Svěřenci trenéra Vladimíra Růžičky tak nenavázali na tři výhry z prvního klání seriálu Euro Hockey Tour v Karlových Varech.

Seveřané ve druhé části vstřelili v rozmezí 204 vteřin tři góly. O dvě české branky se postaral Jaroslav Bednář, třetí přidal Marek Kvapil.

Český tým vstoupil do utkání v Kinnaps Areně, ve které v minulosti se Švédy třikrát prohrál, aktivně. V páté minutě otevřel skóre po přečíslení dva na jednoho Bednář, jemuž přihrál Červenka. Zafungovala tak slávistická spolupráce z minulé sezony.

Ve 12. minutě se však Švédové dočkali vyrovnání, když karlovarského gólmana překonal důrazně dorážející Nordgren.

Ve 25. minutě byl vyloučen Melichar, Švédové využili střídání soupeře ke vstřelení druhé branky a následně zcela ovládli hru. Rychlé kombinace dělaly českému mužstvu velké problémy a Mensator nestíhal "hasit" jednu nebezpečnou šanci za druhou.

Ve 29. minutě přesto v rozmezí 53 vteřin dvakrát inkasoval. Nejprve ho po krásné kombinaci překonal nejproduktivnější hráč KHL Weinhandl a poté po dalším rychlém protiútoku Widing.

Na začátku třetí části mírně zdramatizoval zápas tvrdou střelou Bednář a jeho spoluhráči se poté snažili přiblížit se soupeři na rozdíl jediné branky, což se jim podařilo zásluhou Kvapila v 57. minutě.

Vyrovnat se jim nepovedlo ani v závěrečné minutové power play. Švédové si tak připsali první výhru v normální hrací době v letošním seriálu.
Karjala Cup:

Švédsko - Česká republika 4:3 (1:1, 3:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 12. Nordgren (Nilson, Berglund), 26. Nilson (Mag. Johansson, Liv), 29. Weinhandl (Thörnberg, Davidsson), 29. Widing (Omark) - 5. Bednář (Červenka, Němec), 42. Bednář (Červenka), 57. Kvapil (Hubáček, Vašíček). Rozhodčí: Kadyrov, Bulanov (oba Rus.) - Dahmén, Källin (oba Švéd.). Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Diváci: 5403.

Švédsko: Liv - Akerman, Ragnarsson, Mag. Johansson, Hedman, Timander, Bäckman, Ölvestad, Persson - Weinhandl, Davidsson, Thörnberg - Widing, Harju, Omark - Nordgren, Nilson, Berglund - Axelsson, Zackriksson, Forsberg. Trenér: Bengt-Ake Gustafsson.

Česká republika: Mensator - Rachůnek, Melichar, Němec, Blaťák, Kutlák, Mojžíš, Krstev, Čutta - Kumstát, Hudler, Bulis - Bednář, Červenka, Rolinek - Brendl, Vašíček, Hubáček - Kůrka, Novotný, Kvapil. Trenéři: Vladimír Růžička, Josef Jandač a Ondřej Weissmann.

Finsko - Rusko 3:4 po samostatných nájezdech (3:0, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 3. Anttila (Komarov), 6. Immonen (Anttila), 8. Immonen (Seikkola) - 27. Saprykin (Zinovjev, Aťjušov), 44. Zaripov (Tereščenko, Aťjušov), 59. Morozov (Zaripov, Tereščenko), rozhodující sam. nájezd Morozov. Rozhodčí: Lärking, Vinnerborg (oba Švéd.) - Terho, Tervo (oba Fin.). Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 10.440.

Finsko: Vehanen - Mäenpää, Puistola, Kukkonen, Niskala, Seikola, Väänänen, Latvala - Voutilainen, Kapanen, Peltonen - Salmelainen, Immonen, Pesonen - Kerman, Kontiola, Pihlström - Anttila, Santala, Komarov - Tuppurainen. Trenér: Jukka Jalonen.

Rusko: Košečkin - I. Nikulin, Kornějev, Galimov, Proškin, Guskov, Višněvskij, Aťjušov, Kalinin - Morozov, Tereščenko, Zaripov - A. Radulov, Zinovjev, Saprykin - Sušinskij, Kurjanov, Mozjakin - Perežogin, Sčastlivyj, Kozlov. Trenér: Vjačeslav Bykov.