rozhodčí: Gumienny - Simons, De Bruyn (všichni Belg.). ŽK: Mathieu - Ragued, Hloušek, Trapp, Vomáčka. ČK: 85. Villa - 76. Ragued. Diváci: 20.000.

Valencie: Moya - Miguel, Navarro, Alexis, Mathieu - Maduro (78. Banega), Baraja - Pablo, Míchel (46. Mata), Alba (62. Villa) - Žigič. Trenér: Emery.

Slavia: Vaniak - Čelůstka, Suchý, Vomáčka, Hubáček - Grajciar (90. Vlček), Ragued, Trapp, Hloušek - Naumov (87. Krajčík), Šenkeřík (79. Belaid). Trenér: Jarolím.

Lille - FC Janov 3:0 (1:0)

Branky: 38. Obraniak, 63. Vittek, 84. Hazard. Rozhodčí: Ceferin (Slovin.).

Rozhodčí: Circhetta (Švýc.).

Ajax Amsterodam - Dinamo Záhřeb 2:1 (1:0)

Branky: 3. Suárez z pen., 81. Rommedahl - 90.+3 Tomečak. Rozhodčí: Einwaller (Rak.).

1.Anderlecht Brusel31203:15
2.Ajax Amsterodam31203:25
3.Dinamo Záhřeb31024:43
4.Temešvár30210:32

Skupina C:

Celtic Glasgow - Hamburger SV 0:1 (0:0)

Branka: 63. Berg. Rozhodčí: Rocchi (Ita.).

Hapoel Tel Aviv - Rapid Vídeň 5:1 (1:1)

Branky: 30. vlastní Dober, 54. Mentešašvili, 59. Schechter, 69. Vermouth, 90. Lala - 32. Hofmann. Rozhodčí: Jakobsson (Isl).

1.Hapoel Tel Aviv32019:66
2.Hamburger SV32015:56
3.Rapid Vídeň31115:64
4.Celtic Glasgow30122:41

Skupina D:

Ventspils - Sporting Lisabon 1:2 (0:1)

Branky: 64. Laizans z pen. - 6. Veloso, 85. Moutinho. Rozhodčí: Kever (Švýc.).

Hertha Berlín - Heerenveen 0:1 (0:1)

Branka: 36. Losada. Rozhodčí: Kapitanis (Kypr). ČK: 90.+4 Ebert - 76. Janmaat.

1.Sporting Lisabon33006:39
2.Heerenveen31113:34
3.Ventspils30212:32
4.Hertha Berlín30121:31

Skupina E:

Fulham - AS Řím 1:1 (1:0)

Branky: 24. Hangeland - 90.+3 Andreolli. Rozhodčí: Allaerts (Bel.). ČK: 77. Kelly (Fulham).

CSKA Sofia - Basilej 0:2 (0:1)

Branky: 20. a 63. Frei. Rozhodčí: De Sousa (Por.).

1.Basilej32014:16
2.Fulham31203:25
3.AS Řím31113:34
4.CSKA Sofia30121:51

Skupina F:

Galatasaray Istanbul - Dinamo Bukurešť 4:1 (2:0)

Branky: 42. a 46. Nonda, 33. Kewell, 58. Elano z pen. - 63. N'Doye. Rozhodčí: Ingvarsson (Švéd.).

Panathinaikos Atény - Sturm Štýrský Hradec 1:0 (0:0)

Branka: 60. Salpingidis z pen. Rozhodčí: Rasmussen (Dán.).