Tepličtí fotbalisté si tak prakticky zajistili ligový půltitul. Rozhodnutí přinesla střela Mahmutoviče, kterou si v 48. minutě srazil do branky jablonecký gólman Špit.

Na Stínadla konečně alespoň na podzimní ligový šlágr dorazilo o trochu více fanoušků než obvykle, ale moc atraktivního fotbalu neviděli.

Sigma deklasovala Liberec na jeho hřišti, Škorpil skončil

Fotbalisté Olomouce potvrdili vysokým vítězstvím 4:0 v Liberci skvělou formu z posledních týdnů, připsali si už čtvrtou výhru po sobě a stoupají tabulkou.

Nejtěžší domácí porážku Slovanu v samostatné historii zařídili svými góly Ordoš, Rossi a Šultes, který se trefil dvakrát.

Liberecký kouč Ladislav Škorpil nechtěl po zápase spekulovat o pevnosti své pozice. "Proč bych se měl teď zabývat odvoláním a ve své 41. sezoně se bát o svoji pozici?

Musím se starat o jiné věci, například jak budou hrát zítra hráči za béčko, jak bude naplněný tréninkový proces v reprezentační pauze.

Pakliže mi bude toto upřeno, mám dost svých starostí a aktivit. Já jsem tu závislý pouze na smlouvě, kterou mám na neurčito," řekl Škorpil na tiskové konferenci.

Olomoucký kouč Zdeněk Psotka byl mnohem spokojenější, Sigma vyválčila z posledních čtyř kol plný počet 12 bodů při drtivém skóre 13:1.

"Vyhráli jsme krásným výsledkem. Utkání mělo průběh, jaký jsem očekával, ale určitě jsem nepočítal s takovým výsledkem. Rozdíl byl v tom, že jsme proměnili svoje šance," uvedl Psotka.

Baník bodoval pošesté v řadě

Fotbalisté Ostravy splnili proti Kladnu roli papírových favoritů a vítězstvím 2:0 se na rozdíl bodu přiblížili druhému Jablonci. O góly se postarali Strnad s Řezníkem.

Baník pošesté v řadě bodoval. Hosté naopak na Bazalech neměli vyloženou šanci, jsou pět kol bez vítězství a už 450 minut čekají na branku.

Trenér Miroslav Koubek však ocenil fotbalový projev soupeře, který hlavně v úvodní půlhodině domácím zdatně konkuroval.

"Byli jsme připraveni na to, že Kladno hraje otevřený, běhavý a kombinační fotbal, čekal jsem to. Přesto si myslím, že z naší strany došlo k lehkému podcenění.

Hodně věcí jsme si vyříkali v kabině, ve druhém poločasu už bylo všechno v pořádku. S hrou jsem byl spokojený," dodal Koubek.

Kladno prožívá nevydařený závěr podzimu, pětkrát v řadě nevyhrálo a sune se ke dnu ligové tabulky. "Oproti poslednímu našemu utkání s Teplicemi jsme se zlepšili, podali jsme sympatický výkon.

Pokud bychom nedostali branku ze standardky, na kterou jsme byli připraveni, ale došlo tam k hrubé chybě, mohla druhá půle vypadat jinak," řekl trenér Martin Hřídel.

14. kolo první fotbalové ligy:

FK Teplice - Baumit Jablonec 1:0 (0:0)

48. vlastní Špit. Rozhodčí: Jílek - Filípek, Hojsík. ŽK: Lukáš - Krejčí. Diváci: 6085.

Teplice: Grigar - Vidlička, Lukáš, Smejkal, Matula - Verbíř (46. Stožický), Klein, Vachoušek, Ljevakovič - Vondrášek (73. Kalivoda), Mahmutovič (90.+2 Hesek). Trenér: Plíšek.

Jablonec: Špit - Krejčí, Drsek, Huber, Čížek - Haurdič (73. Kovařík), Pavlík, Vošahlík - Jarolím, Loučka - Lafata (80. Vukovič). Trenér: Komňacký.

Slovan Liberec - Sigma Olomouc 0:4 (0:2)

Branky: 32. a 60. Šultes, 29. Ordoš, 53. Rossi. Rozhodčí: Jech - Handlíř, Štěrba. Bez karet. Diváci: 2617.

Liberec: Hauzr - Gebre Selassie, Holeňák, Kelič, Janů - Kerič, Vácha, Bosančič (46. Papoušek), Dočkal (63. Frejlach) - Blažek, Krbeček (57. Nezmar). Trenér: Škorpil.

Olomouc: Lovásik - Janotka, Škerle, Dreksa, Vepřek - Rossi, Kaščák - Hořava (90. Machalický) - Šultes, Ordoš (79. Štěpán), Hubník (72. Petr). Trenér: Psotka.

Baník Ostrava - SK Kladno 2:0 (1:0)

Branky: 33. M. Strnad, 76. Řezník. Rozhodčí: Zelinka - Zlámal, Ubias. ŽK: Marek, Neves, Mičola - Szabo. Diváci: 5206.

Ostrava: Baránek - Řezník, Neuwirth, Neves, Tchuř - Lukeš, Marek, Lička - Mičola (88. Wojnar), M. Strnad (81. Kraut), Zeher (58. Varadi). Trenér: Koubek.

Kladno: Pavlík - Bartoš, Gross, Procházka, Mráz - Holub, T. Strnad, Szabo (84. Šilhan), Hajník (72. Cigánek) - Zoubele, Tatanašvili (72. Klinka). Trenér: Hřídel.