Tomáši Berdychovi nevyšla generálka na finále Davisova poháru podle představ. Čtyřiadvacetiletý Berdych podlehl o tři roky staršímu soupeři v hale Bercy za hodinu a 17 minut. Zato Radek Štěpánek se se svým srbským soupeřem Viktorem Troickým zametl 6:4, 6:0.

Berdych tak nezopakuje výkon z roku 2005, kdy v Paříži získal titul. Robredo díky vítězství vyrovnal vzájemnou bilanci s Berdychem a oba mají na kontě po třech výhrách.

Robredo letos v Davis Cupu zasáhl do všech dosavadních utkání španělského výběru a mohl by se objevit i v nominaci na finále, které se uskuteční 4. až 6. prosince v Barceloně.

Berdych však nebral střetnutí jako eventuální přípravu na případný střet ve finále Davis Cupu. "V Davis Cupu, ať člověk hraje s kýmkoli, tak je to utkání úplně jiné. Bude se hrát na antuce, bude to jiná atmosféra.

Doufám, že když k utkání dojde, bude vypadat jinak," podotkl Berdych, který má nyní v plánu asi týdenní odpočinek. "To nesáhnu na raketu, protože teď bylo opravdu hodně zápasů, turnajů a cestování," řekl.

Nadal odvrátil pět mečbolů

Pokud se opět nezraní, neměl by ve španělském týmu chybět ani Robredův soupeř ve třetím kole a druhý hráč světa Rafael Nadal.

Ten po velké bitvě postoupil do třetího kola. V souboji dalších možných soupeřů českých tenistů ve finále Davisova poháru odvrátil pět mečbolů a krajana Nicolase Almagra porazil 3:6, 7:6 a 7:5.

Třiadvacetiletý Španěl Rafael Nadal porazil Almagra i v pátém vzájemném utkání, poprvé však s o rok starším soupeřem ztratil set. Bývalý první hráč světa dokázal zvítězit navzdory tomu, že byl dvakrát krůček od vyřazení.

Druhý set získal až v tie-breaku, když předtím odvrátil pět soupeřových mečbolů. V rozhodující sadě pak dokázal vymazat Almagrovo vedení 3:1 a následně i 5:3.

Nadalovi nahrály i soupeřovy potíže se stehenním svalem, který si Almagro nechal v průběhu třetího setu ošetřit.

Federer dohrál

Švýcarský vládce světového žebříčku skončil velice v pařížské hale Bercy velice brzy. Ve druhém kole sice vyhrál nad Francouzem Benneteauem první set 6:3, ale v dalších už měl navrch soupeř, který zvítězil 7:6 (7:4) a 6:4.

Dvouhra - 2. kolo: Robredo (14-Šp.) - Berdych (ČR) 6:4, 6:4, Štěpánek (13-ČR) - Troicki (Srb) 6:4, 6:0, Nadal (2-Šp.) - Almagro (Šp.) 3:6, 7:6 (7:2), 7:5, Clément (Fr.) - Haas (16-Něm.) 5:7, 6:3, 7:6 (10:8), Gonzalez (10-Chile) - Isner (USA) 7:5, 7:6 (7:3), Djokovič (3-Srb.) - Monaco (Arg.) 6:3, 7:5, Del Potro (5-Arg.) - Safin (Rus.) 6:4, 5:7, 6:4, Söderling (9-Švéd.) - Karlovič (Chorv.) 6:4, 7:6 (8:6), Benneteau (Fr.) - Federer (1-Švýc.) 3:6, 7:6 (7:4), 6:4.

Čtyřhra - 2. kolo: Kerr, Parrott (Austr./USA) - Dlouhý, Paes (4-ČR/Ind.) 6:7 (5:7), 6:4, 10:5, Čermák, Mertiňák (8-ČR/SR)- Soares, Ullyett (Braz./Zimb.) 6:3, 6:4.