ANGLIE

Po předchozích čtyřech porážkách domácí hráči na Anfield Road předvedli bojovný výkon, který gólem korunovali španělský kanonýr Fernando Torres a v závěru po brejku David Ngog.

Manchester v lize prohrál poprvé po osmi zápasech a zůstal v tabulce na druhém místě za Chelsea, která ho v sobotu přeskočila.

Oba rivalové končili zápas v deseti. Hosté přišli v 89. minutě o obránce Nemanju Vidiče, který nedovoleně zastavil Dirka Kuijta. Vzápětí mohl přesto Manchester vyrovnat, ale Antonio Valencia trefil břevno.

V nastaveném čase dostal červenou kartu také Javier Mascherano za faul na Edwina Van der Sara. Poté utekl Ngog a druhým gólem zpečetil výhru Liverpoolu, která vylepšila pozici kouče Rafaela Beníteze.

Ferguson: Nezvládli jsme atmosféru. Liverpool si výhru zaslouží

"Bylo to pro nás velmi důležité vítězství. Potřebovali jsme vyhrát, abychom zůstali v boji o titul," uvedl autor vítězného gólu Torres, který hrál kvůli problémům s třísly pod injekcemi proti bolesti. J

eho gól pomohl Liverpoolu ukončit nejdelší neúspěšnou sérii za posledních 22 let. V případě prohry by si připsal pátou porážku za sebou poprvé od roku 1953.

Naopak trenér Manchesteru Alex Ferguson byl z výkonu svých svěřenců hodně rozladěný. "Byl to od nás špatný výkon. Nezvládli jsme atmosféru zápasu. Liverpool byl lepší a vytvořil si více šancí, proto si výhru zaslouží," pochválil soupeře.

Citizens i Arsenal přišli o dvoubrankové vedení

Nedařilo se ani druhému týmu z Manchesteru. City doma vedli nad Fulhamem již 2:0 po gólech Lescotta a Petrova, ale hosté rychle odpověděli a brankami Duffa a Dempseyho srovnali na konečných 2:2.

Všechny čtyři góly od sebe dělilo 15 minut. Pro Manchester City to byla třetí remíza v řadě.

O dvoubrankové vedení přišel i Arsenal, který v londýnském derby na hřišti West Hamu ovládl první půli a vedl po gólech Van Persieho a Gallase.

Jenže po změně stran domácí vydřeli bod. Arsenal, kterému chyběl zraněný Tomáš Rosický, ztrácí na třetím místě pět bodů na vedoucí Chelsea.

West Ham se v závěru pokusil i v deseti po vyloučení Parkera o vítězství, které by bylo jeho prvním od úvodního kola.

Arsenal však třetí inkasovanou branku nedovolil, a tak West Ham z posledních osmi zápasů jen třikrát remizoval. V závěrečné minutě u toho byl na hřišti i Radoslav Kováč.

ŠPANĚLSKO

Valencie se oklepala z remízy se Slavií a porazila Almeríi

Fotbalisté Valencie částečně napravili čtvrteční překvapivou remízu se Slavií Praha v Evropské lize a v dnešním utkání 8. kola španělské ligy vyhráli 2:0 na hřišti Almeríe.

O vítěznou branku se v 54. minutě postaral kanonýr David Villa, který byl v utkání se Slavií vyloučen.

Výhru pak ještě potvrdili záložník Pablo Hernandéz a druhý z útočníků Juan Mata. Valencii pomohlo i to, že od 63. minuty hrála přesilovou hru po vyloučení Carreity.

Oproti zápasu se Slavií nastoupila Valencie téměř v nejsilnější možné sestavě, kam se po zranění vrátil i David Silva.

Keita se podílel hattrickem na kanonádě Barcelony

V suverénních výkonech pokračuje obhájce titulu Barcelona. Katalánský klub rozstřílel 6:1 Zaragozu a vede tabulku o tři body před Realem Madrid.

Na vysokém vítězství se třemi góly podílel záložník Seydou Keita, dva góly přidal Zlatan Ibrahimovic, jednou se trefil Lionel Messi.

Prvního ligového vítězství v sezoně se dočkali fotbalisté Villarrealu, když doma porazili 2:1 Málagu, která ho vystřídala na dně tabulky.

Villarreal, který loni skončil na pátém místě tabulky, vysvobodily z trápení góly brazilského útočníka Nilmara a levého beka Capdevily.

ITÁLIE

Fotbalisté Janova prohloubili krizi prohrou v Cagliari

Fotbalisté FC Janov v dnešním utkání 9. kola italské ligy potvrdili, že jsou v krizi. Soupeř Slavie Praha v základní skupině Evropské ligy prohrál na hřišti Cagliari 2:3, přestože dvakrát vedl.

Z posledních šesti ligových zápasů janovský klub získal jen čtyři body, z uplynulých tří soutěžních utkání má skóre 2:11.

Dlouho se přitom zdálo, že Janov proti Cagliari napraví poslední debakl 0:5 od Interu Milán a porážku 0:3 s Lille v Evropské lize.

Brzy se hosté ujali vedení po gólu Mesta, a když na začátku domácí vyrovnali, rychle vrátil Janovu vedení útočník Floccari.

Jenže deset minut před koncem fauloval ve vápně Moretti a byl vyloučen. Penaltu navíc proměnil Nené a nastartoval obrat, který v závěru dokončil Lazzari.

Nesta zařídil dvěma góly v závěru obrat v Chievu

V nepřesvědčivých výkonech pokračují i hráči AS Řím. Ti prohráli doma 0:1 s Livornem a připsali si již čtvrtou porážku. Na gól se nezmohli i přesto, že hráli téměř půlhodinu s přesilou jednoho hráče po vyloučení De Lucii.

Naopak AC Milán pomalu zažehnává krizi, když po výhře v Lize mistrů nad Realem Madrid zvítězil i v domácí soutěži. Na výhru 2:1 na hřišti Chieva se však hodně nadřel.

Dlouho prohrával, ale v závěru se dvakrát prosadil netradiční střelec stoper Nesta. Český bek Marek Jankulovski tentokrát chyběl i na lavičce náhradníků Milána.

Již podruhé za sebou zajistil fotbalistům Neapole vítězství gólem v posledních sekundách záložník Christian Maggio. Zatímco v minulém kole pokořil Boloňu, dnes zařídil vítězství 1:0 na hřišti Fiorentiny. Neapol se posunula na osmou příčku.

NĚMECKO

Drobný při návratu po zranění vychytal útočníky Wolfsburgu

Návrat českého brankáře Jaroslava Drobného po zranění pomohl fotbalistům Herthy Berlín ukončit sérii osmi ligových porážek.

Drobný, který kvůli problémům se svalem chyběl v předchozích čtyřech zápasech, vychytal obávané útočníky úřadujícího mistra Wolfsburgu a pomohl Hertě k bezbrankové remíze. Berlínský celek však nadále zůstává na dně tabulky.

Během Drobného absence vyzkoušela Hertha oba náhradní brankáře, ti však nepřesvědčili a ve čtyřech zápasech inkasovali dohromady 15 gólů.

Návrat českého gólmana nyní pomohl zlepšit defenzivu, se kterou si hráči Wolfsburgu v čele s Džekem a Martinsem nedokázali poradit.

"Bod doma je pro nás ale málo, zvláště když jsme měli šance dát gól. Hráli jsme ale proti mistrovi, tak to musíme brát," uvedl Drobný, který se zastal svého náhradníka Saschy Burcherta, který prý nemá vinu za velkém množství inkasovaných branek.

"Sascha si takovou kritiku nezaslouží. Zastoupil mě dobře, ale měl to těžké. Nesmí se zapomenout na to, že je mu teprve 19 let," řekl Drobný pro klubový web.

Schalke vyrovnalo v Hamburku v nastaveném čase

Nepříliš vydařený zápas odehrál reprezentační stoper David Rozehnal z Hamburku, který v 61. minutě uviděl červenou kartu za taktický faul.

Jeho spoluhráči včetně Davida Jarolíma poté neodolali tlaku Schalke a přišli o výhru. O remíze 3:3 rozhodl v nastaveném čase svým druhým gólem v utkání útočník Kuranyi.

Hamburk je o skóre druhý za Leverkusenem. Již jen bod ale ztrácejí třetí Brémy, které přestřílely Bochum 4:1. Sice inkasovaly již v první minutě po střele slovenského reprezentanta Šestáka, ale ještě do poločasu skóre otočily.

FRANCIE

Lille neudrželo vedení nad Auxerre a prohrálo

Fotbalisté Lille v 10. kole francouzské ligy prohráli na hřišti Auxerre 2:3, přestože ještě 12 minut před koncem vedli.

Nepotvrdili tak dobré výkony z Evropské ligy, kde jsou neporaženi a vedou skupinu B, do které patří i pražská Slavia. V ligové tabulce jim patří až 15. příčka.

Lille v utkání dvakrát vedlo po gólech útočníků Gervinha a Fraua, jenže za Auxerre vždy vyrovnal polský reprezentant Jeleň. V 82. minutě pak rozhodl Rumun Niculae. Z pěti posledních ligových zápasů Lille vyhrálo jen jedinkrát.

RUSKO

Necidův gól jen zmírnil porážku CSKA v derby

Český útočník Tomáš Necid dal šestý gól v ruské lize, kterým však už jen zmírnil porážku fotbalistů CSKA v derby s FK Moskva.

Necidův tým prohrál 1:3 a musel svému soupeři přepustit čtvrté místo v tabulce. Na vedoucí Kazaň ztrácí čtyři kola před koncem už deset bodů.

Necid, jenž odehrál celý zápas, se střelecky prosadil sedm minut před koncem. To už bylo na zvrat pozdě. Hosté si v Lužnikách vypracovali bezpečný náskok už v prvním poločase, kdy dali všechny tři góly.

V boji o titul si pohoršil Petrohrad, který jen remizoval se čtrnáctým Nalčikem 2:2 a za Kazaní má odstup šest bodů. Zenit s Radkem Šírlem v obraně dvakrát vedl, ale Leandrova trefa v 67. minutě ho nečekaně připravila o dva body.

Obhájci titulu z Kazaně navázali na senzační úterní vítězství na hřišti úřadujícího šampiona Ligy mistrů Barcelony výhrou 2:1 v Rostově. I po 26. kole si tak udrželi jednobodový náskok před Spartakem.

TURECKO

Baroš se zranil a Galatasaray prohrál derby s Fenerbahce

Pouze dvě minuty odehrál český fotbalový reprezentant Milan Baroš v istanbulském derby turecké ligy mezi Fenerbahce a Galatasarayem.

Pak musel kvůli zranění vystřídat, rozsah jeho zdravotních problémů zatím není znám. Galatarasay bez své hvězdy zápas nezvládl a prohrál 1:3.

Baroš oproti zápasu Evropské ligy nechyběl v základní sestavě, ovšem moc se na hřišti neohřál. Záhy ho fauloval Emre a Baroš nemohl ve hře pokračovat.

Fenerbahce toho využilo a dvěma góly Alexe se ujalo vedení. Balta sice ještě snížil, ale v závěru definitivně rozhodl Güiza.

Fenerbahce zvýšilo své vedení v tabulce už na pět bodů, naopak Galatasaray se o skóre propadl na třetí místo za Bursaspor.

Brabec v novém týmu nehrál, Ankara kontumačně vyhrála

Obránce Erich Brabec sice za svého nového zaměstnavatele Ankaragücü nestihl odehrát ani minutu, ale už se mohl radovat z tříbodového zisku nad svým bývalým týmem Ankarasporem.

Oba kluby měly sehrát zápas 10. kola, kvůli administrativnímu vyřazení Ankarasporu z ligy byl však duel kontumován.

Všechny zápasy Ankarasporu v letošní sezoně budou kontumovány výsledkem 0:3 poté, co byl klub vyřazen za nedovolené propojení s druhým prvoligovým celkem z Ankary.

Předsedou Ankaragücü se totiž stal syn čestného předsedy Ankarasporu. V lize tak mohlo zůstat jen Ankaragücü, kam zamířilo většina hráčů vyřazeného Ankarasporu.

Posledním byl i bývalý kapitán Slavie Brabec, který v týdnu odešel do Ankaragücü na hostování. Na první zápas v novém dresu si však musí počkat do dalšího kola.

DÁNSKO

Kodaň vyhrála brankou Santina a útočí na čelo tabulky

Fotbalisté FC Kodaň v 13. kole dánské ligy doma porazili Silkeborg 1:0 a na druhém místě tabulky ztrácejí již jen bod na vedoucí Odense, které v sobotu remizovalo. O jedinou branku zápasu se dnes postaral brazilský útočník Santin.

V dresu Kodaně opět nechyběl český bek Zdeněk Pospěch. Po delší době do hry zasáhl i Libor Sionko.

VÝSLEDKY

Anglická liga - 10. kolo:

Bolton - Everton 3:2 (16. Lee, 27. G. Cahill, 86. Klasnič - 32. Saha, 55. Fellaini), Liverpool - Manchester United 2:0 (65. Torres, 90.+6 Ngog), Manchester City - Fulham 2:2 (53. Lescott, 60. Petrov - 62. Duff, 68. Dempsey), West Ham United - Arsenal 2:2 (74. C. Cole, 80. Diamanti z pen. - 16. Van Persie, 37. Gallas).