Fotbalisté Teplic zlomili odpor Kladna až v závěru brankami Vondráška a Kalivody.

Hosté byli po většinu zápasu lepším týmem, jen stěží ale hledali recept na urputnou kladenskou obranu s vynikajícím Pavlíkem v zádech. Ani brankář však třetí prohře svého týmu za sebou nakonec nezabránil.

Kladenský kouč Martin Hřídel uznal, že soupeř vyhrál zaslouženě. "Bod by byl v dnešním utkání maximum. Ztrácíme doma, chybějí nám góloví hráči," posteskl si Hřídel a konstatovat, že jeho mužstvo si šance v podstatě ani nevypracovalo.

"Už jsem si na Kladně zvykl, že hrajeme o záchranu. A zatím je to pořád příjemné, protože jsme nad sestupem," řekl trochu překvapivě.

Teplický kouč Jiří Plíšek ani při pokračujícím vedení v lize nepropadá sebeuspokojení. "Pořád víc a víc nás to zavazuje, abychom dál pracovali na zlepšení. A pořád je na čem pracovat," připomněl, že vítězství se nerodilo lehce.

"Kladno hraje organizovaně, navíc byl dost těžký terén. Potřebovali jsme hrát do šířky, tomu jsme uzpůsobili i rozestavení. Musím pochválit celý tým, nejen za hru, ale i za disciplinu," zhodnotil Plíšek.

Jablonec rozhodl o výhře až v závěru

Až sedm minut před koncem zlomili fotbalisté Jablonce odpor posledního týmu ligy Bohemians Praha. Severočeši zvítězili 1:0 díky brance obránce Tomáše Hubera. Střížkovští Bohemians zůstávají na chvostu, v Jablonci prohráli potřetí za sebou.

Trenér Jablonce František Komňacký označnil výhru Jablonce nad Bohemians spíš jako vítězství vůle než triumf výrazné fotbalové kvality.

"Protože ve hře jsem viděl hodně nedostatků, hlavně v ofenzivní fázi, kde jsme si nepočínali dobře. Ve druhém poločase jsme si vytvořili dost nadějných příležitostí, ale neřešili jsme je dobře. Spíš jsme se na konci prosadili chtěním a vůlí po vítězství."

Své hráče v šatně kritizoval po nevýrazném prvním poločase, kdy se na hřišti neprojevil rozdíl mezi druhým a posledním týmem ligy. "Musel jsem tedy hráče trochu probudit k životu. A řekl bych, že za druhý poločas jsme si vyhrát zasloužili," dodal.

Trenér Bohemians Praha Jaromír Jindráček znovu musel hledat důvody, proč jeho tým i pošesté za sebou letos vyšel na soupeřově půdě naprázdno.

"Sahali jsme po bodu, tohle je dost krutá porážka, když jsme s Jabloncem dlouho drželi krok a nakonec těsně před koncem inkasujeme zbytečně po rohu. Kluci splnili taktiku. Hráli poctivě do obrany a docela se nám dařily i brejky. Škoda, že některý nevyšel."

Boleslav málem přišla proti Slovácku o třígólové vedení

Fotbalisté Mladé Boleslavi vedli nad Slováckem po 29 minutách už 3:0 po střelách Rolka, Mendyho a Kuliče, ale nakonec se o tři body strachovali.

Ondřejka a Smetana po změně stran snížili a hosté mohli dokonce srovnat, kdyby domácí brankář Miller nechytil Ondřejkovu nepříjemnou střelu. Středočeši se posunuli v tabulce na šesté místo před Slavii.

Kouč Mladé Boleslavi Dušan Uhrin mohl být spokojený jen s prvním poločasem. "Vstoupili jsme do utkání velmi dobře. Připravovali jsme se na dobrou hru Slovácka, na jeho zkušené hráče.

Chtěli jsme je dorazit hned od začátku, a to se nám podařilo. Dali jsme tři rychlé branky, jednu Rolko, který spolu s Rajnochem odehrál výborné utkání," prohlásil Uhrin na tiskové konferenci.

Výkon týmu po změně stran ho ale rozzlobil. "Druhou půli jsme chtěli zvládnout s nulou. Místo toho jsme k tomu přistoupili laxně, zkomplikovali si to a soupeři se podařilo utkání zdramatizovat.

Nevnímal jsem to tak, že by Slovácko mohlo vyrovnat, spíš jsem byl celkově naštvaný na hráče, že tomu ve druhé půli nechali volný průběh," řekl Uhrin.

Bohemians 1905 prohráli s Libercem po poháru i v lize

Ani napotřetí ve vzájemném souboji za poslední tři týdny nedokázali fotbalisté Bohemians 1905 Slovan Liberec porazit.

Po porážce a remíze v domácím poháru prohráli doma 0:1. Strůjcem libereckého vítězství byl znovu Blažek, který se trefil i v obou pohárových zápasech.

"Bylo to živé utkání, plno soubojů před oběma brankami. Chtěli jsme vstoupit do zápasu s agresivitou a vtáhnout diváky, aby nám pomohli. Proto nastoupil Hartig a podařilo se to. Měli jsme i velikou šanci, ale Škoda ji promarnil," řekl kouč domácích Pavel Hoftych.

Hráčům prý nemůže nic vytýkat. "Odjezdili to na plný plyn. Liberec byl paradoxně přijatelnější soupeř než za týden Příbram, která bude bránit," povzdechl si Hoftych po čtvrté domácí prohře svého týmu.

I liberecký kouč Ladislav Škorpil řekl, že diváci viděli celkem zajímavý zápas. "Vypadlo, že je to zápas, který rozhodne jeden gól a jsem rád, že jsme jej dali my.

Stejně spokojen jsem s tím, že jsme branku nedostali, protože dosud jsme všude inkasovali nejméně dvakrát. Mužstvo, které nechce mít problémy, musí někdy vyhrát i 1:0," řekl Škorpil.

Sigma vyhrála potřetí v řadě, Šilhavý poprvé prohrál

Fotbalisté Sigmy Olomouc vyhráli potřetí za sebou a ze dna tabulky se vyškrábali už do jejího středu.

Doma zdolali České Budějovice 2:0 brankami Ordoše a Hubníka a připravili tak trenérovi Jihočechů Jaroslavu Šilhavému první prohru po dvou remízách.

Olomoucký trenér Zdeněk Psotka ocenil, že jeho svěřenci zvládli i třetí zápas za sebou. "Chtěli jsme potvrdit dobré výsledky a hlavně odpoutat se od konce tabulky, kde s námi právě Budějovice byly.

V první půli to bylo dobré, chodili jsme aktivně a důrazně do koncovky, ale druhý gól jsme nepřidali," řekl Psotka.

Českobudějovický Jaroslav Šilhavý uznal, že domácí vyhráli zaslouženě. "Sigma potvrdila stoupající formu. V první půli jsme se snažili hrát odvážně, ale nestačilo to.

Ve druhé půli jsme dostali gól hned na začátku. Snad jsme byli ještě v kabině. Pak už si to Sigma nenechala vzít," konstatoval Šilhavý.

13. kolo první fotbalové ligy:

SK Kladno - FK Teplice 0:2 (0:0)

Branky: 74. Vondrášek, 90+3. Kalivoda. Rozhodčí: Kocián - Čecháček, Vysloužil. ŽK: Procházka, Gross - Rosa. Diváci: 1845.

FK Baumit Jablonec - FK Bohemians Praha 1:0 (0:0)

Branka: 83. Huber. Rozhodčí: R. Hrubeš - Mencl, Koval. Diváci: 2480.

FK Mladá Boleslav - 1. FC Slovácko 3:2 (3:0)

Branky: 9. Rolko, 14. Mendy, 29. Kulič - 66. Ondřejka, 78. Smetana. Rozhodčí: Matějek - Košec, Drastik. ŽK: Procházka, Lemessa - Kordula. Diváci: 2830.

Bohemians 1905 - Slovan Liberec 0:1 (0:0)

Branka: 69. Blažek. Rozhodčí: Franěk - Dobrovolný, Pelikán. ŽK: Škoda - Bosančič. Diváci: 5847.

Sigma Olomouc - České Budějovice 2:0 (1:0)

Branky: 22. Ordoš, 46. Hubník. Rozhodčí: Adámek - Moudrý, Koval. ŽK: Onofrej - Žižka, Riegel. Diváci: 3186.