Fotbalisté Teplic remizovali doma s Mladou Boleslaví 2:2 a ligovou tabulku vedou před Jabloncem už jen zásluhou lepšího skóre.

Hosté dokonce dvakrát vedli a po vyloučení domácího Mareše hráli dvacet minut proti deseti. Tepličtí si však udrželi letošní ligovou neporazitelnost i těsné vedení v tabulce.

Novými turnikety sice prošlo jen něco přes tři a půl tisíce diváků, ti ale fotbalu a nakonec i domácím hodně pomohli.

"Právě v těch okamžicích, kdy se nedaří, je faktor diváka hodně důležitý. A lidé dnes byli fantastičtí, hnali nás za výhrou. Mělo to odezvu i v kabině," řekl po zápase teplický kouč Jiří Plíšek.

Chválit mohl i další věci. "Ten zápas ukázal naši vnitřní sílu, dokázali jsme dvakrát vyrovnat a i přes vyloučení jsme dál šli za vítězstvím. I proto si bodu ceníme," řekl sedmatřicetiletý kouč.

"Utkání jsme si zkomplikovali tím, že jsme dostali hrozně lacino dvě branky. Byl problém v postavení hráčů, nesbírali jsme odražené míče, i když jsme se na to chystali. Ale soupeř byl opravdu velmi kvalitní a utkání muselo bavit," hodnotil Plíšek.

Spokojený byl i jeho protějšek Dušan Uhrin. "Bylo to zajímavé utkání hned od začátku, plné šancí na obou stranách.

Chtěli jsme soupeře překvapit aktivní hrou, což se povedlo, pak jsme ale kvůli dvěma zraněním museli střídat a koncepce se nám trochu zhroutila. Soupeř hrál ve druhé půli velmi dobře, byl aktivní a velký podíl na remíze má brankář Miller," uvedl Uhrin.

Jablonec odčinil výhrou v Brně domácí prohru s Plzní

Branka útočníka reprezentační dvacítky Jana Vošahlíka zajistila fotbalistům Jablonce v Brně v utkání dvou rozdílných poločasů vítězství 1:0.

Brňanům se nepodařilo navzdory vytrvalé převaze po změně stran odčinit debakl z posledního kola v Olomouci. Trenér Brna Miroslav Beránek si posteskl, že musel řešit problémy v obranné čtveřici, z níž kvůli nataženému lýtkovému svalu vypadl Križko.

"Z nového složení se zrodily i dvě šance soupeře, z jedné jsme inkasovali gól. Přitom jsme se jim věnovali v přípravě," řekl Beránek.

Mrzely ho i zahozené šance. Tu největší měl Tomáš Došek, který dal už pět gólů. "A přitom takovou šanci letos ještě neměl," dodal brněnský trenér.

Jablonecký kouč František Komňacký neskrýval spokojenost se ziskem tří bodů a nahrazením bodového výpadku v minulém kole po prohře s Plzní.

"Duelu však chyběla větší fotbalovost, více pěkných akcí. Do šancí jsme se dostali několikrát v prvním poločase. Ve druhém jsme už hlídali výsledek," připustil Komňacký.

"Jsem rád, že jsme se udrželi v popředí tabulky. Hlavně proto, že nás provázejí problémy, ztížené podmínky k trénování a také zraněními zdecimovaný kádr," řekl jablonecký trenér. Jeho marodku ještě rozšířil obránce Drsek, jenž má natažený sval.

Výhru Baníku nad Bohemians 1905 pečetil svým šestým gólem Lička

Fotbalisté Baníku Ostrava porazili Bohemians 1905 3:1 a zůstali v kontaktu s čelem tabulky. Velký nápor v první půli vyjádřili góly Martin Lukeš s Miloslavem Strnadem.

Škoda sice po po změně stran snížil, ale výhru Baníku zpečetil šestým gólem v sezoně Mario Lička. Klokani poprvé v sezoně inkasovali více než jeden gól.

Baník zvládl oba domácí zápasy za sebou, po Liberci porazil i Bohemians 1905. "Jsme maximálně spokojeni, protože dvakrát hrát doma je ošidné. Máme teď takový bodový stav, který jsme možná ani nečekali," přiznal trenér Miroslav Koubek.

Podle Koubka se vítězství zrodilo v prvním poločase. "Ten jsme měli dominantní. Hráli jsme atraktivní a útočný fotbal. Opanovali jsme střed. Mohu mít samozřejmě nějaké výhrady k řešení finální fáze, ale důležité je, že jsme dva góly dali a vedli."

Trenér vršovického klubu Pavel Hoftych uznal, že Baník jeho celek převyšoval. "Těžko jsme zachycovali jeho rychlé hráče, nestíhali jsme ani v záloze. Logicky jsme se dostali pod tlak a byli jsme za to potrestáni.

Hlavně naši dva útočníci nehráli tak jako v Mladé Boleslavi, kde dokázali narušovat rozehrávku soupeře a sami ještě podnikat nebezpečné kontry," řekl Hoftych.

"Předělali jsme trochu rozestavení a začali hrát aktivněji. Škodovým krásným gólem jsme se trochu vrátili do hry. Z našeho pohledu byla zlomová akce, kdy pak šel za dvě minuty sám na branku. Kdyby skóroval, ještě by se dalo hrát," řekl Hoftych.

Liberci zachránil výhru nad Příbramí premiérovou trefou bek Kelič

Premiérová ligová branka chorvatského obránce Renata Keliče zachránila libereckým fotbalistům těsnou výhru 1:0 nad Příbramí.

Liberec v jinak nezáživném zápase zabral po dvou prohrách, naopak Příbram vyšla naprázdno už potřetí za sebou a Slovan se na ni bodově dotáhl. Oba týmy mají 14 bodů.

Trenér Liberce Ladislav Škorpil po utkání s Příbramí řekl, že vítězství Liberce se rodilo velmi těžce. "Nadřeli jsme se jako pivovarští koně. Připadalo mi, že jsme postupně zařadili jedničku, pak dvojku a pak možná trojku.

Nedokázali jsme se dostat do pořádného tempa, soupeř mi připadal rychlejší a my jsme pak pod tlakem, kdy jsme špatně pracovali s míčem, dělali chyby a nepřesnosti," řekl Škorpil.

Podle něj se Liberec zlepšil až po přestávce po domluvě v kabině. I tak ale Škorpil musel až do konce trnout, jestli Příbram z ojedinělého brejku nevyrovná.

"Nakonec jsme ten vůz úspěšně dotlačili do cíle. Není to žádná legrace, když hrajeme skoro o záchranu. Po dnešku je pozitivní, že jsme alespoň první ve druhé polovině tabulky," žertoval Škorpil.

Příbram podle svého kouče Karola Marka měla na to, aby si z pod Ještědu odvezla alespoň bod za remízu. "Prohrát jediným gólem ze standardní situace, kterou jsme si navíc zavinili vlastním hloupým faulem, je mrzuté.

Na útočné třetině hřiště jsme byli málo důrazní, chybělo tam více přesnosti. Když už se zdálo, že můžeme soupeřovu branku ohrozit, tak jsme to trestuhodně zahodili dřív, než k něčemu vůbec došlo," uvedl Marko.

Zelenka nasměroval Slovácko k výhře nad Kladnem

Záložník Lukáš Zelenka nasměroval fotbalisty Slovácka svým prvním gólem po návratu do české ligy k vítězství 2:0 nad Kladnem.

Blonďatý středopolař otevřel ve 22. minutě skóre povedenou střelou, která se od tyče odrazila do gólmana Pavlíka a pak do sítě.

Pojistku přidal v závěru střídající Tomáš Abrahám. Domácí si po triumfu v Dolíčku připsali druhou výhru po sobě a přeskočili svého soupeře v tabulce.

Kouče Slovácka Josefa Mazuru těšilo, že jeho svěřenci zvládli i další důležitý souboj s aspirantem na boj o záchranu a že Kladno přeskočili v tabulce.

"Jsem rád, že se nám povedlo vyhrát a potvrdit tak body z Bohemians," pochvaloval si na tiskové konferenci Mazura.

Připustil však, že se o tři body dlouho obával. "Až do konce zápasu jsem se o vítězství strachoval, protože hosté měli několik situací, ze kterých mohli vyrovnat. Měli jsme dát gól na 2:0 dříve," podotkl Mazura.

Jeho protějšek Martin Hřídel litoval, že hosté začali hrát útočněji až v druhé půli. "Chtěli jsme hrát aktivně, ale víc se nám to dařilo až po změně stran. O naší prohře rozhodla slabá produktivita, měli jsme šance na vyrovnání.

Až do druhého gólu jsme se tlačili dopředu, dokázali jsme domácí přehrát, ale ve finální fázi to je pořád stejné, moc se na góly nadřeme," prohlásil Hřídel.

12. kolo první fotbalové ligy:

FK Teplice - FK Mladá Boleslav 2:2 (1:2)

Branky: 21. vlastní Miller, 67. Stožický - 19. Sylvestre, 23. Chramosta. Rozhodčí: Zelinka - Mencl, Večeřa. ČK: 70. Mareš (Teplice). ŽK: Verbíř - Janíček. Diváci: 3515.

1. FC Brno - FK Baumit Jablonec 0:1 (0:1)

Branka: 19. Vošahlík. Rozhodčí: Jech - Kordula, Pospíšil. ŽK: Došek, Polách - Haurdič, Lafata. Diváci: 2052.

Baník Ostrava - Bohemians 1905 3:1 (2:0)

Branky: 15. Lukeš, 33. Strnad, 62. Lička - 53. Škoda. Rozhodčí: Drábek - Jiřík, Santarius. ŽK: Varadi - Janek, Škoda. Diváci: 5621.

FC Slovan Liberec - 1. FK Příbram 1:0 (1:0)

Branka: 40. Kelič. Rozhodčí: Kocourek - Hojsík, Gallo. ŽK: Gecov - Šmejkal, Rodriguez. Diváci: 2447.

1. FC Slovácko - SK Kladno 2:0 (1:0)

Branky: 22. Zelenka, 85. Abrahám. Rozhodčí: Paták - Handlíř, Tacina. ŽK: Zoubele, Holub, Strnad. Diváci: 5065.