Fotbalisté Realu Madrid utrpěli v úvodním utkání čtvrtého kola Španělského poháru debakl 0:4 na hřišti třetiligového klubu Alcorcón.

Realu chyběli dvě největší letní posily Cristiano Ronaldo a Kaká i někteří další klíčoví hráči, nastoupili však například Raúl, Benzema, Van der Vaart, Metzelder nebo Van Nistelrooij.

Nikdo z nich si ale nedokázal s obranou třetiligového protivníka poradit a polský brankář Dudek na druhé straně dostal potupné čtyři góly.

Agentura Reuters připomněla, že roční rozpočet vítězného klubu je čtyřistakrát nižší než peníze, které má na sezonu k dispozici Real.

Real prohrával už do poločasu 0:3

Alcorcón hraje ve stejné soutěži jako juniorka madridského celku a obvyklá kapacita jeho stadionu byla v úterý kvůli atraktivnímu soupeři zvýšena o polovinu na 4500 míst.

Dva góly dal bývalý hráč Realu Borja, jednou poslal míč do vlastní sítě obránce Arbeloa. Pět minut před poločasem už domácí vedli 3:0, krátce po změně stran pak přidali ještě čtvrtý zásah.

Zoufalá snaha Realu o snížení byla marná, za dva týdny bude favorit na svém stadionu dohánět čtyřbrankovou ztrátu.

Před rokem Real vypadl v téže fázi poháru. Jeho přemožitelem byl jiný třetiligový celek Real Unión.