Krušné časy fotbalistů Liverpoolu nekončí. Tým trenéra Rafaela Beníteze v dohrávce anglické ligy na vlastním stadionu jen remizoval 2:2 s nováčkem z Birminghamu, když bod zachránil až z penalty. Liverpool tak z posledních devíti soutěžních zápasů vyhrál jediný.

Liverpool poslal do vedení ve 13. minutě David N'Gog, Birmingham ale ještě do přestávky skóre otočil. Nejprve se trefil Christian Benítez a vedení hostujícímu celku na Anfield Road zařídil ve třetí minutě nastavení první půle Cameron Jerome, který střelou zhruba z 30 metrů překvapil brankáře Pepeho Reinu.

Ve druhé půli měl Liverpool místy až drtivý tlak, ale obrana Birminghamu odolávala. Vyrovnat se domácím podařilo až poté, co N'Gog v 71. minutě nafilmoval pád v pokutovém území a rozhodčí nařídil penaltu, kterou proměnil kapitán Steven Gerrard.

Liverpool pak navzdory velkému tlaku nedokázal strhnout vítězství na svou stranu a po 12. kolech je v tabulce až sedmý. Slavný klub má na kontě 19 bodů a na vedoucí Chelsea ztrácí 11 bodů.

Liverpool - Birmingham 2:2 (13. N'Gog, 71. Gerrard z pen. - 26. Ch. Benítez, 45.+3 Jerome).

1. Chelsea                  12 10 0 2 29:8 30
2. Arsenal                   11 8 1 2 36:14 25
3. Manchester United 12 8 1 3 23:12 25
4. Tottenham              12 7 1 4 23:17 22
5. Aston Villa               12 6 3 3 20:12 21
6. Manchester City      11 5 5 1 21:14 20
7. Liverpool                12 6 1 5 27:18 19
8. Sunderland            12 5 2 5 20:19 17