RUSKO

Český kanonýr se v utkání 27. kola trefil už v třetí minutě a zaznamenal svůj sedmý gól v sezoně. Skóre už se do konce duelu nezměnilo. Trefil se i Jan Koller, jeho branka však jen zmírnila porážku Samary 1:4 v Kazani.

Necid po rohu využil chyby slovenského obránce hostů Radoslava Zabavníka. Oba fotbalisté se přitom před časem potkali i v derby pražských "S" v české lize, na jaře roku 2007 se po vítězství Sparty týmž poměrem jako teď radoval slovenský zadák.

V pátek v Lužnikách však pro změnu uspěl Necidův klub, sám český útočník vedle své úspěšné trefy zaměstnal obranu Grozného ještě několikrát.

CSKA tři kola před koncem útočí na třetí pozici, která znamená start v předkole Ligy mistrů. Poprvé ho v pátek vedl nový trenér Leonid Sluckij, který na lavičce nahradil odvolaného španělského kouče Juandeho Ramose.

Skóroval také další český útočník Jan Koller, kterému s devíti brankami patří v pořadí ligových střelců sedmé místo. Jeho gól hlavou však jen zmírnil vysokou prohru Samary v Kazani.

Domácí zvítězili 4:1 a míří za obhajobou mistrovského titulu. V čele tabulky mají hráči Rubinu čtyřbodový náskok před moskevským Spartakem, který v neděli nastoupí doma proti Rostovu.

NĚMECKO

Hertha opět prohrála, letos už podesáté

Hertha Berlín nevybředla z krize a porážka 0:2 v Dortmundu pro ni znamenala desátý zápas bez výhry.

Tým z hlavního města, jehož branku hájí český reprezentant Jaroslav Drobný, tak zůstal na dně tabulky s čtyřbodovým odstupem na předposledního.

Drobný se minulý víkend vrátil do sestavy Herthy po měsíční pauze způsobené zraněním a neinkasoval. Svou sérii dnes protáhl o více než hodinu, než ho v 69. minutě překonal z penalty Sahin.

Pojišťovací gól Borussie pak před 77 000 diváků přidal bombou do pravého horního rohu Drobného branky v nastavení Barrios.

Dortmund se tak částečně rehabilitoval za úterní vyřazení od třetiligového Osnabrücku z Německého poháru.

VÝSLEDKY

Ruská liga - 27. kolo:

CSKA Moskva - Groznyj 1:0 (gól Necid), Kazaň - Samara 4:1 (gól hostů Koller), 18:15 Saturn MO - Chimki.